Pirmame finale moterų 100 m laisvu stiliumi rungties čempione tapo ir šeimyninę tradiciją pratęsė australė Bronte Campbell, pakartojusi sesers Cate pasiekimą, kuri tapo šios rungties čempione prieš dvejus metus Ispanijoje. Bronte penktadienį nuotolį nuplaukė per 52,52 sekundės ir 0,18 sekundės aplenkė sidabrą iškovojusią švedę Sarah Sjostrom bei 0,30 sekundės, jau minėtą savo seserį Catę Campbell.

Antrąjį aukso medalį šį vakarą australams iškovojo Mitchellas Larkinas, aplenkęs visus varžovus 200 m nuotolyje nugara. Antradienį triumfavęs perpus trumpesnėje distancijoje jis finale 200 m nuplaukė per 1 minutę 53,58 sekundės ir nutraukė net 17 metų šioje rungtyje trukusią JAV plaukikų hegemoniją.

Antras, kaip ir prieš dvejus metus Ispanijoje liko lenkas Radoslowas Kaweckis (1:54,55), trečias – rusas Jevgenijus Rylovas (1:54,60). Greičiausias iš amerikiečių, kurie šią rungtį laimėjo net aštuoniose paskutiniosiose planetos pirmenybėse, buvo penktas finišavęs Ryanas Murphy's (1:55,00).

Moterų 200 m nuotolyje krūtine auksą iškovojo 18-metė japonė Kanako Watanabe, sugaišusi 2 minutes 21,15 sekundės ir 1,29 sekundės aplenkusi antroje vietoje likusią amerikietę Micah Lawrencę. Bronzos medaliai įteikti iš karto trims sportininkėms – ispanei Jessicai Vall, šios rungties pasaulio rekordininkei danei Rikkei Moller Pedersen ir kinei Shi Jinglin (visos – 2:22,76 min.). Šios rungties čempionės titulą ginusi rusė Julija Jefimova atrankoje liko septyniolikta ir net nepateko į pusfinalį.

Pirmąjį aukso medalį pirmenybėse Vokietijai iškovojo Marco Kochas, laimėjęs 200 m distanciją krūtine ir neleidęs iškovoti istorinį – ketvirtąjį – čempiono titulą šioje rungtyje vengrui Danieliui Gyurtai. M. Kochas sugaišo 2 minutes 7,76 sekundės ir 0,29 sekundės aplenkė sidabru pasipuošusį amerikietį Keviną Cordesą bei 0,34 sekundės – tik trečiojoje pozicijoje likusį D. Gyurtą.

Jei vengrui butų pavykę laimėti šią rungtį, tai olimpinis čempionas būtų prisijungęs prie tokių žvaigždžių kaip Ryanas Lochte ir Grantas Hackettas, kurie po keturis kartus iš eilės planetos pirmenybėse triumfavo atitinkamai 200 m kompleksinio plaukimo ir 1500 laisvu stiliumi rungtyse.

Vyrų estafetę 4 po 200 m laisvu stiliumi pirmą kartą pasaulio čempionatų istorijoje laimėjo Didžiosios Britanijos kvartetas. Danielius Johnas Wallace, Robertas Peteris Renwickas, Calumas George Jarvis ir Jamesas Guy sugaišo 7 minutes 4,33 sekundės ir 0,42 sekundės aplenkė JAV plaukikus, kurie prieš tai šioje rungtyje pirmavo penkiuose čempionatuose iš eilės. 1,01 sekundės nugalėtojams pralaimėjęs bronzą iškovojo Australijos kvartetas.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (16)