Sekmadienį vykusiame finale „All Blacks“ komanda nei karto nepirmavo prieš australus iki pat pagrindinio laiko pabaigos. Vis dėlto, pasibaigus laikui ir australams pirmaujant 24:22, 18-metis Rieko Ioane pelnė savo trečiąjį žeminimą šiose rungtynėse ir išplėšė dar vieną pergalę savo šaliai.

Daugiau nei 37 tūkst. žiūrovų Sidnėjuje vėl neišvydo savo numylėtinių triumfavo gimtinėje. Paskutinį kartą Australija pasaulio serijos etapą savo žemėje laimėjo dar 2002 metais. Dramatiška kova tarp australų ir Naujosios Zelandijos vyko jau grupės etape, kuriame šios ekipos išsiskyrė taikiai 17:17.

„Norėčiau padėkoti australams už dvi fantastiškas rungtynes šį savaitgalį. Jūsų žaidėjai žaidė nuostabiai šiame nepakartojame turnyre, kuris auga kiekvienais metais. Ačiū ir mūsų fanams, kurie atvyko mus palaikyti ir sukūrė puikią atmosferą. Žinojome, kad finalas trunka 20 minučių, todėl mes kovojome iki paskutinės akimirkos ir pasiekėme pergalę“, – kalbėjo „All Blacks“ komandos kapitonas Timas Mikkelsonas.

Neįtikėtini dalykai dedasi ir bendroje pasaulio serijos įskaitoje. Po keturių etapų lyderių poziciją dalinasi net trys komandos – po 69 taškus surinkusius Fidžio, Pietų Afrikos Respublikos (PAR) ir Naujosios Zelandijos komandos.

Fidžis Sidnėjuje užėmė trečią vietą, mažajame finale 26:12 nugalėjęs PAR regbininkus. Pusfinaliuose Naujoji Zelandija 14:12 įveikė Fidžį, o Australija 12:7 – PAR.

Penktą vietą Sidnėjuje užėmė ir „Plate“ taurę iškovojo Argentina, kuri mače dėl 5-6 vietų 24:0 nugalėjo Keniją. „Bowl“ taurė (9 vieta) atiteko Kanados rinktinei, o „Shield“ (13 vieta) – Velsui.

Pasaulio serijos turnyrai vyksta dešimtyje valstybių ir vadinasi „HSBC World Series“. Kiekviename etape kovoja 16 rinktinių suskirstytų į keturias grupes. Už pirmą vietą ture suteikiami 22 taškai, už antrą – 19, už trečią – 17 taškų.

Penktasis pasaulio serijos etapas vyks kovo 4-6 dienomis Las Vegase (JAV).

Pasaulio serijos lyderių rikiuotė po keturių etapų:

1. Fidžis 69 tšk.
2. PAR 69
3. Naujoji Zelandija 69
4. Australija 54
5. Argentina 54
6. Anglija 51
7. JAV 49
8. Kenija 42
9. Prancūzija 29
10. Samoa 28