Sekmadienio rytą A. Kelmelis savo pusfinalio plaukime distanciją įveikė per 7 min. 17,6 sek., užėmė 2-ąją vietą ir žengė į pagrindinį varžybų finalą.

Finale lietuvis jau nepaliko jokių vilčių konkurentams. Įveikus 1500 metrų mūsiškio pranašumas prieš antrąją vietą užėmusį olandą Bramą Schwarzą (jis aplenkė lietuvį pusfinalyje) siekė net 4,34 sek.

Iš viso distancijoje A. Kelmelis sugaišo 7 min. 8,45 sek. ir finiše B. Schwarzą aplenkė 2,04 sek.

„Pusfinalyje nesitaupiau, bet buvo sunkus plaukimas. Rytais man visada būna sunkiau, o po pietų, prasikvėpavus – geriau, – po pergalingo finišo kalbėjo A. Kelmelis. – Čempionatas man patiko, varžantis namie jaučiau savų palaikymą, todėl buvo lengviau.“

Europos čempiono titulo irkluotojas nelinkęs vadinti didžiausiu savo laimėjimu. Jam A. Kelmelis savo ligšiolinėje biografijoje skiria antrąją vietą po pasaulio jaunių vicečempiono titulo, kurį 2014 metais iškovojo Vokietijoje irkluodamas porinę dvivietę su Dovydu Nemeravičiumi. Būtent apie planetos pirmenybes dabar ir suksis jaunojo sportininko mintys.

„Šiam Europos čempionatui rengiausi specialiai, dabar bus šiek tiek poilsio, o tada – pasirengimas pasaulio čempionatui“, – sakė A. Kelmelis.

Tarp kitų Lietuvos sportininkų aukščiausią vietą užėmė taip pat vienvietę irkluojanti Eglė Bezzubovaitė. Ji pusfinalyje distanciją įveikė per 8 min. 17,9 sek. ir liko ketvirta – viena vieta per žemai, kad patektų į pagrindinį finalą.

B finale Lietuvos atstovė įrodė savo pranašumą prieš visas varžoves ir galutinėje įskaitoje užėmė 7-ąją vietą. E. Bezzuboovaitė šį kartą finišavo per 8 min. 7,94 sek.

Viena vieta žemiau liko vaikinų ir merginų dvivietės. Matas Jakubauskas ir Arnas Kazlauskas pusfinalyje trasoje sugaišo 7 min. 35,93 sek. ir liko šešti, bet B finale distanciją įveikė per 7 min. 8,01 sek. ir bendrojoje įskaitoje užėmė 8-ąją vietą.

Tuo metu Renata Jarockaitė ir Rusnė Džiugytė B finale finišavo per 7 min. 58,82 sek. ir tarp visų varžybų dalyvių taip pat liko aštuntos.

Vaikinų porinę dvivietę irkluojantys Justinas Balašaitis ir Mantas Juškevičius savo pusfinalio plaukime taip pat buvo šešti (7,05.26), bet B finale distanciją įveikė per 6 min. 51,08 sek. ir galutinėje įskaitoje užėmė 10-ąją vietą.

Merginų porinė dvivietė (Milda Kisnieriūtė ir Aistė Andriulevičiūtė) pusfinalyje savo plaukime irgo buvo šeštos (8,05.81), bet B finale finišavo penktos (7,51.08) ir galutinėje įskaitoje užėmė 11-ąją vietą.

Vaikinų keturvietei (Paulius Antanavičius, Domantas Stankūnas, Dovydas Stankūnas, Titas Mašanauskas) šį kartą B finale varžovų aplenkti nepavyko (6,51.15) ir teko tenkintis 10-ąja vieta bendrojoje įskaitoje. Lygiai taip pat savo pasirodymą Europos čempionate užbaigė ir merginų keturvietė (Gedvilė Česnavičiūtė, Gabija Vogulytė, Vytautė Urbonaitė, Kamilė Kralikaitė), B finale distanciją įveikusi per 7 min. 29,61 sek.

Lietuvos vaikinų porinė keturvietė, kurią irklavo Gytis Olekas, Paulius Černevičius, Matas Daugėla ir Aimontas Kaminskas sekmadienį startavo C finale. Lietuviai tarp 6 įgulų finišavo treti (6,20.3) ir bendrojoje įskaitoje užėmė 15-ąją poziciją.

Paskutinė lietuvių įgula – merginų porinė keturvietė, kurią irklavo Ieva Medelinskaitė, Agnė Ginevičiūtė, Viktorija Vareikaitė ir Raminta Morkūnaitė – sekmadienį dalyvavo pusfinalyje, bet savo plaukime užėmė 4-ąją vietą (6,59.85) ir čempionatą užbaigė startu B finale. Jame mūsų merginos distanciją įveikė per 6 min. 52,24 sek. ir užėmė 3-ąją vietą (9-oji vieta galutinėje įskaitoje).

Europos čempionatas Trakuose buvo sėkmingiausias vokiečiams, kurie iškovojo 5 aukso, 2 sidabro ir 4 bronzos medalius. Antrąją vietą medalininkų rikiuotėje užėmė italai (3 aukso ir 3 bronzos medaliai), trečiąją – olandai (1 aukso ir 2 sidabro). Po 1 aukso medalį iškovoję lietuviai ir čekai pasidalino 6-7 vietas.

Iš viso Europos čempionate dalyvavo beveik 600 sportininkų iš 31 valstybės.

Lietuvos irkluotojų vietos 2016 Europos jaunių čempionate:

Vienvietės

Eglė Bezzubovaitė – 7
Armandas Kelmelis – 1

Dvivietės

Renata Jarockaitė ir Rusnė Džiugytė – 8
Matas Jakubauskas ir Arnas Kazlauskas – 8

Porinės dvivietės

Milda Kisnieriūtė ir Aistė Andriulevičiūtė – 11
Justinas Balašaitis ir Mantas Juškevičius – 10

Keturvietės

Gedvilė Česnavičiūtė, Gabija Vogulytė, Vytautė Urbonaitė, Kamilė Kralikaitė – 10
Paulius Antanavičius, Domantas Stankūnas, Dovydas Stankūnas, Titas Mašanauskas – 10

Porinės keturvietės

Ieva Medelinskaitė, Agnė Ginevičiūtė, Viktorija Vareikaitė ir Raminta Morkūnaitė – 9
Gytis Olekas, Paulius Černevičius, Matas Daugėla ir Aimontas Kaminskas – 15