Per žingsnį nuo prizininkų pakylos vykusiose „Trofeo Felanitx-Ses Salines-Campos-Porreres“ klasikinėse lenktynėse liko ketvirtą vietą užėmęs „Cannondale Pro Cycling Team“ komandos narys Ramūnas Navardauskas.

Lietuvis 174 km numynė per 4 valandas 5 minutes 15 sekundžių ir tik finišo tiesiojoje į priekį praleido prizininkų trijulę.

Foto: Organizatorių nuotr.

Nugalėtoju tapo Vokietijos sprinteris Andre Greipelis, finišo spurtu aplenkęs antrą ir trečią vietas užėmusius atitinkamai airį Samą Bennettą ir norvegą Edvaldą Boassoną Hageną.

Antrose šios serijos lenktynėse „Trofeo Pollenca-Andratx“ dviratininkams penktadienį teks įveikti 153 km.

Lenktynėse dalyvauja 166 dviratininkai.

„Cannondale“ komandoje ketvirtadienį debiutavo 24-erių metų Latvijos dviratininkas Tomas Skujinis. Jis ir R. Navardauskas per varžybas Ispanijoje yra apsistoję tame pačiame kambaryje.

„Džiaugiuosi, kad pirmas sezono startas man susiklostė gana gerai. Likau tik per pusę dviračio nuo trečios vietos“, – sakė R. Navardauskas. – Lenktynių pradžioje netrūko jaudulio. Baiminausi, kad galiu greitai pavargti. Sezono pradžioje, kol neįsitikini, ar gerai treniravaisi, ar ne, visada jaudiniesi. Šiandien buvo ir sunkių, ir lengvų momentų, bet svarbiausia, kad viskas baigėsi gerai.“

R. Navardauskas teigė, kad lenktynių trasa buvo nesudėtinga, be didelių kalnų, todėl labai tiko sezono pradžiai.

„Ir oras buvo geras – apie 20 laipsnių šilumos. Galiu skųstis tik dėl to, kad paskutiniuosius 30 kilometrų į akis labai spigino saulė“, – linksmai nusiteikęs įspūdžiais dalijosi geriausias praėjusių metų Lietuvos atletas.

R. Navardauskas sakė, kad per lenktynes reikėjo būti atsargiam, nes startavo nemažas būrys žemesnio lygio dviratininkų, kurie dažnai trasoje būna labai agresyvūs. Pagrindiniame lenktynių pabėgime dalyvavo trys dviratininkai – portugalas Domingos Goncalvesas („Caja Rural“), ispanas Eneko Lizarralde („Euskadi Basque Country–Murias“) ir vokietis Grischa Janorschke („Roth“). Jie pabėgo dar nenuvažiavus 30 km. Trijulė buvo įgijusi daugiau nei 4 minučių persvarą. Pagrindinė grupė, daugiausia „Lotto Soudal“ komandos pastangomis, pavijo pabėgėlius iki finišo likus apie 25 km.

„Tada, kai „Lotto Soudal“ ėmėsi darbo, pasimatė, kas yra mėgėjai ir kas yra profesionalai. Prisipažinsiu, kad buvo sunku ir man. Artėjant link finišo, buvo nedidelis pakilimas, kuriame bandė nuvažiuoti abu mūsų Tomai – latvis Skijinis ir olandas Slagteris. Tačiau grupė neleido jiems pabėgti. Iki finišo likus keturiems kilometrams, greitis buvo didžiulis. Tada stengiausi išlikti ramus. Porą kilometrų man padėjo komandos draugas slovėnas Kristjanas Korenas, o likusius du kilometrus teko dirbti vienam. Stengiausi likti prie daugiau dviratininkų priekyje turėjusių komandų ir bandžiau finišuoti iš užuovėjos. Likau šalia prizininkų, bet dėl to nenusimenu. Pirmas sezono startas – tikrai neblogas“, – sakė R. Navardauskas.

Šią savaitę vyks dar trejos „Mallorca Challenge“ serijos lenktynės. Visose jose startuos ir geriausias praėjusių metų Lietuvos dviratininkas.

Rezultatai:

1. Andre Greipel (Vokietija/„Lotto Soudal“) – 4 val. 5 min. 15 sek.
2. Sam Bennett (Airija/„Bora-Argon 18“)
3. Edvald Boasson Hagen (Norvegija/„Dimension Data“)
4. Ramūnas Navardauskas (Lietuva/„Cannondale“)
5. Matteo Trentin (Italija/„Etixx-Quick-Step“) - visų tas pats laikas