Lenktynes pradėję prie Palangos tilto jie bėgo iki Gintaro muziejaus ir atgal palei jūrą. Vieno rato trasos ilgis — 5 kilometrai.

10 km distancijoje nugalėjo 24-erių metų Valdas Dopolskas (33:39 min.) iš „Vilniaus Baltų“ klubo. Antras finišavo 38-erių metų baltarusis Iharas Cecerukou (34:29 min.), o trečias – 29-erių metų jo tautietis Jurijus Kapcerau (34:32 min.).

Tarp moterų pergale džiaugėsi Milda Vilčinskaitė (39:57 min). Antrosios vietos laimėtoja tapo Evelina Miltenė iš Šiaulių (40:29 min.). Trečioji šioje Baltijos bėgimo rungtyje finišavo Monika Vilčinskaitė (40:49 min.).

5 km rungtį įveikti pavyko beveik 300 bėgimo mėgėjų. Šios rungties nugalėtoju tapo Justinas Beržanskis, įveikęs distanciją per 16:40 min. Antrą vietą užėmė Tadas Pavolis (17:32 min.), o trečiasis finišavo Augustas Jakubynas (18:36 min.).

Moterų įskaitoje greičiausia 5 km Baltijos bėgimo rungtyje buvo Gitana Akmanavičiūtė (21:56 min.). Per 23:14 min. trasą įveikusi Ramunė Parimskytė pelnė antrosios vietos apdovanojimą, o trečioji finišą pasiekė Milda Zubavičienė (23:48 min.).

Vaikų bėgimo rungtyje 1000 m distanciją įveikti panoro keli šimtai mažųjų bėgikų.

Dalyviai varžėsi 10 km ir 5 km rungtyse, vaikų bėgimo dalyviai išbandė 1000 m distanciją. Renginyje dalyvavo beveik 800 bėgikų.

Baltijos bėgime dalyvavo bėgikai iš įvairių šalių – Lietuvos, Lenkijos, Latvijos, Estijos, Vokietijos, Švedijos, ir tai puikiai atspindi bendradarbiavimo atmosferą Baltijos jūros regione.

„Džiaugiuosi, kad tokiame tarptautiniame būryje ir tokiame puikiame kraštovaizdyje bei tokiomis puikiomis oro sąlygomis galime švęsti sėkmingus Lenkijos pirmininkavimo Baltijos Jūros Valstybių Tarybai metus! Su pasididžiavimu ir džiaugsmu sveikinu 20 bėgikų iš Lenkijos Respublikos Užsienio reikalų ministerijos ir Lenkijos ambasados Vilniuje“, – sakė Lenkijos Respublikos ambasadorius Lietuvos Respublikoje Jaroslawas Czubinskis.

Diplomatas pabrėžė, kad Lenkijos pirmininkavimas prisidėjo prie civilinės saugos mechanizmų stiprinimo, parėmė kultūrą kaip socialinės ir ekonominės plėtros įrankį bei suformulavo pagrindą darbams kuriant darnios plėtros naują darbotvarkę.

Bėgimo, kurį organizavo Lenkijos Respublikos ambasada Vilniuje, trasa driekėsi žavingomis Lietuvos pajūrio kurorto vietomis: Jūratės ir Kastyčio skveru, Meilės alėja, parko takeliais iki Birutės kalno, paplūdimiu – tad renginio dalyviai turėjo išskirtinę galimybę mėgautis vaizdingu Baltijos jūros kraštovaizdžiu bei jodo prisotintu pajūrio oru.

„Sveikinu visus dalyvius ir dėkoju Lenkijos Respublikos ambasadai Vilniuje už kvietimą prisidėti prie šio renginio organizavimo. Remiame iniciatyvas, kurių vertybės sutampa su mūsų vertybėmis. O Baltijos bėgimas dėl jo pozityvios energijos, sąžiningo rungtyniavimo bei daugiakultūriškumo būtent toks ir yra“, – sakė „ORLEN Lietuva“ generalinis direktorius Ireneusz Fąfara.

URM politikos direktorius Rolandas Kačinskas visiems susirinkusiems sportininkams linkėjo sėkmingai finišuoti varžybose ir pasiekti užsibrėžtų tikslų: „Bėgimą renkasi ištvermingi, stiprūs žmonės ir labai smagu, kad tiek daug jų susirinko pirmą kartą vykstančiame Baltijos bėgime.“

„Palanga puikiai tinka tiek ramiam poilsiui, tiek aktyviam laisvalaikiui, mėgaujantis vaizdingais pajūrio vaizdais“, – pastebėjo Palangos meras Šarūnas Vaitkus.

Asociacija „Sporto renginiai“, surengusi šias bėgimo varžybas, pasižymėjo aukščiausiu profesionalumu. Dalyviai pabrėždavo puikią renginio organizaciją ir šeimyninę-sportinę atmosferą.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (2)