Renginio organizatoriai džiaugėsi puikiu oru ir vis didėjančiu bėgimu susidomėjusių žmonių skaičiumi. Ypatingo dėmesio Trakų pusmaratonis sulaukė iš jaunosios kartos, kurios atstovų šiais metais dalyvavo kone 4 kartus daugiau nei prieš metus.

„Renginys yra puiki priemonė auginti visuomenės motyvaciją rūpintis savo savijauta ir daugiau judėti. Pavasario pradžioje startavę su „21 dienos iššūkių“ programa, motyvuojančia netinkamus gyvenimo būdo įpročius pakeisti sveikesniais ir geresniais, matome, kad daugiausiai žmonių susidomėjimo sulaukė „7 minučių mankšta“. Tai tik patvirtina, kad judėjimo mūsų kasdienybėje trūksta, tačiau noras keistis yra“, – sakė „Eurovaistinės“ valdybos pirmininkė Ingrida Damulienė, pati išmėginusi varžybų 5 km distanciją.

Kaip ir pernai, į bėgimo varžybas senojoje Lietuvos sostinėje susirinko didžioji dalis stipriausių Lietuvos bėgikų, tarp jų buvo 4 iš 5 olimpinius kelialapius pelniusių mūsų šalies stajerių.

Vyrų grupėje varžėsi šalies bėgimo lyderiai Remigijus Kančys, Justinas Beržanskis,Mindaugas Viršilas, moterims atstovavo trys šių metų vasaros olimpinėse varžybose dalyvausiančios lengvaatletės – Rasa Drazdauskaitė, Vaida Žūsinaitė, Diana Lobačevskė, taip pat sesės Monika ir Milda Vilčinskaitės.

Pusmaratonio rungties lyderiai – baltarusiai

Trakų pusmaratonis yra mėgiamas ir užsienio šalies sportininkų, todėl jau ne pirmus metus šiose varžybose ištvermingiausiems Lietuvos bėgikams konkurenciją sudaro būtent svečiai iš kitų valstybių. Varžybose dalyvavo 20 užsienio valstybių atstovai, tarp kurių, be artimesnių kaimynų – latvių, lenkų ir baltarusių, varžėsi bėgikai iš tolimesnių kraštų – Japonijos, JAV, Prancūzijos, Didžiosios Britanijos, Austrijos, Švedijos ir kitų“, – sakė Trakų pusmaratonio organizatorius Evaldas Martinka.

Pagrindinėje Trakų pusmaratonio distancijoje – 21,097 km rungtyje – varžėsi virš 600 dalyvių. Vyrų kategorijoje greičiausi buvo svečiai iš Baltarusijos. Varžybas laimėjo 2014 m. Trakų pusmaratonio nugalėtojas Jurijus Kapcerovas (1:10:28 val.), vos keliolika sekundžių nuo jo atsiliko pernai metų laimėtojas Henadijus Verkhavodkinas (1:10:44 val.). Trečiąją vietą pusmaratonio rungtyje užėmė Iharis Cecerukovas (1:10:54 val.). Beje, baltarusių rezultatai – 3 minutėmis prastesni nei 2014 ar 2015 m. jų parodyti laikai. Antrą kartą Trakuose triumfavęs J. Kapcerovas po finišo prisipažino, kad sportinės formos kol kas neforsuoja, o startas Trakuose buvusi gera treniruotė prieš Baltarusijos taurės varžybas, kurios vyks po dviejų savaičių.

Ištvermingiausiam Lietuvos atstovui Mindaugui Viršilui aplenkti Baltarusijos atletų nepavyko – jis, pusmaratonį įveikęs per 1:12:05 val., bendroje varžybų įskaitoje liko ketvirtas.

Pusmaratonio rungtyje moterų kategorijoje nugalėjo Diana Lobačevskė (1:15:56 val.), o antroji finišavo Milda Vilčinskaitė (1:18:41 val.). Trečioji vieta atiteko viešniai iš Baltarusijos, Volhai Kaminskay, rungtį įveikusiai per valandą 23 minutes ir 18 sekundžių.

