A grupės lyderės vardą išsaugojo, bet autsaiderių Kazachstano ledo ritulininkų pasipriešinimo sulaukė Čekijos rinktinė – 3:1 (1:0, 0:0, 2:1). Po šios pergalės čekai užsitikrino vietą atkrintamosiose varžybose.

Du įvarčius nugalėtojams pelnė Tomašas Plekanecas (6:55 ir 42:51 min.), vieną – Robertas Kousalas (58:51 min.), o kazachų gretose tikslų smūgį atliko Nigelas Dawesas (55:30 min.).

B grupėje svarbią pergalę iškovojo JAV komanda, 5:1 (0:0, 3:0, 2:1) sutriuškinusi dar nė taško šiame čempionate neiškovojusius vengrus.

Du įvarčius nugalėtojams įmušė Nickas Foligno (24:37 ir 52:07 min.), po kartą pasižymėjo Vinnie Hinostroza (24:55 min.), Dylanas Larkinas (34:12) ir Connoras Murphy (55:20 min.). Vengrijos ekipai paguodos įvartį pelnė Istvanas Sofronas (57:59 min.).

Pasaulio čempionatas, kuriame dalyvauja šešiolika komandų, Rusijoje tęsis iki gegužės 22-os dienos.

Po keturias geriausias (iš aštuonių) kiekvienos grupės rinktines pateks į ketvirtfinalį, o prasčiausioms A ir B grupės komandoms teks atsisveikinti su elito pirmenybėmis – jų vietas užims dvi stipriausios pirmo diviziono A grupės ekipos.

2017-ųjų planetos pirmenybės vyks Vokietijoje ir Prancūzijoje, tad šių šalių rinktinės šiemet į žemesnį divizioną tikrai neiškris.

Nugalėtojų titulą gina Kanados ledo ritulininkai, kurie 2015 metai Prahoje vykusiame finale net 6:1 sutriuškino Rusiją.

A grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pergalės po pratęsimo, pralaimėjimai po pratęsimo, pralaimėjimai, įvarčių santykis, taškai):