Kaunietė nuotolį įveikė per 1 min. 06,17 sek., nors pirmoje distancijos dalyje buvo gerokai greitesnė (30,17 sek.). Mūsiškės reakcijos į startą greitis buvo 0,61 sek.

Sidabro medalio savininke šioje rungtyje tapo islandė Hrafnhildu Luthersdottir (1:06,45), o bronza tenkinosi britė Chloe Tutton (1:07,50).

21.36 val. R. Meilutytė per iškilmingą ceremoniją buvo apdovanota aukso medaliu ir jos garbei skambėjo Lietuvos himnas, o į baseino palubes kilo Trispalvė. Tribūnose dukrą su pergalę sveikino tėvas Saulius Meilutis su žmona Rasa, močiutė ir būrys lietuvių aistruolių.

Olimpinė čempionė R. Meilutytė varžybose Londone dalyvaus tik šioje vienintelėje 100 metrų plaukimo krūtine rungtyje.

8. Sophie Hansson (Švedija)– 1:07,99;

„Ji tiesiog daug geresnė nei jos (varžovės - DELFI). Žinome, kokia ji talentinga, žinome, kiek ji laimėjo varžybų per pastaruosius ketverius metus. Ir ji vis dar žingsniu lenkia daugumą pasaulio plaukikių. Taip pat daug plaukikių nedalyvauja šiame čempionate. Tarp jų – Julija Jefimova, Rikke Moller Pedersen, Jennie Johansson. Tad galima sakyti, jog trys be Rūtos stipriausios Europos plaukikės krūtine nedalyvauja šiame čempionate. Tai sukuria dar didesnį disbalansą. Rūta smarkiai pirmauja, o varžovės atsilieka. Tačiau tos trys plaukikės, jei būtų čia, užpildytų tą erdvę tarp Rūtos ir kitų varžovių“, – sakė R. Meilutytės treneris Jonas Ruddas prieš Europos čempionato finalą.

Antradienį pusfinalio antrame plaukime mūsiškė nuotolį įveikė per 1 min. 06,16 sek., buvo pirma ir geriausiu rezultatu lengvai pateko į finalą. Lietuvė 0,07 sekundės pagerino čempionatų rekordą, kuris nuo 2014-ų rugpjūčio 20 dienos priklausė danei Rikkei Moeller Pedersen.

Antra pusfinalyje liko islandė H. Luthersdottir (1:07,28), o trečia – italė Martina Carraro (1:07,53). Atrankos varžybose kaunietė pernelyg nepersistengė, finišavo per 1:06,97 min. ir pirmu rezultatu pateko į pusfinalį.

Rūta Meilutytė

Prezidentė pasveikino R. Meilutytę

Prezidentė Dalia Grybauskaitė tuoj po finišo pasveikino R. Meilutytę, Europos plaukimo čempionate Londone iškovojus auksą.

„Keliu į sporto aukštumas Lietuva eina kartu su Tavimi – mes tikime, nuoširdžiai palaikome, džiaugiamės ir didžiuojamės kiekviena Tavo pergale. Lietuvos ir pasaulio plaukimo istoriją keičiantys įspūdingi Tavo laimėjimai suvienija ir tampa visos šalies triumfu“, – rašoma šalies vadovės sveikinime.

Trečiadienį R. Meilutytei grąžintos J. Jefimovos paliktos skolos

Trečiadienį R. Meilutytė gavo aukso medalį dar neplaukusi finale. Tačiau tai buvo medalis už kitą čempionatą. Europos plaukimo federacijos vadovas Paolo Barelli įteikė lietuvei 2013 metais Herninge (Danija) iškovotą Europos čempionės medalį už pergalę plaukiant 50 metrų krūtine. Medalį turėjo grąžinti rusė Julija Jefimova, diskvalifikuota už dopingo vartojimą.

„Smagu gauti medalį, bet momentas jau praėjo. Būtų daug smagiau girdėti Herninge trečią kartą grojant Lietuvos himną“, – sakė R. Meilutytė.

Medalį danai pagamino iš naujo, nes jis, neva, dingo Rusijoje. Pagaminti medalį iš naujo reikėjo daug laiko, nes medalius po vieną gamino menininkas. Herninge 25 metrų baseine vykusiame Europos čempionate lietuvė iškovojo tris aukso medalius: 50 ir 100 metrų krūtine ir 100 metrų kompleksiniu būdu.

G. Titenis išvakarėse pasipuošė bronza

Europos čempionate dalyvauja geriausi Lietuvos plaukikai – 3 moterys ir 9 vyrai.

Antradienį 26-erių metų Giedrius Titenis plaukė 100 metrų krūtine rungties finale. Mūsiškis distancijoje sugaišo 1:00,10 ir iškovojo bronzos medalį. Kaip ir prieš dvejus metus Vokietijoje vykusiose pirmenybėse vieną Lietuvos rinktinės lyderių aplenkė tik du britai – čempiono titulą apgynęs Adamas Peaty (58,36 sek.) ir vėl sidabru pasipuošęs Rossas Murdochas (59,73 sekundės).

Europos plaukimo čempionate Berlyne G. Titenis pasipuošė trim medaliais.

Komandų rikiuotėje lietuviai aštuntą poziciją dalijasi su graikais

Po R. Meilutytės iškovoto aukso ir G. Titenio pelnytos bronzos Lietuvos rinktinė aštuntą poziciją komandų rikiuotėje dalijasi su Graikija.

Pirmauja septynis apdovanojimus iškovojusi Italija, lenkianti Didžiosios Britanijos ir Vengrijos plaukikus.

A. Šidlauskas, G. Stankevičius ir U. Mažutaitytė nepateko į pusfinalį

Atrankos varžybos nesėkmingai susiklostė visiems trims trečiadienį startavusiems lietuviams.

Andrius Šidlauskas 200 m krūtine nuotolyje sugaišo 2 minutes 17,53 sekundės ir pasidalijo 34-ą vietą tarp 45-ių startavusių.

Tik 27-a moterų 200 m nugara rungties atrankoje liko ir į pusfinalį nepateko Ugnė Mažutaitytė. Lietuvė trečiadienį nuotolį įveikė per 1 minutę 2,66 sekundės ir užėmė trečią vietą trečiame atrankos plaukime. Šis rezultatas vos 0,04 sekundės prastesnis už pačiai U. Mažutaitytei priklausantį Lietuvos rekordą. Iki išsvajoto šešioliktuko Lietuvos plaukikei pritrūko 0,99 sekundės.

Gytis Stankevičius 50 metrų plaukimo nugara atrankoje distanciją įveikė per 26,44 sekundės ir ketvirtame plaukime liko aštuntas, o bendroje įskaitoje užėmė 28-ą vietą tarp 45-ių atletų.

Lietuvos plaukimo komandos sudėtis ir kiti nuotoliai:

1. Rūta Meilutytė (100 m krūtine);
2. Ugnė Mažutaitytė (50 ir 100 m nugara);
3. Raminta Dvariškytė (200 m krūtine); 4.
Giedrius Titenis (50 m krūtine);
5. Simonas Bilis (50, 100 m l. stiliumi, 50 m peteliške);
6. Danas Rapšys (200 m nugara ir 200 l. stiliumi);
7. Andrius Šidlauskas (200 m krūtine);
8. Povilas Strazdas (100, 200 m l. stiliumi, 100 m peteliške, 200 m kompl.);
9. Deividas Margevičius (100 ir 200 m peteliške);
10. Mindaugas Sadauskas (50, 100 m l. stiliumi);