400 metrų Europos čempionato normatyvą planuojanti įgyvendinti Eva Misiūnaitė skaičiuoja, kad jau 4 sezonus pradėjo šiomis žaidynėmis ir būtent jos leidžia pasitikrinti ką pavyko pasiekti per treniruotes.

„Visą pavasarį intensyviai treniruojamės, ruošiamės, vykome į stovyklą, bet galiausiai tikrą rezultatą matome tik sudalyvavę varžybose. Čia atsiranda konkurencija, startinis jaudulys ir natūraliai startuoji kaip gali geriau“, - tikino Vytauto Didžiojo universitetą atstovausianti sprinterė.

Tiesa, E. Misiūnaitė pasakojo, kad pagrindiniai jos startai vyks Lietuvoje. Suomijoje ji startuos 100 ir 200 metrų distancijose, nors savo pagrindine rungtimi, su kuria planuoja dalyvauti Europos čempionate, laiko 400 metrų.

Tokios paties distancijos normatyvą šiemet tikisi įgyvendinti ir itin gerus rezultatus demonstruojantis Rokas Pacevičius. Prieš metus Lietuvoje vykusiose SELL žaidynėse 400 metrų distancijoje jis buvo pirmas.

„Tikiuosi pavyks ir šiemet pagrindinę distanciją įveikti pirmam. Nors tai dar tik pirmos sezono varžybos, kurios visada būna sunkesnės ir rezultatas dar ne pats geriausias, bet po treniruočių jaučiuosi užtikrintai. Svarbiausia išvengti traumų ir po šių varžybų kitose jau bus lengviau“, - pasakojo jaunasis lengvaatletis. Jis Suomijoje gins Lietuvos sporto universiteto vardą 400, 200 ir 4x400 metrų distancijose.

Europos čempionato kelialapį jau užsitikrinusi ieties metikė Liveta Jasiūnaitė, taip pat atstovausianti Lietuvos sporto universitetą, nusiteikusi kovingai ir tikis žaidynėse laimėti.

„Važiuoju su mintimi apie pergalę. Tai jau ketvirtos mano sezono varžybos. Nors Europos čempionato normatyvas jau įvykdytas, bet trenerė tikina, kad geriausia sportinė forma pasiekiama penktame ar šeštame starte. Tad pažiūrėsime, kaip seksis“, - sakė L. Jasiūnaitė.

Sportininkė paklausta apie olimpinį normatyvą tikino esanti rami ir dėl jo galvos nepametanti. Nors treniruočių metu jau buvo ietį numetusi toliau nei normatyvas.

„Įvykdžius Europos čempionato normatyvą kol kas tikrai ramiai laukiu savo startų. Olimpinis normatyvas jei paklus, bus puiku, jei ne, laiko dar tam yra. Nors motyvacija po čempionato normatyvo įvykdymo sustiprėjo, kaip ir pasitikėjimas savimi“, - mintimis dalinosi „Kauno maratono klubo“ ietininkė.

Įvairius universitetus Suomijoje taip pat atstovaus ir kiti klubo nariai. Tarp jų startuos Lukas Gaudutis, Tomas Bizimavičius, Algirdas Stuknys, Simona Dobilaitė, Mantas Liekis, Tomas Urbonavičius ir dar keletas jaunųjų lengvaatlečių.

VšĮ „Kauno maratono klubas“ yra privatus lengvosios atletikos klubas, vienijantis profesionalus, ir mėgėjus sportininkus. Šiuo metu olimpinius normatyvus jau įvykdė Remigijus Kančys, Rasa Drazdauskaitė, Monika Juodeškaitė. Remalda Kergytė. Įvykdyti normatyvus tikisi ir daugiau klubo narių.