Sekmadienį jame pagrindinėje distancijoje po itin atkaklios kovos triumfavo vyrų iki 23-ejų metų amžiaus grupėje važiavęs „Top Team– UltraBike“ komandos narys Lukas Talačka. 95,4 distancijos kilometrus jis įveikė per 2 val. 18 min ir kiek daugiau nei 8 sekundes.

Dėl to, kad vyko drauge su Baltijos keliui atminti skirtomis „Baltic Chain Tour“ varžybomis, „Bigbank Lietuvos plento taurė 2016“ etapas Vilniuje susilaukė rekordinio susidomėjimo ir žiūrovų skaičiaus. Varžyboms kojos nepakišo ir oras, leidęs dalyviams profesionalams ir mėgėjams, o susirinkusiems žiūrovams pasimėgauti puikiu paskutiniu šios vasaros savaitgaliu.

Savo artimiausius persekiotojus varžybų nugalėtojas L. Talačka įveikė tik šimtųjų sekundės dalių skirtumu. Iš viso net keturi sportininkai pagrindinėje distancijoje finišavo beveik vienu metu. Tarp jų ir antrą vietą užėmęs „Staki–Baltic Vairas Team“ komandos atstovas Martynas Maniušis, trečios vietos laimėtojas Mykolas Mačiulis iš „Chain Gang“ komandos, su ketvirtu geriausiu rezultatu finišavęs „Velomanija–Niskama“ komandos narys Karolis Volungevičius ir penktas likęs Vitalis Vareikis, atstovaujantis „Focus Vilnius“ komandai. Visų jų pademonstruotas laikas neperkopė 2 val. 18 min ir 9 sekundžių ribos.

Ligšioliniai lenktynių lyderiai komandos „Lola“ atstovas Eimantas Gudiškis ir „Staki–Baltic Vairas“ narys Darijus Džervus taurės etape sostinėje nedalyvavo.

Trumpojoje 42,4 km „Bigbank Lietuvos plento taurės“ distancijoje – taip pat virė atkakli kova, o net septynias pirmąsias vietas užėmę dviratininkai finišavo nuo nugalėtojo atsilikdami ne daugiau nei sekunde.

Greičiausią laiką šioje distancijoje pademonstravo „Velo Ghost Veloma“ komandos narys Vilmantas Vilinauskas. Jis distanciją įveikė per 1 val. 2 min ir šiek tiek daugiau nei 59 sekundes. Tik vos lėtesni už V. Vilinauską buvo atitinkamai antrą ir trečią vietas užėmę šešiolikmečių grupėje važiavęs „Velomanai team“ komandos atstovas Aivaras Naujokaitis ir nugalėtojo komandos draugas Pranas Knieža.

„Bigbank Lietuvos plento taurė 2016“ nugalėtojas paaiškės jau rugsėjo 18 d., pasibaigus šešto etapo varžyboms Kačerginės Nemuno žiedo trasoje.

Varžybų nugalėtojo, kaip ir kasmet, laukia pagrindinis prizas Bigbank Lietuvos plento taurė. Geriausiai pasirodę dalyviai taip pat bus apdovanoti medaliais, piniginiai prizais, jiems bus įteiktos rėmėjų dovanos.