Dar tik 17-os metų sulaukęs Armandas yra laikomas perspektyviausiu savo amžiaus grupės Lietuvos irkluotoju, pernai U-19 pasaulio čempionate jis laimėjo sidabro medalį dvivietėje valtyje su Dovydu Nemeravičiumi. Šiemet A. Kelmelis jau persėdo į vienvietę valtį ir prieš mėnesį „Gintarinių irklų“ regatoje parodė, kad ateis diena, kai jis rimtai mes iššūkį vyresniems kolegoms.

Pasaulio jaunių čempionatas Rio vyks rugpjūčio 5-9 dienomis, o A. Kelmelis čia dalyvaus vienintelis iš visos Lietuvos. Kartu su juo į Rio išvyko ir treneris Vydūnas Banelis bei KKSD atstovas Egidijus Balčiūnas.

Rio kanalas iki šiol sulaukė itin daug tarptautinės žiniasklaidos dėmesio ir jis rodomas ne gerąja prasme. Aplink Rio de Žaneirą esantys vandenys yra labai užteršti, o „Associated Press“ tyrimas parodė, kad vandens užterštumas leistiną normą viršija šimtus kartų ir yra pavojingas sportininkų sveikatai. Vis dėlto, A. Kelmelio ir E. Balčiūno įspūdžiai kitokie.

„Atvažiavę į kanalą nematėme nieko tokio blogo, apie ką buvo kalbėta: nė nudvėsusių, smirdančių žuvų, nė žolynų, viskas tvarkinga. Vandens spalva taip pat nepasakyčiau, kad kažkuo skiriasi nuo Galvės ar kurio kito Lietuvos ežero. Tik tiek kad vanduo druskingas – tai po treniruočių puikiai matosi ant valčių. Trasa irkluoti tinkama, tik kadangi daug atviro vandens, jei tik didesnis vėjas, trasoje bangos pakyla tikrai didelės, ypač šoninės“, – apie olimpinį Rio kanalą pasakojo A. Kelmelis.

Panašus ir E.Balčiūno įspūdis: „Viskas sutvarkyta, visi upeliai, kurie nešė teršalus, užtverti. Nesimato nugaišusių žuvų, kvapo jokio nėra, plaukioja kelios žolės, bet ir jas darbininkai renka“, – teigė E. Balčiūnas.

Tiesa, E. Balčiūnas sakė, kad organizacija vis dėlto šlubuoja. Po itin ilgos kelionės iš Lietuvos į Braziliją per Frankfurtą lietuviai turėjo daugiau nei valandą autobuse laukti kitų atvyksiančių sportininkų. Po to pora valandų per didelius kamščius grūdos iki viešbučio. Vis dėlto, kovinės dvasios tai nesugadino, o pasirengimas varžyboms vyksta puikiai.

„Startų bus ne vienas, o keturi, blogiausiu atveju gal net ir penki. Todėl svarbu gerai paskirstyti jėgas, kiekvieną startą stengiantis finišuoti kuo geresnėje pozicijoje. Pasaulio čempionatas daug stipresnio lygio varžybos nei Europos, todėl pirmiausia noriu pasiekti finalą, bet ir ten negaliu savęs nuvertini“, – apie būsimas varžybas kalbėjo A. Kelmelis.