„Esu dalyvavusi daugelyje maratonų didžiuosiuose miestuose ir galiu pasakyti, kad bėgimo šventė Trakuose turbūt neturi lygių. Čia startavau pirmą kartą, tačiau organizatoriams už renginį galiu pasakyti tik pačius geriausius žodžius“, – sakė olimpietė D. Lobačevskė.

10,5 km rungtį laimėjo olimpiečiai Remigijus Kančys ir Rasa Drazdauskaitė

Trakų pusmaratonio 10,5 km bėgimo rungtyje prie starto linijos stojo beveik 900 dalyvių. Pergalė atiteko Remigijui Kančiui ir Rasai Drazdauskaitei.

Olimpietis R. Kančys rungtį įveikė per 34 minutes ir 1 sekundę, antras atbėgo šiaulietis Tadas Pavolis (36:26 min.), o nuo jo keliolika sekundžių atsilikusiam baltarusiui Dzmitrijui Dzerazenkai (36:49 min.) atiteko trečioji 10, 5 km rungties vieta.

Greičiausia moterų kategorijoje, R. Drazdauskaitė, finišavo po 37 minučių ir 52 sekundžių. Antra vieta atiteko trečiąjį olimpinį kelialapį į varžybas Rio de Žaneire iškovojusiai Vaidai Žūsinaitė (39:23 min.), o trečiąją vietą 10,5 km rungties moterų kategorijoje užėmė 4 vaikų mama Loreta Bliujienė, distanciją įveikusi per 42 minutes 26 sekundes.

Beje, R. Drazdauskaitė Trakuose pusės maratono rungtį buvo laimėjusi 2014 ir 2015 metais.

Trumpesniame 5 km nuotolyje savo jėgas išbandė arti 700 bėgikų. Pergalę šioje rungtyje jau antrus metus iš eilės pelnė Justinas Beržanskis (16:41 min). Antras finišo liniją kirto Modestas Dirsė (17:27 min.), o trečiąją vietą iškovojo Egidijus Adomkaitis (18:15 min.).

5 km moterų įskaitoje pirma atbėgo Monika Vilčinskaitė (19:37 min.), antroji vieta atiteko R. Kančio seseriai Loretai Kančytei, rungtį įveikusiai per 20 min ir 5 sekundes, trečiąją vietą užėmė Rūta Marija Trimonytė (21:24 min.).

Bendruomenė „Bėgimo klubas“ dalyvių gausa nenusileido ir vėl

Antrus metus iš eilės gausiais aplodismentais ir garsiais šūksniais sportiškiausios EUROVAISTINĖS Trakų pusmaratonio komandos titulą priėmė bėgimo bendruomenė „Bėgimo klubas“. Pernai varžybose dalyvavo beveik 200 šimtai bendruomenės narių, o šiemet jų buvo dvigubai daugiau.

Saulėtą sekmadienį patys jauniausi renginio dalyviai tradiciškai jėgas ir kojų stiprumą išbandė vieno kilometro nuotolyje, o šeimos varžėsi komandinėje 1 km rungtyje, kur ateities bėgikus, patogiai įsitaisiusius vėžimėliuose, stūmė jų tėveliai.

Trakų pusmaratonio dalyviai bėgdami galėjo mėgautis įspūdingu kraštovaizdžiu, kadangi didžioji trasos dalis buvo nusidriekusi palei ežerą su nuostabaus grožio Trakų pilies peizažu fone. Trakų pusmaratonio trasa yra viena iš nedaugelio Lietuvoje sertifikuotų bėgimo trasų, todėl ji puikiai tinka rekordams siekti ar asmeniniams tikslams gerinti. Pasak organizatorių, bėgimo tradicijas senojoje Lietuvos sostinėje atgaivinęs tarptautinis Trakų pusmaratonis vyks ir kitąmet – bėgimo profesionalai ir mėgėjai Trakuose bus laukiami 2017 m. gegužės 7 d.