Europos čempionatas – svarbiausios šio žiemos sezono varžybos orientacinikams, į kurį užsiregistravo per 70 vyrų ir 50 moterų iš 20 pasaulio šalių. Savaitę truksiančiame čempionate dalyviai varžysis sprinto, sprinto estafečių, ilgos trasos, vidutinės trasos ir estafečių varžybose.

Pirmą varžybų dieną, itin sudėtingomis sąlygomis, vyko sprinto varžybos. Per naktį iškritus apie pusmetrį naujo sniego ir visą rytą nesiliaujant stipriam snygiui, varžybų organizatoriams iškilo sunkumų tinkamai paruošti trasas stačiuose Alpių šlaituose.

Moterų grupėje nugalėjo švedė Tove Alexandersson (16:29), aplenkusi ruses Alioną Trapeznikovą (+0:30) ir Mariją Kečkiną (+1:05).

Lietuvės Gabrielė Andrašiūnienė užėmė 30-ą (+4:58), o Ramunė Arlauskienė – 32-ą vietą (+5:31).

Moterų grupėje startavo 46 dalyvės, turėjusios įveikti 3,2 km su 13 kontrolinių punktų ilgio trasą.

Vyrų grupėje čempionu tapo norvegas Larsas Moholdtas (15:40), aplenkęs rusą Andrejų Lamovą (+0:36). Trečia vieta pasidalino švedas Ulrikas Nordbergas ir šveicaras Christianas Spoerry (+0:44).

Nerijus Šulčys užėmė 30-ą (+4:02), Regimantas Kavaliauskas – 31-ą (+4:07), Vitalijus Petrulis – 41-ą (+5:36), o Andrejus Gerasimovas – 42-ą vietą (+5:55).

Regimantas Kavaliauskas

Vyrų grupėje startavo 61 dalyvis, turėjęs įveikti 3,5 km ilgio trasą su 16 kontrolinių punktų.

Antradienį čempionate vyks sprinto estafečių varžybos.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (4)