Prestižiniame pirmame etape triumfavo čempionės titulą ginanti Fidžio rinktinė. Ji laimėjo visas šešerias rungtynes. Pusfinalyje Fidžis 19:5 nugalėjo Naujosios Zelandijos komandą, o finale 28:17 įveikė Anglijos regbininkus, su kuriais šią vasarą Europos „Grand Prix“ čempionate varžėsi ir Lietuvos rinktinė. Beje, Anglijos komandai padeda ir buvęs Lietuvos rinktinės treneris Warrenas Abrahamas.

„Nuostabu jausmas yra laimėti tokį turnyrą, ypač Dubajuje su tiek daug žiūrovų. Regbis-7 kasmet vis stiprėja ir čia nebebūna lengvų rungtynių. Esame laimingi, kad pavyko laimėti“, - sakė Fidžio rinktinės kapitonas Osea Kolinisau.

Fantastišką žaidimą Dubajuje pademonstravo JAV komanda. Nors ji pusfinalyje 19:24 turėjo pripažinti anglų pranašumą, mažajame finale 31:12 nepaliko didesnių vilčių Naujajai Zelandijai ir iškovojo bronzos medalius. JAV rinktinė prieš „All Blacks“ laimėjo pirmą kartą istorijoje.

Penktą vietą užėmė Pietų Afrikos Respublikos (PAR) regbininkai, kurie mače dėl „Plate“ taurės po pratęsimo 19:14 nugalėjo Australiją.

Prestižiniame pasaulio regbio-7 serijos turnyre dalyvauja ir dvi komandos, kurias šią vasarą pavyko nugalėti lietuviams. Velso rinktinė Dubajuje užėmė 12-ą vietą, o daugkartinė Europos čempionė Portugalija liko 16-a.

Pasaulio serijos turnyrai vyksta dešimtyje valstybių ir vadinasi „HSBC World Series“. Kiekviename etape kovoja 16 rinktinių, suskirstytų į keturias grupes. Už pirmą vietą ture suteikiami 22 taškai, už antrą vietą - 19, už trečią - 17 taškų.

Antras pasaulio serijos etapas vyks jau ateinantį savaitgalį Pietų Afrikos Respublikoje.