28-erių metų Lietuvos atstovė pelnė penkis pasaulio reitingo taškus.

Pasaulio čempione tapo danė Amalie Dideriksen. 20-metė dviratininkė 134,1 km nuvažiavo per 3 val. 10 min. 27 sek. (vid. greitis – 42,373 km/h).

Sidabro medaliu turėjo tenkintis olandė Kirsten Wild, kuriai šeštadienį sukako 34-eri. Bronzos medalį pelnė 27-erių metų suomė Lotta Lepisto.

Nugalėtojos titulą gynusi 27-erių metų britė Elizabeth Deignan (buvusi Armitstead) finišavo ketvirta.

Iki finišo likus 43 km, į priekį išsiveržė amerikietė Amber Neben.

Pasaulio pavienio starto lenktynių čempionei pavyko įgyti beveik 50 sek. persvarą. Bet likus 15 km, pagrindinė grupė ją pavijo. Medalių likimas sprendėsi finišo sprinte. Pergalę iškovojo A. Dideriksen. Ji K. Wild aplenkė paskutiniuose distancijos metruose.

Nugalėtojos laikas įskaitytas 2-19 vietas užėmusioms dviratininkėms. 20-35 vietas užėmusios lenktynių dalyvės nuo nugalėtojos atsiliko 4 sek.
Kita Lietuvos atstovė – 22-ejų metų Silvija Latožaitė nefinišavo. Ji įveikė daugiau kaip pusę distancijos.

Lenktynėse, kurių metu oro tamperatūra siekė 36 laipsnius karščio, dalyvavo 142 dviratininkės iš 45 šalių, klasifikuotos 103.

Nyderlandams ir Didžiajai Britanijai atstovavo po aštuonias, o JAV ir Australijai – po septynias sportininkes.

A. Dideriksen tapo pirmąja Danijos dviratininke, tapusia pasaulio dviračių plento čempionato moterų grupinių lenktynių nugalėtoja.

Amalie 2013 ir 2014 metais tapo pasaulio jaunių (iki 18 metų) čempione.

Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių dviračių treko daugiakovės varžybose (omniume) ji užėmė penktą vietą.

Rezultatai. 134,1 km moterų grupinės lenktynės.

1. Amalie Dideriksen (Danija) – 3 val. 10 min. 27 sek.
2. Kirsten Wild (Nyderlandai)
3. Lotta Lepisto (Suomija)
4. Elizabeth Deignan (Didžioji Britanija)

Silvija Latožaitė (LIETUVA) nefinišavo.

1998 metais pasaulio čempione tapo Diana Žiliūtė, 1999 metais – Edita Pučinskaitė, o 2001 metais – Rasa Polikevičiūtė.

R. Leleivytė 2010 metais pasaulio pirmenybėse finišavo aštunta, o 2011 metais – devinta. Rasa šiemet Europos čempionate Prancūzijoje užėmė penktą vietą.

Sekmadienį 10.30 val. prasidėsiančiose vyrų grupinėse lenktynėse (257,3 km; 199 dalyviai) jėgas išmėgins Gediminas Bagdonas (Nr. 170), Aidis Kruopis (Nr. 171) ir Ramūnas Navardauskas (Nr. 172).

Pastarasis pernai pasaulio čempionate JAV iškovojo bronzos medalį.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (6)