Kovoje dėl Stenlio taurės (Stanley Cup) Pitsburgo ekipos varžovai bus Dainius Zubrus ir San Chosės „Sharks“ ledo ritulininkai.

Pirmas NHL finalo mačas vyks Pitsburge naktį iš pirmadienio į antradienį Lietuvos laiku.

„Penguins“ klubui abu įvarčius antrame kėlinyje 22-ą ir 31-ą min. pelnė Brynas Rustas. „Žaibų“ kanadietis Jonathanas Drouinas 30-ą min. buvo išlyginęs santykį. Tai buvo jo penktas įvartis atkrintamose varžybose.

Pitsburgo ekipos vartininkas Mattas Murray atrėmė 16 varžovų smūgių iš 17, o Tampos komandos vartininkas rusas Andrejus Vaslevskis atmušė net 37 smūgius iš 39.

Pirmą serijos mačą savo arenoje „Penguins“ ekipa varžovams pralaimėjo 1:3 (0:1, 1:2, 0:0), o antrą po pratęsimo laimėjo 3:2 (2:2, 0:0, 0:0, 1:0). Trečiame susitikime Tampoje sėkmė 4:2 (0:0, 1:0, 3:2) lydėjo Pitsburgo ekipą, o ketvirtas rungtynes savo arenoje 4:3 (2:0, 2:0, 0:3) laimėjo „Lightning“ klubas. Penktame mače pergalę po pratęsimo 4:3 (0:1, 2:2, 1:0, 1:0) išvykoje šventė Tampos komanda, o šeštą susitikimą svečiuose 5:2 (1:0, 2:0, 2:2) laimėjo „Penguins“ ritulininkai.

Rezultatas:

Pitsburgo „Penguins“ – Tampos „Lightning“ – 2:1 (0:0, 2:1, 0:0), - serija 4–3.

21:55 Bryan Rust [1 - 0]
29:36 Jonathan Drouin [1 - 1]
30:06 Bryan Rust [2 - 1]

„Rykliai“ pirmą kartą klubo istorijoje tapo Vakarų konferencijos čempionais ir pateko į pagrindinį Stenlio taurės varžybų finalą. 38-erių metų D. Zubrui tai bus jau trečias finalas karjeroje. Puolėjas iš Lietuvos du kartus tapo Rytų konferencijos čempionu – 1997 metais su Filadelfijos „Flyers“ ir 2012 metais su Naujojo Džersio „Devils“, tačiau Stenlio taurės turnyro finale abu kartus patyrė nesėkmes.

Per devynis susitikimus šio sezono atkrintamose varžybose D. Zubrus praleido 1 valandą 47 minutes ir 41 sekundę, per kurias įmušė įvartį, atliko rezultatyvų perdavimą, blokavo 4 varžovų metimus ir išvengė baudos minučių.

D. Zubrus reguliariame sezone per 50 mačų savo ekipai pelnė 3 įvarčius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus ir surinko 20 baudos minučių.

Pastarąjį kartą Stenlio taurę „Penguins“ iškovojo 2009-ais. Jie į finalą iškopė jau penktą kartą komandos istorijoje.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (8)