19-metė lietuvaitė, aplenkusi keturias varžoves, 2000 m distanciją įveikė per 8 minutes bei 1,560 sekundės.

Šio pusfinalio plaukimo nugalėtoja tapo graikė Amalia Tsiavou (7:56,830).

Antri (6:26,740) savo pusfinalio plaukime po vokiečių (6:26,700) finišavo bei pagrindiniame finale dėl apdovanojimų varžysis porinę dvivietę irklavę Aurimas Adomavičius ir Dominykas Jančionis.

Merginų vienviečių rungtyje JAV studijuojanti ir besitreniruojanti 20-metė Ieva Adomavičiūtė (7:49,790) užtikrintai laimėjo savo pusfinalio plaukimą, gerokai aplenkusi savo būsimąsias varžoves finale – švedę Lovisą Claesson (7:55,160) bei kroatę Valentiną Pjelič (7:58,730).

18-mečiam vienvietininkui Dovydui Nemeravičiui savo pusfinalio plaukime (7:21,110) pavyko aplenkti tik vieną varžovą: likęs penktas sekmadienį B finale lietuvis kovos dėl 7-12 vietų.

Penktoji lietuvių įgula Bulgarijoje – vaikinų pavienė keturvietė, kurią sudaro Edvardas Babarskas, Tautvydas Vaitkūnas, Žilvinas Visockas ir Emilis Abelkis, šeštadienį B finale buvo trečia (6:16,220), o galutinėje įskaitoje tarp trylikos valčių užėmė devintą vietą.

J. Kuračionokas ir O. Murza buvo aštunti

Portugalijoje tęsiasi pasaulio jaunimo (iki 23 metų) bei jaunių (iki 19 metų amžiaus) baidarių ir kanojų irklavimo čempionatas. Jaunimo varžybų 1000 m distancijos finale dvivietę kanoją irklavę vilnietis Jevgenijus Kuračionokas ir kaunietis Osvaldas Murza distanciją įveikė per 3 minutes 53,428 sekundės bei užėmė aštuntą vietą.

Lietuviams finale pavyko aplenkti tik vokiečius Gellertą Gintlį bei Conradą Scheibnerį (3:56,472).

Aukso medalius šioje rungtyje iškovojo ukrainiečiai Dmytro Jančiukas ir Tarasas Miščiukas (3:39,228) sidabras atiteko rumunams Cristianui Gheorghei bei Cosminui Simionui (3:41,412), o bronza tenkinosi Sergejus Jemeljanovas ir Timofejus Jelemjanovas (3:43,336) iš Kazachstano.

Jaunių amžiaus grupės 1000 m rungties dvivietės vaikinų baidarės B finale, aplenkę tik varžovus iš Izraelio, šeštadienį aštunti finišavo ir galutinėje įskaitoje septynioliktą vietą užėmė šiaulietis Emilis Buivydas ir panevėžietis Benas Sapatka – 3 minutės bei 32,192 sekundės.