Mažąją Kuršių marių regatos taurę iškovojo jachta „Nida“ su kapitonu Arūnu Burkšu.

„Mums tikrai šypsojosi Fortūna. Mūsų laivui palankesni silpnesni vėjai, o šią visą savaitę pūtė tiek, kad net kelias dešimtis metų čia dalyvaujantys buriuotojai neprisiminė taip stipriai vėjuotos regatos. Pagrindinius siekius — apginti absoliučiai greičiausios jachtos titulą ir būti greičiausiems savo grupėje — išpildėme. Pergalė distancijoje A pagal perskaičiuotą laiką iš tiesų džiugiai nustebino“, - teigė A. Janulionis.

Pasak kapitono, nors jau po antro etapo jo įgula absoliučiai greičiausios jachtos kategorijoje buvo užsitikrinusi valandos pranašumą prieš artimiausius konkurentus, intriga niekur nedingo.

„Čia „Kuršių marių regata“, čia būna daug netikėtumų — seklumos, tinklai ir kiti dalykai visuomet gali įnešti smarkių pokyčių į, rodos, užtikrintus rezultatus. O šiemet to netikėtumo pakankamai įnešė ir itin stiprūs vėjai“, - sakė jachtos „Keturi vėjai“ kapitonas.

A. Janulionis ypač dėkojo regatos organizatoriams ir teisėjams už puikų regatos organizavimą tiek krante, tiek ant vandens.

Kovoje dėl Didžiosios Kuršių marių regatos taurės vos 70 sekundžių nuo „Keturių vėjų“ atsiliko „Arabela-AG-Baltic“ įgula, kuri savo grupėje iškovojo rekordinę pergalę. R. Šiugždinio vedama, ji dešimtą kartą iš eilės RS-280 jachtų grupės čempione. Pasak įgulos, jei paskutinę dieną būtų buvę kiek stipresnis vėjas arba ilgesnė distancija, galbūt jie būtų turėję šansą pavyti bei aplenkti ir jachtą „Keturi vėjai“ Didžiosios Kuršių marių regatos taurės įskaitoje.

Intriga dėl pergalės RS-280 jachtų grupėje sprendėsi paskutiniame Neringos miesto etape. Trumpoje olimpinėje distancijoje „Arabela-AG-Baltic“ ir ilgametė jos konkurentė jachta „Raganosis-Eltel“ (kpt. Saulius Pajarskas) startavo su vienodu taškų skaičiumi, tačiau R. Šiugždinio įgula jau įpusėjus distancijai išsiveržė į priekį ir užtikrintai finišavo 4 minutėm anksčiau. Pasak „Raganosio-Eltel“ įgulos, tokį finišą lėmė vienintelė klaida, padaryta apsukus pirmą ženklą ir buriuojant pavėjui.

Mažoji Kuršių marių regatos taurė, įteikiama greičiausiai jachtai pagal perskaičiuotą laiką distancijoje B atiteko A. Burkšo vedamai jachtai „Nida“.

„Tai ne pirmas mūsų laimėjimas šioje regatoje. Pergalės skonį žinome, bet jį prisiminti visada smagu. O šįkart regata buvo išties smagi ir išskirtinė vėjo atžvilgiu. Didesnis vėjas buvo mums palankus — ne tik nepatyrėme didelių nuostolių, bet ir sugebėjome išsiveržti į priekį“, - teigė A. Burkšas.

Klubinę komodoro Algirdo Brazausko taurę jau ne pirmus metus iš eilės laimėjo Vilniaus jachtklubas. Jo pasveikinti bei įteikti taurės į uždarymo ceremoniją buvo atvykusi ir A. Brazausko anūkė Laima Gerbutavičienė.

Visi dalyviai sutartinai tvirtino, kad šie metai negailėjo ekstremalių išbandymų — visą savaitę pūtė stiprus vėjas, svyruojantis nuo 10 iki 18 m/sek., trims regatos dalyviams lūžo stiebai, porai buvo pramušti bortai, daugeliui plyšo burės. Nepaisant to, dėl vietų ant pakylos 59 šiemet regatoje dalyvavusios jachtos kovojo iki paskutinės minutės.

Pirmą kartą šioje regatoje startavo ir vien iš merginų sudaryta įgula, buriavusi jachta „Rasa“ (kpt. Lijana Petrikėnė).

