Per 15 tūkstančių aktyvaus gyvenimo būdo entuziastų šiandien bėgs nuo ambicingų 42 km 195 m iki nuotaikingų 3 km ar 200 m vaikams.

Po VGTU choro giedamo himno, pasigirdus starto šūviui, prasidėjo šių metų maratono ir pusmaratonio bėgimai. Šiemet visą maratono distanciją rinkosi per beveik 15 tūkstančių dalyvių. Pusės maratono distancijos favoritais laikomi prieš kelias savaites į Lietuvą parvykusi sėkmingai Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse pasirodžiusi maratonininkė Diana Lobačevskė bei maratonininkas Valdas Dopolskas.

Be maratono ir „RIMI pusmaratonio“, bėgikai jėgas išmėgins „Lietuvos pašto estafetės“, 10 km „Švyturio Balto nealkoholinio“, 4,2 km. „RIMI šeimos“, 3 km „Lemon Gym studentų ir moksleivių bėgimo“ ir 200 m „BEACTIVE vaikų bėgimo“ rungtyse.

Didžiausias sporto renginys Lietuvoje šiemet išsiskiria muzikine pasiūla. Per visų distancijų trasas išsidėstė net 17 pramogų taškų. Jauni ir talentingi „Sisters on Wire“, „Mood Sellers“, „Black Water“, „Low Budget Disco project“, „Z on A“, „Po aštuntos“ kviečia ilgai nemiegoti ir ateiti jų paklausyti nemokamai. Įveikti numatytus atstumus skatina ir savo klausytoją jau atradę didžėjai – DJ Mamania, DJ Swix, Black Water, net trys būgnų grupės. Prie Tymo turgaus į dangų kils oro balionas. Veiklos netrūks ir maratono miestelyje: čia bus galima mėgautis kava, blyneliais, aplankyti palapines, siūlančias įvairias paslaugas.

Po bėgimo dalyvius ir svečius per tuzinas sostinės barų ir kavinių pakvies pasinaudoti skaniais pasiūlymais. Taip siekiama, jog maratonas taptų laukiamu renginiu ne tik bėgikams, bet ir sirgaliams.

Nuo 10 iki 16 val. Vinco Kudirkos aikštė virs vaikų žaidimų aikšte su gausybe užsiėmimų, atrakcijų, vaikus linksmins šaunioji Kakė Makė, vaikų piešinių paroda „Aš bėgu“. Prie centrinio knygyno vaikučius ir maratono dalyvius linksmins „RAUDONOS NOSYS gydytojai klounai“, vienintelė socialinę veiklą vykdanti organizacija tarp maratono muzikinių stotelių.