„Eilinį kartą įsitikinau, kad įgula yra žymiai svarbiau, nei jachtos techninės savybės. Didelėms jachtoms plaukiant trumpas distancijas manevruose reikalingas labai sklandus įgulos darbas. Šiandien parodėme, kad tą mokame. Labai įtemptai kovojome, ypač su „Weddel“, ir laimėjome!“, - po varžybų teigė komandos vadovas Arvydas Paunksnis.

Rusų komandos „Weddel“ jachta tiek pirmo, tiek antro dienos plaukimo metu lipo lietuviams ant kulnų, tad jachtai „Ambersail“ pavyko atitrūkti vos keliomis minutėmis. Būtent tokiose artimos kovos situacijose lemiamą reikšmę ir turėjo darnus įgulos darbas ir atkakli kova.

Nors pirmą varžybų dieną jachta „Ambersail“ buvo diskvalifikuota ir atsidūrė pačioje bendros įskaitos apačioje, jau antros dienos plaukimų metu iškovojusi pirmas vietas ji išsiveržė į priekį.

Sėkmingi trečios dienos plaukimai leido pasiekti dviejų taškų atotrūkį nuo artimiausių konkurentų ir įtvirtinti grupės lyderių pozicijas. Vis dėlto dėl pirmos vietos lietuvių įgulai dar teks kovoti – iki regatos finišo lieka dvi įtemptos lenktynių dienos.

„Antigua sailing week“ regata organizuojama nuo 1968-ų ir laikoma viena iš penkių prestižiškiausių pasaulio regatų. Kasmet varžybos sulaukia daugybės dalyvių iš viso pasaulio, tarp jų ir garsių bei daug pasiekusių buriuotojų.

Šiemet regatoje dalyvauja daugiau nei 1000 buriuotojų iš 20 skirtingų pasaulio šalių, o tarp konkurentų galima rasti ir „Volvo Ocean Race“ lenktynių aplink pasaulį nugalėtojus Ianą Walkerį ir Julesą Salterį, buriuojančius jachta „Gladiator“.