Merginų vienviečių rungtyje Lietuvos garbę po dvejų metų pertraukos ginanti JAV studijuojanti ir besitreniruojanti 20-metė Ieva Adomavičiūtė užtikrintai laimėjo savo atrankos plaukimą, 2000 m distanciją įveikusi per 7 minutes 58,55 sekundės.

Antroji vieta šiame plaukime atiteko latvei Elzai Gulbei (7:58,55), o trečioji – gerokai atsilikusiai dar vienai pusfinalio dalyvei rusei Jekaterinai Pitirimovai (8:08,31).

Lengvasvorių (iki 59 kg) vienvietininkių atrankoje savo plaukime 19-metė Sonata Petrikaitė finišavo antra – 8 min.10,470 sek.

Lietuvos irkluotoja pralaimėjo rusei Anastasijai Janinai (8:07,710), tačiau aplenkė trečią vietą užėmusią graikę Amalią Tsiavou (8:14,110).

19-ojo gimtadienio laukiantis Dovydas Nemeravičius, kuris debiutuoja jaunimo amžiaus grupėje, savo atrankos plaukime buvo antras – 7 min. 18,960 sek..

Lietuvį aplenkė tik danas Sverris Nielsenas (7:05,620), o trečias finiše buvo vengras Jozsefas Matheiszas (7:21,430).

Ketvirtą vietą kvalifikaciniame plaukime užėmė bei paguodos varžybose priversta dalyvauti čempioniška 2013 metų Lietuvos vaikinų įgula – Aurimas Adomavičius ir Dominykas Jančionis, kurie 2000 m distancijoje sugaišo pernelyg ilgai – 6 min. 44,69 sek..

Lietuvius šešių įgulų šiame plaukime aplenkė vokiečiai (6:26,150) ispanai (6:28,240) bei prancūzai (6:29,260).

Penktoji lietuvių įgula Bulgarijoje – vaikinų keturvietė be vairininko, kurią sudaro Edvardas Babarskas, Tautvydas Vaitkūnas, Žilvinas Visockas ir Emilis Abelkis, savo kvalifikaciniame plaukime finišavo trečia (6:22,140) bei dalyvaus paguodos varžybose.

Šiame šešių įgulų plaukime lietuvius ženkliai aplenkė JAV (6:03,420) bei Austrijos (6:03,800) bendraamžiai.

Jaunieji baidarininkai startavo Portugalijoje

Ketvirtadienį Portugalijoje prasidėjo planetos jaunimo (iki 23 metų) ir jaunių (iki 19 metų amžiaus) baidarių ir kanojų irklavimo čempionatas, kuriame varžosi apie 1000 irkluotojų iš 62 valstybių.

Deja, pirmasis lietuvių startas nebuvo sėkmingas – jaunimo vaikinų 1000 m distancijos kvalifikaciniame kanojininkų plaukime visaginietis Andrius Jančiukovičius buvo septintas (4 min. 32,956 sek.) ir pasitraukė iš kovos dėl apdovanojimų šioje rungtyje.

Kiek geriau sekėsi dvivietėms valtims, kurios taip pat finišavo septintos, tačiau vakare varžysis pusfinalio plaukimuose: jaunių amžiaus grupės dvivietė vaikinų baidarė – šiaulietis Emilis Buivydas ir panevėžietis Benas Sapatka – 1000 m savo atrankos plaukime sugaišo 3 minutes 36,776 sekundės, o jaunimo varžybose tame pačiame nuotolyje dvivietę kanoją irklavę Jevgenijus Kuračionokas ir Osvaldas Murza distanciją įveikė per 3 minutes 59,636 sekundės.