Pirmasis savaitgalio susitikimas prasidėjo atkakliomis rungtynėmis Vilniuje, kur susitiko HC „Vilnius“ ir Alytaus „Almeida-Stronglasas“. Rungtynės sostinėje prasidėjo gan kibiu ir grubiu abiejų ekipų žaidimu, kuomet žaidėjams dažnai buvo skiriami 2 min. pašalinimai. Visą laiką vykus lygiam ekipų žaidimui, tik pirmojo kėlinio pabaigoje alytiškiai sugebėjo šiek tiek spurtuoti ir susikrauti 3 įvarčių pranašumą.

Antrame kėlinyje rezultatas labai dažnai buvo lygus. Rungtynių pabaigoje vyko 7 metrų baudinių šou, kuomet komandų žaidėjai vis keitėsi pražangomis prieš atakuojančius žaidėjus. Visgi lemiamu momentu vilniečiai nesugebėjo pelnyti įvarčių ir atidavė pergalę varžovams rezultatu 26:29 (13:16).
Sostinės komandai negalėjo padėti rezultatyviausias jų žaidėjas Šarūnas Sakalauskas, todėl ekipoje lyderio rolės ėmėsi Martynas Žala, kuriam pavyko atlikti 9 sėkmingus metimus. Dar 5 įvarčius ekipai pridėjo Tadas Padolskis.
Nugalėtojų gretose sėkmingiausiai žaidė Žygimantas Micevičius, kurio sąskaitoje net 12 taiklių šūvių. 5 sėkmingais metimais pasižymėjo Remigijus Čepulis.
Po pralaimėtų rungtynių vilniečių žaidėjas Tadas Padolskis teigė, jog komanda šioms rungtynėms buvo nusiteikusi, tačiau varžovų patirtis nulėmė mačo pabaigą.
„Žaidėme rungtynes prieš vieną iš pirmaujančių ir vieną iš stipriausių komandų lygoje. Rungtynėms buvome nusiteikę 100 procentų, norėjosi reabilituotis po taurės varžybų, kurios nesusiklostė taip, kaip norėjome, todėl tikslas buvo tik laimėti. Kovojome iš visų jėgų, bet rungtynių pabaigoje, kuomet sprendėsi likimas, galbūt varžovų patirtis lėmė, kad jie įmetė svarbius metimus ir laimėjo”, - mintimis dalinosi vilniečių ekipos žaidėjas Tadas Padolskis.
„Sunkios rungtynės, nors pradžia buvo nebloga, tačiau nesitikėjome tokios sunkios pabaigos, kuomet žaidimas apsilygino. Kovojome iki pabaigos, visi stengėsi, todėl noriu pagirti savo komandos draugus“, - iškovota pergale džiaugėsi 12 įvarčių Alytaus ekipai pelnęs Žygimantas Micevičius.
Kitoje dvikovoje Varėnoje ginklus surėmė vietos „Ūla“ ir Klaipėdos „Dragūnas“. Jau pirmajame rungtynių kėlinyje buvo gana aišku, kad Varėnos rankininkai nesugebės pasipriešinti šalies čempionams. Po pirmojo kėlinio Klaipėdos ekipa pirmavo 10 įvarčių skirtumu, o antroje rungtynių pusėje sugebėjo susikrauti 15 įvarčių pranašumą ir uostamiesčio komanda šventė nesunkią pergalę 37:22 (17:7).
Namų komandai 4 įvarčius pelnė Egidijus Sereičikas. „Dragūnui“ po 7 įmetė Mindaugas Dumčius ir Gabrielius Virbauskas.
Rungtynėse Šiauliuose vietos rankininkai nesulaukė stipresnio pasvaliečių pasipriešinimo. Pirmame kėlinyje SM „Dubysa-Gubernija“ ekipai pavyko spurtuoti, todėl antrąją rungtynių pusę šiauliečiai pradėjo turėdami 7 įvarčių pranašumą. Visgi antrame kėlinyje aikštėje vyko lygi kova, o Pasvalio „Kurana-SM“ rankininkams pavyko rasti motyvacijos ir nenuleisti rankų šiose rungtynėse. Visgi galutinis rungtynių rezultatas 28:22 (17:7) Šiaulių ekipos naudai.
10 įvarčių šiauliečiams pelnė Aivaras Budrys. Taip pat rezultatyviai žaidė Mindaugas Nakvosas, kurio sąskaitoje 6 taiklūs šūviai.
Pasvalio „Kurana-SM“ ekipoje 11 kartų pasižymėjo Tomas Valiulis. Po 3 įvarčius pelnė Eligijus Baranauskas ir Tautvydas Tekutis.
Paskutinėje turo dvikovoje susitiko Panevėžio HC „Grifas-Sporto gimnazija-KKSC“ ir Vilniaus VHC „Šviesa“. Vilniečiai pagaliau turėjo progą džiaugtis, jog į komandos gretas sugrįžo jų lyderis Valdas Drabavičius. Būtent šio žaidėjo dėka sostinės ekipai pavyko palaužti varžovus. Jie panevėžiečius nugalėjo rezultatu 34:26 (20:12).
Jau pirmose rungtynėse po traumos grįžęs Valdas Drabavičius pelnė 9 įvarčius ir buvo rezultatyviausias žaidėjas savo komandoje. Dar 7 komandai pridėjo Lukas Balbierius.
Panevėžio komandoje 7 taiklius šūvius atliko Ovidijus Jagučianskis. Gytis Šmantauskas pridėjo 5 taiklius metimus.
Pasibaigus 15-am turui lyderio pozicija vis dar priklauso Klaipėdos „Dragūnui“. Pagrindinis sostinės ekipos persekiotojas yra Alytaus „Almeida-Stronglasas“ klubas, atsiliekantis nuo uostamiesčio ekipos 2 taškais.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (10)