„Kauno maratono“ organizatoriai visiems kauniečiams, tiek besiruošiantiems renginiui, tiek norintiems sustiprėti ir išmokti bėgimo paslapčių organizuoja nemokamas „Bėk lengvai“ treniruotes. Pasikeisdami treniruotes veda būsimas olimpietis Remigijus Kančys ir sprinterė Eva Misiūnaitė.

„Norint pasiruošti bėgimui reikia derinti bendro fizinio treniruotes su specialiais pratimais bėgimui. Stipriname kojas, į pagalbą pasitelkiame įvairius barjerus, žymeklius. Tarpusavyje deriname treniruotes ir ruošiame dalyvius jų startui įvairiapusiškai. Treniruotės vyksta Kauno Technologijų universiteto stadione. Dalyviams bėgant apšilimo ratus matome kas blogai laiko rankas, blogai stato kojas ar daro kitas klaidas. Iškarto galime pataisyti, patarti“, - pasakojo jau visą mėnesį vykstančias treniruotes vedantis Lietuvos maratono čempionas R. Kančys.

Jis su E. Misiūnaite treniruotes gegužės mėnesį ves pirmadieniais ir trečiadieniais nuo 18.30 val.

Iki „Kauno maratono“ renginio dar du kartus per savaitę, antradienį ir ketvirtadienį, KTU stadione nemokamas viešas treniruotes ves „Impuls“ sveikatingumo klubo trenerės. Jų programa kiek skiriasi nuo R. Kančio ir E. Misiūnaitės. Čia skiriama daugiau dėmesio bendram fiziniam pasirengimui ir raumenų stiprinimui.

„Norint pasiekti gerų rezultatų ir lengviau bėgti neužtenka tik auginti ištvermę bei tobulinti techniką. Reikia skirti laiko ir bendro fizinio treniruotėms. Tvirtesni rankų, pečių, liemens raumenys padeda išlaikyti tinkamą laikyseną bėgant. Tokios treniruotės svarbios ir norint sustiprinti sąnarius, kaulus. Visgi bėgant kieta danga itin daug krūvio tenka ir šioms kūno dalims“, - tikino trenerė Justė Tuskaitė, pridurdama, kad jų treniruotės taip pat vyks 18.30 val.

Dalyvių patogumui, į atvykstant į treniruotes nereikia nieko papildomai atsinešti. Dauguma pratimų atliekami stovint ar atsiremiant rankomis. Pasak R. Kančio, pradėjus nuo nulio bėgioti ir treniruotis nuo gegužės pirmos dienos nesudėtingai dar galima pasiruošti 5 ar net 10 kilometrų startui.

„Mėnuo teisingai parinktų pratimų, treniruočių keletą kartų per savaitę tikrai užtenka, kad pavyktų įveikti savo pirmuosius 5 kilometrus. O jei ankščiau propagavote kitą sporto šaką, tai gali pavykti įveikti ir 10 kilometrų. Tik svarbu nesitikėti laimėti varžybose, išsikelti protingus tikslus ir bėgti sau patogiu greičiu, nepersistengiant“, - tikino treneris.