ESPN skelbia, kad licencijuotoje laboratorijoje atliktas T. Fury dopingo testas buvo teigiamas – pasaulio čempionas pagal WBA, IBO, WBO ir IBF versijas pričiuptas vartojęs kokainą. Šios medžiagos pėdsakų aptikta sportininko šlapime – mėginys Lankasterio mieste Anglijoje buvo paimtas rugsėjo 22-ąją.

Spalio 29-ąją Mančesteryje turėjo įvykti revanšinė dvikova tarp brito ir jo 2015-aisiais nukarūnuoto ilgamečio čempiono Vladimiro Kličko, tačiau T. Fury stovykla dėl „medicininių aplinkybių“ dvikovą neseniai nukėlė planuotą akistatą neribotam laikui.

„Medicinos specialistai paskelbė, kad Tysonas šiuo metu negali kovoti. Buvo ištirta sportininko būklė ir paaiškėjo, kad jam reikia gydymo prieš sugrįžtant į ringą“, – rugsėjo 23-ąją teigė sportininkui atstovaujanti agentūra „Hennessy Sports“.

Panašu, kad sportininko atstovai iš anksto žinojo apie T. Fury teigiamą dopingo testą, o yla galutinai iš maišo išlindo penktadienio vakarą, žinią išplatinus ESPN.

Oficiali dvikovos nukėlimo priežastis buvo įvardijama sportininko čiurnos trauma.

Informuojama, kad T. Fury jau kurį laiką turi rimtų psichologinių problemų ir netgi bėdų su alkoholiu.

Ar sportininkas neteks savo iškovotų titulų, kol kas nėra aišku. T. Fury stovykla ESPN išplatintos informacijos nekomentavo, tačiau žinoma, kad sportininkas prašys atlikti papildomą dopingo testą.