Be „senatorių“ NHL čempionate yra šie Kanados klubai: Monrealio „Canadiens“, Toronto „Maple Leafs“, Vinipego „Jets“, Kalgario „Flames“, Edmontono „Oilers“ ir Vankuverio „Canucks“.

Pastarąjį kartą tokia nesėkmė Kanados atstovus ištiko tik 1969-1970 metų sezone. Kanados klubas paskutinį sykį NHL čempionu tapo 1992-1993 metų sezone, kai Stenlio taurę (Stanley Cup) iškovojo „Canadiens“.

„Canadiens“ ekipa pajėgiausia NHL yra tapusi 24-uris kartus istorijoje. Amerikiečių komandos Detroito „Red Wings“ trofėjų kolekcijoje - 11 pergalių.

22-ą nesėkmę 76-ose reguliaraus sezono rungtynėse patyrė šešiolikos komandų Rytų konferencijos ir absoliutus čempionato lyderis Vašingtono „Capitals“ (114 tšk.) klubas.

„Capitals“ ledo ritulininkai svečiuose 19,8 tūkst. žiūrovų akivaizdoje po baudinių serijos 1:2 (0:0, 0:0, 1:1, 0:0, 0:1) nusileido į septintą poziciją Rytuose pakilusiai Filadelfijos „Flyers“ (89 tšk.) komandai ir patyrė antrą nesėkmę per paskutinius tris susitikimus.

Trečio kėlinio pradžioje rusas Aleksandras Ovečkinas (41:28) išvedė svečius į priekį, tačiau antroje kėlinio pusėje Braydenas Schennenas (54:32) išlygino rezultatą, o pergalingą baudinį realizavo Samas Gangeris (65:00).

Mačo didvyriu tapo šeimininkų vartininkas Steve'as Masonas, atrėmęs 29 varžovų metimus iš 30-ies ir abu baudinių serijos smūgius.

„Capitals“ vartininko Bradeno Holtby sąskaitoje – 33 atremti šeimininkų metimai iš 34.

Trečiame turo mače Anahaimo „Ducks“ klubas savo aikštėje įveikė kitą Kanados ekipą - Kalgario „Flames“ 8:3.