Kauno mieste prasidėjus reorganizavimo procedūroms sporto mokyklose Kauno irklavimo mokykla prijungiama prie Kauno buriavimo mokyklos „Bangpūtys“.

Arvydas Sapka priminė, kad Kauno irklavimo mokyklą aukščiausiais pasiekimais pasaulio ir Europos čempionatuose garsino šie Kauno irklavimo mokyklos auklėtiniai: kanojininkai Tomas Gadeikis, Raimundas Labuckas ir Viktoras Budreika, irkluotojai Birutė Šakickienė, Ieva Adomavičiūtė, Algirdas Bendaravičius, Nerijus Vasiliauskas, Gytis Ruzgys, Kęstutis Keblys, Vaida Arbočiūtė, Asta Romerytė ir kiti.

Į pagerbimą atvyko 2000 metų olimpinių vasaros žaidynių porinių dviviečių valčių klasės bronzos medalio laimėtoja irkluotoja Birutė Šakickienė, kuri padrąsino jaunuosius irkluotojus kovoti, tikėtis ir laimėti prizines vietas. Keliapalius į Rio de Žaneiro vasaros olimpines žaidynes jau iškovojusiems keturiems Kauno irklavimo mokyklos sportininkams - Donatai Vištartaitei, Žygimantui Gališanskiui, Martynui Džiaugiui ir Aurimui Adomavičiui palinkėta atvežti „aukštesnės prabos“ medalius.

Mokyklos direktorius Arvydas Sapka pasidžiaugė, kad per 14 mokyklos veiklos metų auklėtiniai iškovojo 68 medalius pasaulio ir Europos įvairių amžiaus grupių čempionatuose. Lietuvos čempionatuose mokyklos auklėtiniai pelnė 259 aukso medalius. Mokyklos sportininkų komandos 11 kartų iškovojo pirmas vietas Lietuvos jaunių ir jaunučių irklavimo varžybose.

Lietuvos Respublikos sportininkų ugdymo centrų konkurse, kuriame įvertinama sporto mokymo įstaigų ir centrų veikla, sportininkų rengimo kokybė ir efektyvumas, tarp didžiųjų Lietuvos miestų tris kartus Kauno irklavimo mokykla tapo nugalėtoja.

Sportininkų pagerbimo metu pristatytas Kauno irklavimo mokyklos trumpas video filmukas, kuriame įamžintos irkluotojų akimirkos, įspūdžiai, atsiliepimai apie kultivuojamas sporto šakas, trenerio svarbą. Vakarą papuošė trenerės Reginos Kapustavičienės auklėtinė Saulė Aukštuolytė muzikiniu pasirodymu.

Atminimo prizais apdovanoti 18 perspektyviųjų 2015 metų Kauno irklavimo mokyklos sportininkų, kurie nepateko į sportininkų dešimtuką, tačiau pasiekė aukščiausius rezultatus Lietuvos ir tarptautinėse varžybose. Tai: Rūta Dagytė, Anelė Šakalytė, Elvis Sutkus, Austėja Ordinaitė, Rytis Romeika, Povilas Dambrauskas, Povilas Domeika, Lukas Janušaitis, Kasparas Giniūnas, Viktorija Petravičiūtė, Matas Jakubauskas, Arnas Kazlauskas, Mantas Juškevičius, Agnė Ginevičiūtė, Giedrius Bieliauskas, Žygimantas Dzenis, Eglė Bezzubovaitė ir Aistė Andrulevičiūtė.

Į 2015 m. sportininkų 10-tuką pateko ir mokyklos prizais apdovanoti:

1. Donata Vištartaitė — pasaulio irklavimo čempionate 5 vieta, Europos irklavimo čempionate 2 vieta, pasaulio irklavimo studentų universiadoje 1 vieta. Iškovojo kelialapį į 2016 m. Rio de Žaneiro vasaros olimpines žaidynes.
2. Žygimantas Gališanskis — pasaulio irklavimo čempionate 6 vieta, Europos irklavimo čempionate 10 vieta, pasaulio irklavimo studentų universiadoje 1 vieta. Iškovojo kelialapį į 2016 m. Rio de Žaneiro vasaros olimpines žaidynes.
3. Martynas Džiaugys — pasaulio irklavimo čempionate 6 vieta, Europos irklavimo čempionate 10 vieta. Iškovojo kelialapį į 2016 m. Rio de Žaneiro vasaros olimpines žaidynes.
4. Aurimas Adomavičius — pasaulio irklavimo čempionate 6 vieta, pasaulio jaunimo irklavimo čempionate 6 vieta. Iškovojo kelialapį į 2016 m. Rio de Žaneiro vasaros olimpines žaidynes.
5-6. Ričardas Nekriošius, Andrejus Olijnikas — Europos baidarių ir kanojų irklavimo čempionate 7 vieta, 1-ose Europos baidarių ir kanojų irklavimo žaidynėse 6 vieta, pasaulio baidarių ir kanojų irklavimo čempionate 7 vieta.
7. Sonata Petrikaitė — pasaulio jaunimo irklavimo čempionate 3 vieta, pasaulio irklavimo studentų universiadoje 2 vieta, Europos irklavimo čempionate 6 vieta, pasaulio irklavimo čempionate 7 vieta.
8. Dovydas Nemeravičius — pasaulio jaunimo irklavimo čempionate 9 vieta.
9. Osvaldas Murza — pasaulio baidarių ir kanojų irklavimo jaunimo čempionate 8 vieta, Europos baidarių ir kanojų irklavimo taurės varžybose 1 vieta, Europos jaunimo baidarių ir kanojų irklavimo čempionate 8 vieta.
10. Armandas Kelmelis — pasaulio jaunių irklavimo čemopionate 5 vieta, Europos jaunių irklavimo čempionate 2 vieta.

Džiaugiamės mokyklos auklėtinių iškovotomis pergalėmis ir linkime sėkmingai atstovauti Lietuvai irklavimo sporte.

Faktai:

- Kauno irklavimo mokykloje yra 29 sportinio ugdymo mokymo grupės;
- mokykloje dirba 18 trenerių;
- mokyklą lanko 190 sportininkų;
- mokykloje išugdyti 4 sportininkai, kurie iškovojo kelialapius į Rio de Žaneiro vasaros olimpines žaidynes.