Tai – ketvirtoji iš eilės Lietuvos dviratininkės pergalė šį sezoną. 25 metų K. Sosna pelnė dešimt Tarptautinės dviračių sporto sąjungos (UCI) reitingo taškų.

Pasak Lietuvos dviračių sporto federacijos pranešimo, K.Sosna 99 km distanciją įveikė per 4 val. 45 min. 14 sek. (vid. greitis – 20,83 km/h).

Ji antrą vietą užėmusią ispanę Sandrą Santanyes aplenkė 4 min. 55 sek.

Tarp vyrų nugalėjo K. Sosnos komandos draugas belgas Roelis Paulissenas – 4 val. 38 sek.

O. Baleišytė ir A. Strainytė laimėjo Lenkijoje

Savaitgalį Lenkijoje vykusiose tarptautinėse plento dviračių varžybose lietuvė Olivija Baleišytė („Planet X Bo-Go“) šventė dvi pergales. 17-metė panevėžietė šeštadienį buvo pirma tarp jaunių (17-18 metų) žiedinėse lenktynėse Dzeržoniuve, o sekmadienį laimėjo 54 km grupines lenktynes „Slęžanski Mnich“ Sobutkoje.

Pasak Lietuvos dviračių federacijos pranešimo, žiedinėse moterų ir jaunių lenktynėse (30 km) iš 100 dviratininkių klasifikuotos 45. Tarp moterų nugalėjo lenkė Paulina Brzežna-Bentkowska, o lietuvė Aušrinė Trebaitė („Planet X Bo-Go“) liko ketvirta. Tarp jaunių penkta buvo Justina Jovaišytė (Panevėžio „Fortūna“), o septinta – Erika Kuodytė (Panevėžio R. Sargūno sporto gimnazija).

Auksė Strainytė (Šilalės SM) laimėjo 13-14 metų mergaičių žiedines lenktynes (44 dalyvės). Jose antra buvo Gabija Gustaitė (Panevėžio „El-eko-sport“), o ketvirta Karolina Motiejūnaitė (Panevėžio „Fortūna“).

Jaunučių (15-16 metų) merginų žiedinėse lenktynėse (79 dalyvės) trečią vietą užėmė Akvilė Giedraitytė, o šeštą – Paulina Patinskaitė (abi – „Fortūna“).

Grupinėse jaunių merginų lenktynėse (43 dalyvės) sekmadienį antra finišavo J. Jovaišytė, o devinta – Kotryna Vaičytė („Fortūna“).

Grupinėse jaunučių merginų lenktynėse (69 dalyvės) nugalėjo lenkė Marta Jaskulska. Antrą vietą užėmė A. Giedraitytė, trečią – Justė Juškevičiūtė, septintą – Gintarė Kiupelytė (abi – Šilalės SM), aštuntą – P. Patinskaitė, o dešimtą – Viktorija Šumskytė („El-eko-sport“).

Gytis Matusevičius (Vilkaviškio SM-„Aira“) jaunučių vaikinų grupinėse lenktynėse (175 dalyviai) užėmė devintą vietą.

13-14 metų mergaičių grupinėse lenktynėse (54 dalyvės) dešimta finišavo K. Motiejūnaitė.

Moterų grupines lenktynes (49 dalyvės) laimėjo lenkė Katarzyna Wilkos. A. Trebaitė finišavo trylikta.