Federacijos vadovai konsultavosi su gydytojais, Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) sporto direkcija, treneriu Giovanni Postiglione ir M. Griškoniui sutikus iš vienvietės valties persėsti į dvivietę, apie sprendimą oficialiai pranešė LTOK.

LTOK jau informavo Rio de Žaneiro organizacinį komitetą apie pasikeitimus irkluotojų rinktinėje. S. Ritteris ir M. Griškonis pradėjo treniruotis kartu.

Būtent tokį sprendimą Lietuvos irklavimo federacijai (LIF) pasiūlė patyręs irklavimo specialistas, Lietuvos rinktinės konsultantas italas Giovianni Postiglione.

Pasiūlymą į dvivietę sodinti S. Ritterį ir M. Griškonį treneris aiškino taip: „Porinė dvivietė yra mūsų prioritetinė įgula Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse dėl stabilių rezultatų pastaruosius 4-erius metus. S. Ritterio ir M. Griškonio kombinaciją bandėme daug metų, jos lygis yra labai artimas S. Ritterio ir R. Maščinsko komandai. Keletas treniruočių šiomis dienomis taip pat nuteikė teigiamai. Visi skubūs sprendimai yra rizikingi, tačiau tai yra vienintelė išeitis, leidžianti išsaugoti aukštą mūsų prioritetinės įgulos lygį. M. Griškonis pastaraisiais metais padarė pažangą vienviečių varžybose, pasaulio čempionate iškovojo bronzos medalį, tačiau manau, kad porinėje dvivietėje įmanoma pasiekti geresnį rezultatą.“

M. Griškonio vietą vienviečių varžybose užims jaunasis Armandas Kelmelis, liepos 10-ąją Trakuose tapęs Europos jaunių (iki 18 metų) čempionu. Be to, birželio pabaigoje „Gintarinių irklų“ regatoje kaunietis vienviečių varžybose taip pat nusileido tik M. Giškoniui. Trečią vietą tuomet užėmęs Žygimantas Gališanskis, G. Postiglione sprendimu, olimpinėse žaidynėse bus atsarginis porinėse dvivietėje ir keturvietėje.

„Aukščiausio lygio irkluotojų pasirinkimas Lietuvoje yra labai mažas, todėl M. Griškonį reikia pakeisti jaunu talentingu irkluotoju A. Kelmeliu. „Gintariniai irklai“ parodė, kad jis šiuo metu yra antras geriausias vienvietės irkluotojas Lietuvoje“, – LIF atsiųstame laiške dėstė G. Postiglione.

Lietuvos irkluotojų įgulos, dalyvausiančios 2016 metų Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse:

vienvietės

Lina Šaltytė
Armandas Kelmelis

porinės dvivietės

Donata Vištartaitė ir Milda Valčiukaitė
Mindaugas Griškonis ir Saulius Ritteris (atsarginis – Žygimantas Gališanskis)

porinė keturvietė

Dovydas Nemeravičius, Martinas Džiaugys, Dominykas Jančionis, Aurimas Adomavičius (atsarginis – Žygimantas Gališanskis).

Olimpinės žaidynės Rio de Žaneire vyks rugpjūčio 5-21 dienomis, jose varžysis apie 10,5 tūkst. atletų iš 206 šalių. Pirmą kartą žaidynių istorijoje dalyvaus ir olimpinė pabėgėlių komanda.

Į 2016-ųjų metų žaidynes įtrauktos dvi naujos sporto šakos – golfas ir regbis. 28 sporto šakų atstovai varžysis 32 arenose ir 7 futbolo stadionuose. Lietuvai žaidynėse atstovaus 68 atletai.