G. Kaupas 185 km nuvažiavo per 4 val. 22 min. 55 sek. (vid. greitis – 42,219 km/h). Už pergalę jam atiteko septyni pasaulio reitingo taškai. Pernai šių lenktynių trečiajame etape Gediminas po finišo sprinto užėmė ketvirtą vietą.

Nuvažiavus apie 45 km G.Kaupas, vengras Gergely Popovics („Epronex Special“) ir vokietis Andreasas Leppertas („Embrace the World Cycling“) atitrūko nuo pagrindinės grupės. Iki finišo likus 39 km prie lyderių trijulės prisijungė kroatas Bruno Maltaras („Radenska Ljubljana“). Pastarasis kartu su G.Kaupu neužilgo metėsi į priekį ir likus važiuoti 20 km įgijo daugiau nei penkių minučių persvarą. Iki finišo likus 10 km lyderių persvara buvo dvi su puse minutės. Pagrindinė grupė paskutiniajame kilometre buvo labai arti bėglių, tačiau taip jų ir nepavijo. Gediminas spurtavo iki finišo likus maždaug 500 metrų.

„Grupė sparčiai artėjo, paskutinius 15 kilometrų važiavome maksimaliai greitai. Nesvarbu buvo, laimėsiu, ar liksiu antras, bet labai norėjau atvažiuoti iki pat finišo, nes per visą dieną daug dirbau. Finišo sprintą laimėjau gana lengvai. Buvau įsitikinęs, kad finiše pavyks įveikti pagrindinį savo varžovą, nes jis nėra toks staigus“, – sakė G.Kaupas.

– Kojos puikiai dirbo pirmą kartą šį sezoną. Labai džiaugiuosi pirmąja savo pergale. Ilgai jos teko laukti. Ją skiriu visiems, kas mane palaikė, man padėjo ir tikėjo manimi. Esu labai dėkingas dabartiniam savo treneriui. Po visų nesėkmių šis laimėjimas suteiks man labai daug pasitikėjimo. Pernai mūsų komandos narys tapo šių lenktynių nugalėtoju, o šiemet turime laimėtą etapą. Galima sakyti, kad lenktynės mums sėkmingos. Tiesa, dar galime turėti žmogų pirmajame penkete“.

Lenktynių lyderiu išliko estas Mikhelis Raimas („Cycling Academy“), kuris penktadienį finišavo penktas. G.Kaupas iš 32-os vietos pakilo į 20-ą. Jis nuo lyderio atsilieka 3 min. 53 sek. Aukščiausią vietą iš Gedimino komandos draugų užima ispanas Gabrielis Reguero (+1.16). Jis yra devintas.

Iš 95 startavusių dviratininkų klasifikuoti 85.

Ketvirtajame etape G.Kaupas lenktyniaus vilkėdamas žalius marškinėlius, kurie atitenka aktyviausiam dviratininkui. Lietuvos dviratininkas aktyviausių dviratininkų klasifikacijoje yra trečias. Jį lenkia jaunimo įskaitos lyderis (balti marškinėliai) ir lenktynių lyderis (geltoni marškinėliai).

Penkių etapų lenktynės baigsis sekmadienį Budapešte.

D. Džervus Lenkijoje finišavo ketvirtas

Lenkijoje vykstančių 27-ųjų daugiadienių „Solidarumo“ dviračių lenktynių (2.2 kategorija) ketvirtajame etape penktadienį Lietuvos komandos „Staki – Baltik vairas“ narys Darijus Džervus užėmė ketvirtą vietą. 25 metų dviratininkas į pirmąjį dešimtuką šį sezoną pateko 12-ą kartą.

Nugalėjo ispanas Ivanas Garcia („Klein Constantia“). Jis 169,4 km nuvažiavo per 4 val. 3 min. 14 sek. (vid. greitis – 41,787 km/h). Antras finišavo belgas Enzo Woutersas („Lotto – Soudal U23“), o trečias – lenkas Adrianas Banaszekas („Verva ActiveJet“). Nugalėtojo laikas įskaitytas 2-84 vietas užėmusiems dviratininkams.

Lenktynes tęsia visi šeši „Staki – Baltik vairo“ dviratininkai: Martynas Maniušis finišavo 27-as, Paulius Šiškevičius – 28-as, Mykolas Rčiūnas – 67-as, Evaldas Maculevičius – 82-as, o Justas Beniušis (+39 sek.) – 88-as.

Lenktynių lyderiu išliko lenkas Pawelas Franczakas („Verva ActiveJet“). D.Džervus bendrojoje įskaitoje užima 17-ą, o M.Maniušis – 23-ią vietas. Jie nuo lyderio atsilieka 17 sek.

Iš 128 startavusių dviratininkų klasifikuota 113. „Staki – Baltik vairas“ tarp 22 komandų užima devintą vietą.

D. Džervus pirmajame etape buvo dešimtas, antrajame – septintas, o trečiajame – 19-as. Penkių etapų lenktynės baigiasi šeštadienį.

1995 metais šias varžybas laimėjo Raimondas Rumšas, o 2001 metais – Remigijus Lupeikis.