Europos čempionu tapo slovėnas Damiras Dugonjičius (26,20), aplenkęs britą Adamą Peaty (26,21) ir trečią poziciją pasidalinusius airį Alexanderį Murphy ir rusą Olegą Kostiną (abu po 26,35 sek.).

Ankstesnį, beveik tik devynias valandas gyvavusi šalies rekordą, G. Titenis pagerino 0,07 sekundės, o nuo bronzą iškovojusių varžovų atsiliko vos 0,03 sekundės.

Finalo rezultatai:

1. Damir Dugonjič (Slovėnija) - 26,20 sek.
2. Adam Peaty (D. Britanija) - 26,21
3-4. Alexander Murphy (Airija) - 26,35
3-4. Oleg Kostin (Rusija) - 26,35
-------------------------------
5. Giedrius Titenis (Lietuva) 26,38 (Lietuvos rekordas)
6. Andrej Nikolajev (Rusija) - 26,39
7. Fabio Scozzoli (Italija) - 26,46
8. Andrea Toniato (Italija) - 26,64

Pusfinalio antrame plaukime mūsiškis distanciją įveikė per 26,58 sek., savo plaukime buvo ketvirtas, o bendroje pusfinalio įskaitoje jo rezultatas - septintas.

Atrankoje G. Titenis beveik puse sekundės pagerino Lietuvos rekordą ir geriausiu rezultatu (26,45 sek.) pateko į pusfinalį.

18-metis Andrius Šidlauskas (27,41 sek.) šioje rungtyje tenkinosi 27-a pozicija tarp 50-ies dalyvių.

D. Repšys finale liko ketvirtas

Vyrų 200 metrų plaukimo nugara finale trečiadienį dalyvavo 20-metis panevėžietis Danas Rapšys. Mūsiškis nuotolį įveikė per 1 min. 51,03 sek., pagerino Lietuvos rekordą ir užėmė ketvirtą vietą. Nuo bronzos medalio D. Repšį skyrė vos 0,28 sek.

Atrankoje jis nuotolį įveikė per 1:52,84 min., laimėjo antrą plaukimą, o bendroje įskaitoje buvo septintas.

Čempionu tapo titulą ginantis lenkas Radoslawas Kawieckis (1:48,33), sidabrą iškovojo Yakovas Yanas Toumarkinas iš Izraelio (1:49,84), o
bronza atiteko italui Simone Sabbioni (1:50,75).

Danas Rapšys

Vyrų 200 m plaukimo nugara finalo rezultatai:

1. Radoslaw Kawieck (Lenkija) - 1:48,33
2. Yakov Yan Toumarkin (Izraelis) - 1:49,84
3. Simone Sabbioni (Italija) - 1:50,75
-----------------------
4. Danas Rapšys (Lietuva) - 1:51,03 (Lietuvos rekordas)
5. Jan-Philip Glania (Vokietija) - 1:51,31
6. David Foldhazi (Vengrija) - 1:51,61
7. David Gamburg (Izraelis) - 1:51,71
8. Andrej Šabasov (Rusija) - 1:52,19

D. Margevičius ir P. Strazdas atrankos barjero neperšoko

Kukliai 100 metrų nuotolio peteliške atrankoje startavo Deividas Margevičius ir Povilas Strazdas, užėmę atitinkamai 26-ą ir 40-ą vietas tarp 49-ių atletų. Kiek greičiau plaukęs D. Margevičius sugaišo 52,54 sekundės, o P. Strazdas – 53,53 sekundės.

Pirmam lietuvių iki išsvajoto šešioliktuko, kuris toliau kovą dėl medalių tęs pusfinalyje, pritrūko 0,49 sekundės, antram – 1,49 sekundės.

Varžybose dalyvauja septyni Lietuvos atstovai, tačiau dėl traumos jas praleidžia bene ryškiausia mūsų rinktinės žvaigždė 18-metė Rūta Meilutytė.

Europos čempionate gruodžio 2-6 dienomis Lietuvos garbę gina G. Titenis, Mindaugas Sadauskas, D. Rapšys, vasarą jaunimo čempionatuose puikiai plaukęs A. Šidlauskas, P. Strazdas, Gytis Stankevičius ir į didįjį plaukimą grįžęs D. Margevičius.

Rinktinei vadovauja treneriai Žilvinas Ovsiukas ir Ina Paipalienė.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (12)