Pirmi startavo Gytis Stankevičius ir Danas Rapšys vyrų 200 metrų plaukimo nugara rungties atrankoje. D. Rapšys nuotolį į veikė per 1 min. 58,95 sek., laimėjo savo trečią plaukimą ir pateko į pusfinalį. Bendroje pusfinalio įskaitoje mūsiškis buvo šeštas.

G. Stankevičius distanciją baigė per 2 min. 04,84, savo antrame plaukime buvo 8-as ir pusfinalyje neplauks. Galutinėje įskaitoje jis buvo 37-as tarp 41-o startavusio plaukiko.

Greičiausi rungties atrankoje buvo vengras Davidas Foldhazi (1:57,69), lenkas Radoslawas Kaweckis (1:58,41) ir Izraelio atstovas Yakovas Yanas Toumarkinas (1:58,44).

Pusfinalis vyks penktadienio vakarą, 21.08 val. Lietuvos laiku.

G. Titenis į pusfinalį pateko devintu rezultatu

2016 metų Europos čempionato bronzos medalininkas Giedrius Titenis penktadienį dalyvavo 50 metrų plaukimo krūtine atrankos varžybose. Anykštėnas nuotolį įveikė per 27,74 sek., savo penktame plaukime finišavo trečias, o bendroje įskaitoje yra devintas tarp 49-ių priešininkų.

Greičiausi rungties atrankoje buvo britas Adamas Peaty (26,93 sek.), Slovėnijai atstovaujantis Peteris Johnas Stevensas (27,32) ir italas Andrea Toniato (27,37).

Kiti penki Lietuvos atstovai pasirodė kukliai

Vyrų 100 metrų plaukimo peteliške atrankoje patekti į pusfinalį nesėkmingai bandė Tadas Duškinas, Povilas Strazdas ir Deividas Margevičius.

D. Margevičius distancijoje užtruko 53,97 sek., savo septintame plaukime užėmė 9-ą vietą, o bendroje pusfinalio įskaitoje liko 37-as. T. Duškinas užfiksavo 54,34 sek. laiką, savo antrame plaukime buvo antras, o tarp visų pusfinalio dalyvių – 47-as. P. Strazdas nuotolį įveikė per 55 sek., savo plaukime finišavo 10-as, o galutinėje įskaitoje buvo įrašytas 56-u tarp 61-o sportininko.

Greičiausiai 100 metrų peteliške plaukė ir šešiolikos dalyvių pusfinalio favoritais bus vengras Laszlo Csehas (52,05 sek.), italas Piero Codia (52,38 sek.) ir lenkas Pawelas Korzeniowskis (52,46 sekundės).

Ugnė Mažutaitytė kovojo dėl kelialapio į pusfinalį moterų 50 metrų plaukimo nugara kvalifikacijos etape. Mūsiškė distanciją nuplaukė per lygiai 30,00 sek., savo antrame plaukime užėmė septintą vietą, o bendrame protokole įrašyta 34-a tarp 42-iejų varžovių.

Įdomu tai, kad šios rungties Lietuvos rekordas priklauso... olimpinei čempionei Rūtai Meilutytei (28,78).

50 metrų nugara tarp moterų greičiausiai plaukė ir rungties pusfinalyje tarp šešiolikos geriausiųjų favoritėmis bus britė Georgia Davies (27,87 sek.), danė Mie Oe. Nielsen (28,02 sek.) ir kita čempionato šeimininkė Francesca Halsall (28,12 sek.).

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (2)