„Pingvinai“ antro kėlinio pabaigoje pirmavo 3:0 po Philo Kesselio ir dviejų kanadiečių – Kriso Letango ir Sidney Crosby – įvarčių. Trečiame kėlinyje „Lightning“ ekipos puolėjas Brianas Boyle'as dviem tiksliais smūgiais sumažino atsilikimą iki minimumo 2:3.

Lemiamu tapo pitsburgiečio Bryano Rusto įvartis, kurį jis likus 2 min. (2:08) įmušė išsiveržęs vienas prieš „Lightning“ vartininką rusą Andrejų Vasilevskį (2:4). Iš viso A. Vasilevskio sąskaitoje – 29 atremti svečių metimai iš 33. O Nickas Bonino likus 54 sek. penktą ritulį pasiuntė jau į tuščius „žaibų“ vartus (2:5).

„Penguins“ vartininkas Mattas Murray šiame mače atrėmė 28 arenos šeimininkų metimus iš 30.

Pirmą serijos mačą savo arenoje „Penguins“ ekipa varžovams pralaimėjo 1:3 (0:1, 1:2, 0:0), o antrą po pratęsimo laimėjo 3:2 (2:2, 0:0, 0:0, 1:0). Trečiame susitikime Tampoje sėkmė 4:2 (0:0, 1:0, 3:2) lydėjo Pitsburgo ekipą, o ketvirtas rungtynes savo arenoje 4:3 (2:0, 2:0, 0:3) laimėjo „Lightning“ ekipa. Penktame mače pergalę po pratęsimo 4:3 (0:1, 2:2, 1:0, 1:0) išvykoje šventė Tampos komanda.

Lemiamos septintos finalo serijos rungtynės naktį iš ketvirtadienio į penktadienį Lietuvos laiku vyks Pitsburge.

„Penguins“ pastarąjį kartą Stenlio taurės (Stanley Cup) varžybų finale žaidė 2009 metais, o „Lightning“ ekipa finale kovojo ir praėjusį sezoną.