„Tai buvo mūsų įgulos debiutas tokio lygio varžybose, nes iki tol treniruodavomės tik Trakuose. Oro sąlygos nebuvo lengvos, ne vienai teko perlipti savo baimes ir ryžtingai susidoroti su iškilusiais iššūkiais. Nepaisant to, ekstremalios sąlygos tik sutvirtino mūsų komandą ir parodė, kad merginos gali savarankiškai startuoti tokio lygio varžybose“, - teigė įgulos narė Aušra Stelmaszyk.

Ekstremalios sąlygos regatoje leido atsiskleisti ir vienai pagrindinių buriuotojų vertybių — džentelmeniškumui. Pirmame, Klaipėdos miesto etape, lūžus jachtos „Šiaurinė“ stiebui, nuo varžybų nusiėmė ir pagalbą į pavojingą padėtį patekusiam laivui suteikė jachtos „Terra“ įgula. Būtent už šį poelgį jachtos „Terra“ kapitonas Gintaras Klemensas Kalonaitis buvo tradiciškai apdovanotas džentelmeno sąsagomis.

Tiek laimėtojai grupėse, tiek įgulos, iškovojusios taures, galėjo džiaugtis prabangiomis dovanomis, o trijų pagrindinių regatos taurių laimėtojai — ir kvietimu rugpjūčio pabaigoje buriuoti jachta „Ambersail“ maršrutu Soutamptonas - Lisabona.

Po iškilmingų regatos nugalėtojų apdovanojimų, tradiciškai buvo nuleista „Kuršių marių regatos“ vėliava taip skelbiant jos pabaigą. Vakare buriuotojus ir jų draugus Nidos prieplaukoje džiugino Klaipėdos džiazo koncertas.

48-os Kuršių marių regatos taurės

Didžioji 48-os Kuršių marių regatos taurė (greičiausia jachta pagal perskaičiuotą laiką distancijoje A) – jachta „Keturi vėjai“, kpt. A. Janulionis. Perskaičiuotas laikas - 22 val. 30 min. 51 sek.

Mažoji Kuršių marių regatos taurė (greičiausia jachta pagal perskaičiuotą laiką distancijoje B) – jachta „Nida“, kpt. A. Burkšas. Perskaičiuotas laikas - 18 val. 58 min. 56 sek.

Absoliučiai greičiausia jachta pagal tikrąjį laiką – jachta „Keturi vėjai“, kpt. A. Janulionis. Regatos distancija įveikta per 33 val. 42 min. 16 sek.

48-osios Kuršių marių regatos nugalėtojai grupėse (Kuršių marių regata taip pat yra Lietuvos kreiserinių jachtų buriavimo čempionatas, todėl visų grupių, išskyrus nulinės, nugalėtojai yra ir Lietuvos buriavimo čempionai):

0 grupė - RS-280

1. ARABELA-AG-BALTIC (Raimondas Šiugždinis, Kaunas)
2. RAGANOSIS-ELTEL (Saulius Pajarskas, Kaunas)
3. BARTA (Simonas Steponavičius, Kaunas)

1 grupė - 1-ORC-RC

1. KETURI VĖJAI (Adomas Janulionis, Vilnius)
2. RONDO (Kastytis Kunickas, Klaipėda)
3. ESOX (Rimantas Stropus, )

2 rupė - 2-ORC-RC

1. MARIA (Algirdas Žižys, Vilnius)
2. RE/MAX - White Whale (Julius Maseiva, Vilnius)
1. PANDORA (Tadas Žižys, Vilnius)

3 grupė - 2-ORC-C

1. NERIJA (Marius Petraitis, Vilnius)
2. IDEFIX (Tomas Barakauskas)
3. EGLĖ (Gintautas Kurlavičius, Klaipėda)

4 grupė - „Karteriai“

1. NIDA (Arūnas Burkšas, Neringa)
2. ULTRA (Jurgis Janulionis, Vilnius)
3. BANGA (Alvydas Kalanavičius, Kaunas)

5 grupė - „Petersonai“

1. RAGAS (Rimantas Gutauskas, Vilnius)
2. DEJAVU-HEGELMANN TRANSPORTE (Marius Alekna, Kaunas)
3. VĖJAS PLIUS (Ričardas Varno)

6 grupė - 3-ORC

1. NIKA (Andrius Nikanorovas, Vilnius)
2. APHRODITE (Anatolij Dmitriščiuk)
3. GERADIENA (Tauras Pėstininkas)

7 grupė - 4-ORC

1. VILMA (Vytis Dedonis, Vilnius)
2. TERRA (Gintaras Klemensas Kalonaitis, Kaunas)
3. LAUMĖS PĖDA (Jurgis Kovas, Kaunas)