Šeštadienio didvyre tapo amerikietė Katie Ledecky, nugalėjusi plaukdama 800 m laisvu stiliumi ir iškovojusi istorinį – penktąjį – aukso medalį Kazanėje. 18-metė plaukikė nuotolį įveikė per 8 minutes 7,39 sekundės ir net 3,61 sekundės pagerino pačiai nuo praėjusių metų birželio priklausiusį pasaulio rekordą.

Tai buvo jau trečiasis jos pasaulio rekordas Kazanėje (prieš tai dusyk gerino planetos rekordą 1500 laisvu stiliumi nuotolyje) bei dešimtasis karjeroje. K. Ledecky tapo pirmąja plaukike, kuri laimėjo plaukdama laisvu stiliumi net keturis asmeninius nuotolius – 200 m, 400 m, 800 m ir 1500 , bei kartu su komandos draugėmis triumfavo estafetėje 4 po 200 metrų.

Net 10,26 sekundės amerikietei 800 m distancijoje pralaimėjusi sidabrą su Azijos rekordu iškovojo naujazelandietė Lauren Boyle, o bronza atiteko britei Jaz Carlin, kuri čempionei pralaimėjo 10,76 sekundės.

Antrąjį savo aukso medalį Kazanėje iškovojo švedė Sarah Sjostrom. Pirmadienį triumfavusi 100 m nuotolyje peteliške, švedė šeštadienį aplenkė visas varžoves ir dvigubai trumpesnėje distancijoje. 50 m peteliške finale ji nuplaukė per 24,96 sekundės ir, pagerinusi čempionatų rekordą, 0,38 sekundės aplenkė čempionės titulą ginusią danę Jeannettę Ottesen, bei 0,41 sekunde – trečiojoje pozicijoje finišavusią kinę Lu Ying.

Vyrų 50 m laisvu stiliumi rungtyje triumfavo olimpinis čempionas prancūzas Florentas Manaudou (21,19 sek.), sidabras atiteko amerikiečiui Nathanui Adrianui (21,52 sek.), bronza – brazilui Bruno Fratusui (21,55 sek.).

Moterų 200 m nugara greičiausiai plaukė australė Emily Seebohm. Ji sugaišo 2 minutes 5,81 sekundės ir 0,53 sekundės aplenkė čempionės titulą praradusią olimpinę čempionę amerikietę Missy Franklin bei 1,03 sekundės – garsiąją vengrę Katinką Hosszu. Beje, E. Seebohm tai buvo jau trečiasis aukso medalis Kazanėje – ji sekmadienį nugalėjo su komandos draugėmis estafetėje 4 po 100 m laisvu stiliumi, o antradienį triumfavo ir 100 m nugara rungtyje, tuo pačiu pakartodama tėvynainio Mitchello Larkino pasiekimą, kuris taip pat laimėjo vyrų 100 ir 200 m nuotolius nugara.

Vyrų 100 m nuotolyje peteliške čempiono titulą apgynė Afrikos rekordą pagerinęs Chadas le Closas iš Pietų Afrikos Respublikos (50,56 sek.). Sidabras, kaip ir prieš dvejus metus Ispanijoje atiteko vengrui Laszlo Csehui (50,87 sek.), o bronza džiaugėsi Azijos rekordo autoriumi tapęs Singapūro plaukikas Josephas Schoolingas (50,96 sek.).

šeštadienio vakaras baigėsi JAV mišrios estafetės 4 po 100 m laisvu stiliumi pergale. Amerikiečiai sugaišo 3 minutes 23,05 sekundės ir 0,24 sekundės pagerino Australijos kvartetui nuo praėjusių metų vasario 1-osios priklausiusį pasaulio rekordą. Vos 0,05 sekundės amerikiečiams pralaimėjęs sidabru tenkinosi Olandijos kvartetas, o bronzą iškovoję Kanados plaukikai nuo nugalėtojų atsiliko 0,54 sekundės.

Beje, prieš dvejus metus Barselonoje net šešis aukso medalius iškovojusiai bei ketvirtajame estafetės etape plaukusiai amerikietei Missy Franklin tai buvo pirmasis aukso medalis Kazanėje. Šiose pirmenybėse ji taip pat iškovojo vieną sidabro bei du bronzos apdovanojimus.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (7)