1. Pasaulio jaunimo ledo ritulio čempionato IIA grupės čempionatas Elektrėnuose

Po ilgos pertraukos Lietuvoje organizuotas jaunimo ledo ritulio čempionatas sulaukė didžiulio susidomėjimo. Čempionatas vyko Elektrėnuose, tačiau tai nė kiek neatbaidė sporto šakos mėgėjų ir jie noriai pildė arenos tribūnas. Paskutinę čempionato dieną organizatoriai pardavė papildomus 200 bilietų, o atmosfera arenoje buvo pasakiška. Prie to prisidėjo ir jaunimo rinktinės žaidėjai, kurie ne tik skynė pergales, tačiau ir užvedė areną, kuri netrukus jau kartu su jaunimu po pergalių traukė šalies himno „vardan tos, Lietuvos“ posmą. Tokia čempionato sėkmė paskatino asociacijos „Lietuvos ledo ritulys“ atstovus kalbėti apie greitą dar vieno čempionato rengimą Lietuvoje.

2. Lietuvos rinktinės bronza IB grupėje, pasaulio čempionate Olandijoje

Praėjusių metų balandį Lietuvos vyrų ledo ritulio rinktinė Olandijoje apie savo galimybes grupėje kalbėjo atsargiai ir pagrindiniu tikslu išsikėlė siekį neiškristi iš grupės. Atjaunėjusi rinktinė lūkesčius viršijo su kaupu. Lietuviai kibo į atlapus visoms komandoms, sensacingai sustabdė į pirmą vietą pretendavusius britus ir iškovojo bronzos apdovanojimus. Ne pirmus patys ledo ritulininkai kalba, kad tai – didžiulis Lietuvos ledo ritulio „geradario“, vokiečio Berndo Haake nuopelnas. Strategas įnešė pasitikėjimo, draugiškumo atmosferą ir kardinaliai pakeitė požiūrį į rinktinę.

3. Panevėžio ledo arenos projektas

Šalies ledo ritulio aistruoliai, panašu, supranta sporto bazių reikšmę ledo rituliui. Panevėžio ledo arenos projektas atsidūrė net trečioje vietoje. Arena šiame mieste bus pusiau dengta, virš savo galvos turės tik stogą, o dirbtinis ledo šaldymas galės veikti tik pusmetį šaltuoju metų laiku. Tačiau tokios arenos reikšmė regionui – neįkainojama. Panašaus objekto statyba jau domėjosi aplinkinių rajonų valdžia, suprasdama, jog nedideliuose miesteliuose žiemą jaunimas paliekamas praktiškai be jokios veiklos gryname ore. O pačiame Panevėžyje kilo didžiulis susidomėjimas. Net keliose vietose mieste jau galima pasigaląsti pačiūžas, miestiečiai vienas kito klausinėja, kada bus galima čiuožti. Areną tikimasi priduoti eksploatacijai sausio mėnesį. Išbandę dirbtinio ledo kokybę vietos ledo ritulininkai kėlė į viršų nykščius – ledas kietas ir kokybiškas.

4. Lietuvos ledo ritulio čempionatas be apribojimų

Šeštus metus šalies ledo ritulio čempionatą organizuojanti Nacionalinė ledo ritulio lyga (NLRL) prieš šį sezoną priėmė rizikingą sprendimą – leisti čempionate žaisti visiems žaidėjams be apribojimų. Atsigaunančiam šalies ledo rituliui tai buvo abejotinas sprendimas – į čempionatą grįžusi Elektrėnų „Energija“ galėjo atbaidyti visus silpnesnius klubus. Tačiau drąsa atsipirko – čempionatas įdomus, silpnesni klubai stiprinasi jaunimo rinktinių žaidėjais, į čempionatą įsiliejo Elektrėnų ir Vilniaus jaunimas, o sostinės „Hockey Punks“ klubas namų rungtynes žaidžia keturis tūkstančius žiūrovus talpinančioje arenoje Vilniuje. 7 klubų čempionate intrigos netrūksta – į antrą vietą pretenduoja net keturi klubai.

5. Rekordinis Sostinės ledo ritulio akademijos vaikų skaičiaus augimas

Visa Lietuvos ledo ritulio ateitis – vaikų mokyklose. Tą puikiai supranta sporto šakos aistruoliai, kurie pripažino, jog privačios vaikų ledo ritulio mokyklos pasiekimas per du metus surinkti 140 sportuojančių vaikų – įspūdingas. Buvusio Lietuvos rinktinės kapitono Artūro Katulio mokykla įkūnija viso ledo ritulio proveržį – Lietuvoje daugėja ne tik vaikų, tačiau ir mėgėjiškai žaidžiančių suaugusiųjų. Visoje šalyje vaikų skaičius sparčiai artėja prie tūkstančio ir praėjusių metų spalį ledo ritulio treniruotes lankė 956 vaikai.