„Rykliai“ pirmą kartą klubo istorijoje tapo Vakarų konferencijos čempionais ir pateko į pagrindinį Stenlio taurės varžybų finalą.

Pirmą mačą svečiuose „Sharks“ komanda pralaimėjo 1:2 (1:1, 0:1, 0:0), o antrame šventė pergalę 4:0 (1:0, 1:0, 2:0). Serijai persikėlus į San Chosės areną šeimininkai laimėjo trečią susitikimą 3:0 (1:0, 1:0, 1:0), tačiau ketvirtame nusileido varžovams 3:6 (0:2, 0:2, 3:2). Serijai vėl sugrįžus į Sent Luisą „Sharks“ ledo ritulininkai nugalėjo varžovus 6:3 (1:2, 2:1, 3:0).

Šeštoje dvikovoje Dainius Zubrus per beveik 12 žaidimo minučių (11:47) kartą metė į varžovų vartus, blokavo svečių metimą ir išvengė baudos minučių.

Per devynis susitikimus atkrintamose varžybose puolėjas iš Lietuvos aikštelėje praleido 1 valandą 47 minutes ir 41 sekundę, per kurias įmušė įvartį, atliko rezultatyvų perdavimą, blokavo 4 varžovų metimus ir išvengė baudos minučių.

38-erių metų puolėjas D. Zubrus reguliariame sezone per 50 mačų savo ekipai pelnė 3 įvarčius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus ir surinko 20 baudos minučių.

Du įvarčius nugalėtojams, kurie pirmavo 4:0, šeštame mače pelnė Joelis Wardas (25:02 ir 43:01), po vieną – Joe Pavelskis (3:57), suomis Joonas Donskoi (48:11) ir Loganas Couture'as (59:40) į tuščius vartus.

„Blues“ gretose abusyk pasižymėjo 24-erių metų rusas Vladimiras Tarasenka (51:39 ir 56:25), kuris buvo sušvelninęs skirtumą iki 2:4.

San Chosė komandos vartininkas Martinas Jonesas atrėmė 24 svečių metimus iš 26, o „Blues“ ekipos vartus ginęs Brianas Elliottas atrėmė 24 varžovų smūgius iš 26.

Beje, jei „Sharks“ ekipai tai pirmas Stenlio taurės varžybų finalas, tai D. Zubrui – jau trečias. Puolėjas iš Lietuvos du kartus karjeroje tapo Rytų konferencijos čempionu – 1997 metais su Filadelfijos „Flyers“ ir 2012 metais su Naujojo Džersio „Devils“, tačiau Stenlio taurės turnyro finale abu kartus patyrė nesėkmes.

„Sharks“ klubo varžovas Stenlio taurės finale paaiškės naktį iš ketvirtadienio į penktadienį Lietuvos laiku Pitsburge, kur septintas Rytų konferencijos finalo serijos iki keturių pergalių rungtynes žais vietos „Penguins“ ir Tampos „Lightning“ komandos. Kol kas šios serijos rezultatas lygus – 3-3 (1:3, 3:2 po pratęsimo, 4:2, 3:4, 3:4 po pratęsimo ir 5:2).

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (22)