Pergalę varžybose šventė turnyro šeimininkas, J. Budrikio treniruočių draugas Robertas Eihmanis. Per tris dienas latvis atliko 225 smūgius. Lietuvio rezultatas – 227 smūgiai.

Kitas perspektyvus žaidėjas, neseniai Slovakijos atviro čempionato nugalėtoju tapęs 16-metis Gediminas Markevičius žaidė sirguliuodamas. Aukštos temperatūros kamuojamas Europos centro golfo klubo atstovas, atlikęs 230 smūgių, turėjo tenkintis penkta vieta.

Nepaisant išbandymų lietuviai įrodė, kad tarptautiniuose turnyruose gali lygiaverčiai varžytis su labiau patyrusiais ir aukštesnį pasaulio golfo žaidėjų reitingą turinčiais sportininkais.

Antros vietos laimėtojas J. Budrikis sako, kad šiame čempionate pritrūko ne pasiruošimo ar susikaupimo, o paprasčiausios sėkmės.

„Antrą varžybų dieną sulūžo viena iš mano keturių lazdų. Kadangi nebegalėjau ja naudotis, atliekant lemiamą smūgį prie 17 duobutės teko rizikuoti. Mušiau didesnį atstumą su kita lazda. Kamuoliukas nuskriejo toli, jį radome, tačiau jau pasibaigus ieškojimo laikui, todėl gavau baudos taškų. Tai ir lėmė, kad likau antras“, – pasakojo J. Budrikis.

Golfo lazdos kiekvienam žaidėjui yra gaminamos individualiai, todėl lietuvis neturėjo galimybių ir laiko įsigyti naują. Turnyre teko žaisti su tomis lazdomis, kurios dar liko sveikos ir improvizuoti. Nors dėl lūžusios lazdos pergalė ir išslydo iš rankų, J. Budrikis džiaugiasi puikiu pasirodymu. Užimta antra vieta Latvijos atvirame čempionate – geriausias jo karjeros pasiekimas.

„Šiemet pavyko tapti Lietuvos golfo čempionu, o atviruose turnyruose užsienyje geriausiai buvau pasirodęs Estijoje. Ten prieš dvejus metus buvau ketvirtas. Šią vasarą su kitais žaidėjais keliaujame po turnyrus, nes už dalyvavimą juose yra skiriami pasaulio golfo žaidėjų reitingo taškai. Jau buvome Lenkijoje, Slovakijoje, Latvijoje, po savaitės vyksime į Turkiją“, – kalbėjo J. Budrikis.

Į atvirą turnyrą Turkijoje J. Budrikis ir G. Markevičius pakviesti pirmą kartą. Sportininkams tai yra puikus įvertinimas, nes norint pakliūti į šį turnyrą reikia atitikti organizatorių keliamus profesionalumo reikalavimus.

„Šiuo metu jau yra užsakyta nauja lazda, iki išvykstant į turnyrą Turkijoje turėčiau ją gauti. Tikiuosi, kad ten tokių staigmenų nebebus ir pavyks įgyvendinti savo tikslus. Norėčiau išlaikyti stabilumą ir pakliūti į dešimtuką. Aišku, kaip ir kiekvienas sportininkas galvoju apie pergalę. O kaip ten bus – pamatysime po turnyro“, – nesiryžo prognozuoti J. Budrikis.

Atvirame Latvijos golfo turnyre iš viso varžėsi 99 sportininkai iš 15 pasaulio šalių. Be J. Budrikio ir G. Markevičiaus jame dalyvavo ir dar trys Lietuvos atstovai: Pierre'as Norgrenas (35-a vieta), Rolandas Gaidys (36-a vieta) ir Paulius Baltramonaitis (42-a vieta).

PZU golfo turnyre dalyvavo rekordinis dalyvių skaičius

Sekmadienį Europos Centro golfo klube įvyko II tarptautinis PZU golfo turnyras, kuriame dalyvavo 105 žaidėjai iš Lietuvos, Olandijos, Lenkijos, Prancūzijos ir Pietų Afrikos Respublikos.

Turnyre žaidė šio turnyro iniciatorius Lietuvos Nepriklausomybės akto signataras ir geros valios ambasadorius Česlavas Okinčicas.

Turnyro dalyviai varžėsi keturiose žaidimo įverčio (HCP) kategorijose.

Stipriausioje vyrų grupėje HCP 0 - 17,0 pirmą vietą iškovojo svečias iš Druskininkų Valdas Katkevičius. Vyrų grupėje HCP 17,1 - 27,0 pirmas buvo Linas Aldonis. Moterų grupėje HCP 0 - 27,0 geriausia žaidėja tapo Neringa Mackelienė. Bendroje vyrų ir moterų HCP 27,1 - 36,0 kategorijoje pirmą vietą užėmė Aistė Kinderytė.

Turnyro geriausias rezultatas - 76 smūgiai, kuriuos atliko Valdas Katkevičius.