„Šių metų naujovė ta, kad turnyras apjungė visus tris olimpinius imtynių stilius – su graikų-romėnų atletais ant imtynių kilimo kovojo laisvūnai ir moterų imtynių atstovės. Adolfas Liaugminas savo sportinę karjerą pradėjo nuo laisvųjų imtynių ir tik vėliau perėjo pas klasikus, kur iškovojo ne vieną įspūdingą pergalę. Todėl pasikviesdami į turnyrą „laisvūnus“ atiduodame savotišką duoklę ir šiai sporto šakai. Kalbant apie varžybų išskirtinumą, tai šis turnyras yra pagal dalyvių skaičius gausiausias Lietuvoje – sporto halėje rungėsi virš 300 jaunųjų atletų“, – kalbėjo vienas organizatorių, Adolfo Liaugmino sūnus Saulius.

Varžybas stebėję specialistai vieningai teigė, kad į turnyrą atvyko gerai paruošti, aukšto lygio atletai.

„Tikrai kokybiškos varžybos, kuriose nugalėtojai ir prizininkai nebuvo aiškūs iki paskutinių akistatų“, – sakė Lietuvos imtynių federacijos viceprezidentas Giedrius Dambrauskas.

Savo meistriškumu išsiskyrė turnyro nugalėtojais tapę mūsų šalies atletai „klasikai“ Darius Venckaitis (66 kg), Titas Kerševičius (iki 69 kg), Tauras Liaugminas (iki 74 kg) ir Vilius Savickas (iki 46 kg), Edgaras Gendvilis (54 kg) ir Arnoldas Baranovas (85 kg).

Laisvųjų imtynių treneris Arūnas Paplauskas pagyrė „laisvūnus“ Gytį Jovaišą, Svajūną Šakį ir Dominyką Viliušį.

„Visi šie atletai dominavo savo svoriuose. Jie neabejotini lyderiai Lietuvoje. Kaune man įspūdį paliko Gytis ir Dominykas, kurie įveikė labai stiprius baltarusius, Gardino sporto gimnazijos auklėtinius. Tokios pergalės tikrai vertos dėmesio“, – džiaugėsi A. Paplauskas.

Į turnyro programą buvo įtraukta viena moterų imtynių svorio kategorija, kurioje kovojo tik trys sportininkės. Varžybų vyriausiais teisėjas Albinas Sodaitis ramino, kad tai buvo savotiškas eksperimentas, ruošiantis jau kitų metų turnyrui.

„Šiemet moterų imtynės įkėlė koją, o jau kitais metais, jei leis finansinė padėtis, Kaune pamatysime gausesnes merginų pajėgas. Tikiuosi, kad ši idėja – rengti trijų sporto šakų varžybas – išsirutuliuos ir jai pritars pagrindiniai renginio organizatoriai. Gaila, kad prieš varžybas alkūnės traumą patyrė jaunoji Lietuvos vicečempionė Eglė Valčiukaitė. Manau, kad ji būtų favoritė imtyse su viešniomis iš Anykščių ir Vilkaviškio. Bet, nuo traumų niekas neapsaugotas, mergina turės dar ne vieną galimybę parodyti savo pajėgumą“, – kalbėjo A. Sodaitis.

Prieš varžybų finalo dalį įvairių varžybų organizatoriai atliko malonią misiją – pasirašė sutartį su rėmėju, uždarosios akcinės bendrovės „AirInn Vilnius“ direktoriumi Aleksandru Gribojedovu. Bendrovės sprendimu bus suteikta parama Kauno imtynių klubui „Lokiai“, Visagino imtynių klubui „Sparta“, Klaipėdos imtynių klubui „Laisvūnas“, Šiaulių atletikos klubui „Saulės miestas“ ir Vilniaus imtynių klubui.

„Be vaikų sporto nepasieksime olimpinių aukštumų. Reikia skatinti geras iniciatyvas, todėl nusprendėme nelikti nuošalyje ir paremti klubus, organizuojančius įvairių amžiaus grupių vaikų ir paauglių turnyrus“, – sakė A. Gribojedovas.

Turnyre galynėjosi imtynininkai iš Latvijos, Baltarusijos, Rusijos, Lenkijos, Čekijos ir Lietuvos.

Tarptautinio imtynių turnyro nugalėtojais svorio kategorijose tapo šie Lietuvos atletai:

Graikų-romėnų imtynės

Imtynininkai, gimę 1997 ir vyresni

iki 66 kg Darius Venckaitis (Vilnius/Tauragė);
iki 74 kg Tauras Liaugminas (Kaunas).

Imtynininkai, gimę 1999-2002 metais ir jaunesni

iki 42 kg Donatas Rindeikis (Klaipėda);
iki 53 kg Edvinas Lenkutis (Kaunas);
iki 75 kg Motiejus Vyrukaitis (Vilnius).

Imtynininkai, gimę 1999-2001 metais

iki 46 kg Vilius Savickas (Vilnius/Marijampolė);
iki 54 kg Edgaras Gendvilis (Šiauliai);
iki 63 kg Gytis Kulevičius (Šiaulių rajonas);
iki 69 kg Titas Kerševičius (Kaunas);
iki 85 kg Arnoldas Baranovas (Vilnius);
iki 100 kg Erikas Čerepokas (Panevėžys).

Laisvosios imtynės

Imtynininkai, gimę 1999-2001 metais

iki 50 kg Donatas Pliuškevičius (Šiauliai);
iki 54 kg Svajūnas Šakys (Šiauliai);
iki 63 kg Gytis Jovaiša (Šiauliai/Pagėgiai);
iki 76 kg Dominykas Viliušis (Raseiniai).

Moterų imtynės

Imtynininkės, gimusios 2000-2002 metais

iki 52 kg Evelina Dūdėnaitė (Anykščiai).