R. Navardauskas, kurį išugdė treneris Kęstutis Česaitis, tapo pirmu lietuviu, pelniusiu apdovanojimą pasaulio plento dviračių pirmenybių vyrų varžybose!

„Labai džiaugiuosi. Tik dar ne visiškai suvokiu, ką padariau. Į čempionatą važiavau siekti gero rezultato, bet medalio tikrai nesitikėjau. Esu be galo laimingas. Labai džiaugiasi ir mano komanda“, - po bronzinio finišo sakė R. Navardauskas.

R. Navardauskas iš JAV komandos „Cannondale-Garmin“, 2012 metais Nyderlanduose vykusio pasaulio čempionato grupinėse lenktynėse buvo aštuntas, o pernai pasaulio pirmenybėse Ispanijoje užėmė 15-ą vietą.

Pasaulio čempionu pirmą kartą tapo slovakas Peteris Saganas. Jo ataka, iki finišo likus trims kilometrams, baigėsi pergale. 25-erių metų dviratininkas 261,4 km (18,1 km+15 ratų po 16,2 km) nuvažiavo per 6 val. 14 min. 37 sek. (vid. greitis - 41,867 km/val.). Sidabras atiteko australui Michaeliui Matthewsui, kuriam 25-eri sukako šeštadienį. 2-25 vietas užėmę dviratininkai nuo nugalėtojo atsiliko trimis sekundėmis.

R. Navardauskas aplenkė keturis pasaulio grupinių lenktynių čempionus. Nugalėtojo titulą gynęs lenkas Michalas Kwiatkowskis liko aštuntas, 2013 metų pasaulio čempionas portugalas Rui Costa - devintas, 2012 metų pasaulio čempionas belgas Philippe’as Gilbert’as - dešimtas, o 2005 metų pasaulio čempionas kitas belgas Tomas Boonenas - 35-as.

„Startavome gana ramiai. Lenktyniavome trasoje, kurioje negalėjai lengvai pabėgti ir pasiekti didelį atotrūkį. Didžiosios komandos - italai, belgai vokiečiai, ispanai vieni kitus labai kontroliavo, o mums beliko tausoti savo jėgas ir bandyti lenktynių pabaigoje kažką padaryti. Trasa buvo varginanti: net 15 kartų teko įveikti tris kalniukus, akmenimis grįstas kelio atkarpas, netrūko posūkių. Lenktynių metu net abejojau, ar pavyks pasiekti finišą. Bet iki jo likus trims ratams, kai prasidėjo tikra kova, įvyko lūžis ir koja pradėjo eiti vis geriau. Tada supratau, kad finišas pasiekiamas“, - pasakojo R. Navardauskas. - Paskutiniame rate stengiausi po truputį brautis į priekį, o finišo tiesiojoje „variau”, kiek galėjau. Mačiau, kad kai kurie varžovai jėgų jau beveik nebeturėjo. Tai, kad galiu kautis dėl medalio, pajaučiau, kai iki finišo buvo likę maždaug 400 metrų. Kantriai laukiau lemiamo momento. Finišuoti pradėjau, kai buvo likę 150 metrų“.

„Ramūnas, likus keliems ratams iki finišo, dar galvojo, kad tik pabaigti lenktynes. Bet netikėtai jam pavyko net medalį iškovoti. Trečia vieta pasaulio čempionate - istorinis pasiekimas. Labai džiaugiamės“, - sakė Lietuvos vyrų plento dviračių rinktinės vyriausiasis treneris Artūras Kasputis.

„Esu labai laimingas, kad Ramūnui pavyko iškovoti medalį. Tik labai gaila, kad televizijos režisieriai finiše visą dėmesį sutelkė į čempionu tapusį Peterį Saganą ir neparodė aršios kovos dėl likusių medalių“, - sakė R. Navardauską išugdęs treneris K. Česaitis. - Lenktynės buvo labai sunkios ne tik dviratininkams, bet ir žiūrovams. Nervinausi visas šešias valandas.“

Kiti du Lietuvos rinktinės nariai - Gediminas Bagdonas („AG2R La Mondiale“) ir Evaldas Šiškevičius („Marseille 13-KTM“) finišo nepasiekė. Gediminas įveikė 12, o Evaldas - 10 ratų. Beje, iki finišo likus 60 km, G. Bagdonas atitrūko nuo pagrindinės grupės ir vienas beveik dešimt kilometrų vijosi tris pirmavusius dviratininkus.

Lenktynėse dalyvavo 191 dviratininkas iš 45 šalių. Iš viso klasifikuota 110 sportininkų.

R. Navardauskas, kuriam šis sezonas jau baigėsi, į Lietuvą planuoja grįžti spalio 3 dieną. Pernai mūsiškis tapo pirmu Lietuvos dviratininku, laimėjusiu labiausiai prestižinių daugiadienių lenktynių „Tour de France“ etapą.