Medardas iškovojo aukso medalį su Europos rinktine ir bronzos apdovanojimą dvejetų varžybose. Vaikinų vienetų varžybų mažajame finale lietuvis nusileido Europos jaunučių čempionui rumunui Christianui Pletea ir užėmė aukštą 4-ą vietą. Bronzos medaliais buvo apdovanoti abu sportininkai.

M. Stankevičius šiose pirmenybėse pergalingai keliavo iki pusfinalio vaikinų vienetų ir dvejetų varžybose. Vienetų varžybų aštuntfinalyje jis 4:0 (11:7, 11:6, 11:7, 11:8) nugalėjo brazilą G. Teodoro, ketvirtfinalyje 4:1 (11:9, 11:9, 11:2, 6:11, 12:10) įveikė Amerikai atstovaujantį Jacką Wangą.

Pusfinalyje lietuvis stojo į dvikovą su dvejetų partneriu, jaunuoju Švedijos stalo teniso talentu Trulsu Moregardu. Šiame susitikime Medardas 2:4 (11:7, 3:11, 8:11, 12:10, 8:11, 5:11) turėjo pripažinti varžovo pranašumą. Mažajame finale lietuvis žaidė prieš vieną pajėgiausių pasaulio ir Europos jaunųjų stalo tenisininkų, galingąjį rumuną Ch. Pletea, kuris pusfinalyje 3:4 (12:10, 4:11, 11:7, 14:12, 2:11, 5:11, 6:11) nusileido kinui Shou Yangui. M. Stankevičius pirmenybių antrajai raketei pralaimėjo tik po atkaklios kovos 2:3 (9:11, 14:12, 4:11, 13:11, 8:11) ir galutinėje įskaitoje užėmė 4-ą vietą. Pasaulio jaunučių pirmenybių čempionu tapo kinas Sh. Yangas, finale 4:3 (12:14, 12:10, 10:12, 11:8, 9:11, 13:11, 11:6) palaužęs švedą T. Moregardą.

Europos rinktinės sudėtyje finale M. Stankevičius iškovojo sensacingą pergalę prieš pasaulio jaunučių čempionu tapusį kiną.

Dvejetų varžybose lietuvio ir švedo T. Moregardo duetas tapo bronzos medalių laimėtojais. Pusfinalyje jų laukė rimtas iššūkis – kova su komandinėse varžybose nugalėtais japonu Koyo Kanamitsu ir kinu Sh. Yangu. Šįsyk laimėjimo pakartoti nepavyko - vėliau dvejetų varžybų čempionais tapusiems varžovams nusileista 0:3 (9:11, 9:11, 9:11). Finale K. Kanamitsu ir Sh. Yangas 3:2 (5:11, 11:7, 9:11, 11:8, 11:6) įveikė korėjietį J. Songą ir indą P. Virmani.

Lietuvos stalo teniso asociacijos prezidentas Rimgaudas Balaiša džiaugėsi puikiu jaunojo Lietuvos stalo teniso talento pasirodymu: „Tokio rango varžybose M. Stankevičius pasiekė neįtikėtinus rezultatus. Pasauliniame jaunučių reitinge būdamas 26-as, šiose pirmenybėse pateko tarp keturių stipriausių planetos žaidėjų. Jis nugalėjo pirmenybių čempionu tapusį kiną, kuriam tai buvo vienintelis pralaimėjimas“.

R. Balaišos nuomone, šios pergalės sportininkui suteiks dar daugiau pasitikėjimo savo jėgomis.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (7)