Jau 38-ą kartą rengtos varžybos, kurios pradėtos šūkiu „Už blaivią ir sveiką „Lietuvą“, pažymėtos sesių dvynių Monikos ir Mildos Vilčinskaičių triumfu bei Tado Povolio pergale pagrindinėje 10-ies kilometrų trasoje.

Renginys sulaukė ne tik ištikimų Lietuvos bėgimo taurės dalyvių dėmesio, tačiau čia prie starto linijos stojo ir būsimas Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių dalyvis Remigijus Kančys. Pernai Berlyne stajeris įvykdė olimpinį normatyvą ir pasiekė geriausią Lietuvos sezono rezultatą maratono trasoje (2:15,34 val.).

28-erių R. Kančys prieš startą atskleidė, kad čia atvyko norėdamas padaryti tempo treniruotę, smagiai bėgti nesikoncentruojant į konkrečią vietą.

Kėdainių bėgimo startas (R. Lukoševičiaus nuotr.)

10 km distancijoje pirmą 5 km ratą greičiausiai įveikė kelių bėgikų būrelis. Antrame rate išryškėjo 21-erių Tado Pavolio pranašumas. Jis 10 km distanciją įveikė per 34:53 min. Antras finišavo R. Kančys – 35:03 min., trečią vietą iškovojo praėjusių metų Lietuvos bėgimo taurės nugalėtojas Remigijus Šnioka – 35:29 min.

21-erių T. Pavolis džiaugėsi pirma vieta gimtuosiuose Kėdainiuose, varžėsi puikiai pažįstamoje trasoje ir jautė stiprų artimųjų palaikymą.

„Kiekviena pergalė yra svarbi, o ši dar yra ypatinga tuo, kad bėgau savame mieste ir trasoje, kurioje treniravausi iki pat mokyklos baigimo. Labai smagu bėgti savoje aplinkoje, kai tave šiltai palaiko pažįstami Kėdainių krašto žmonės. Šiame tradiciniame renginyje dalyvavau jau ketvirtą kartą ir džiaugiuosi, kad šįkart pavyko užlipti ant aukščiausio pakylos laiptelio“, - po apdovanojimų ceremonijos kalbėjo T. Pavolis.

Jam, kaip ir kitiems mėgėjams, motyvacijos įpūtė prie starto linijos stojęs būsimas olimpietis R. Kančys.

„Visada yra garbė ir papildoma motyvacija siekti geresnių rezultatų bėgant kartu su tokiais aukšto lygio sportininkais kaip R. Kančys. Pagrindinis mano tikslas šiame bėgime buvo palaikyti lyderių diktuotą tempą, o pasitaikius progai mėginti juos aplenkti“, - pridūrė T. Pivolis.

Moterų įskaitoje užtikrintai laimėjo visą distanciją kartu bėgusios sesės dvynės Milda ir Monika Vilčinskaitės – 38:51 min.

Galima neabejoti, kad seserys varžysis ir Lietuvos bėgimo taurės II etape – kovo 11 dieną „Obeliskas A. Kulviečiui – Jonava“ bėgime. Jos – nuolatinės gimtojo miesto – Jonavos – bėgimo renginio dalyvės.

Nuo sesių daugiau nei pusę minutės atsiliko ir absoliučioje įskaitoje 3-ią vietą iškovojo praėjusių metų Lietuvos bėgimo taurės nugalėtoja, Vilniaus maratono laimėtoja Loreta Bliujienė (39:38 min.).

5 km varžybose nugalėjo Gytis Krivickas – 18:08 min., antras – Egidijus Juzonis – 18:19 min., trečią vietą užėmė Vytautas Galvydis 18:51 min. Moterų įskaitoje pirma 5 km trasą įveikė Ramunė Pociuvienė 22:25 min., absoliučioje įskaitoje antra liko Gintarė Eimantaitė – 25:07 min., trečia – Vilma Chlomkienė – 25:15 min.

Iš viso Kėdainių bėgime savo jėgas išmėgino apie 300 bėgimo entuziastų.

***

2016-ų Lietuvos bėgimo taurę sudarys 13 etapų įvairiuose šalies miestuose: Kėdainiuose, Jonavoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Marijampolėje, Šėtoje, Elektrėnuose, Žasliuose, Biržuose, Plungėje, Pakruojyje ir Rumšiškėse.

Lietuvos bėgimo taurės nugalėtojų vardus gina Vilniaus „Focus Running“ bėgikas R. Šnioka ir vilnietė L. Bliujienė.
Lietuvos bėgimo taurė – projektas, kuris vienas pirmų Lietuvoje į vieną bendruomenę sujungė kelis miestus, kelis bėgimus, kelis bėgimų organizatorius ir daugumą bėgimo profesionalų, mėgėjų ir entuziastų.
Lietuvos bėgimo taurė siekia populiarinti bėgimą, skatinti sportuoti, judėti, varžytis, susimąstyti apie sveiką gyvenimo būdą bei atrasti atskirų Lietuvos regionų gamtos, architektūros grožį ir kultūrą.