Tarptautinis renginys „DNB | NIKE We Run Vilnius“ Lietuvoje organizuotas jau 4-tą kartą. Bėgikai išbandė jėgas trijose distancijose: 21,098 km, 10 km ir 5 km, o mažųjų bėgikų laukė specialus „DNB šeimos“ bėgimas. Renginį pradėjo miesto meras Remigijus Šimašius, taręs sveikinimo žodį. Jis pats bėgo 10 km distancijoje.

„Trasa šiemet buvo puiki. Pasirinkau gerą tempą, man tai buvo tarsi jogos treniruotė. Man visuomet sunkiausias pirmasis kilometras ir pabaiga, bet buvo labai smagu. Bėgimas man – tai atsipalaidavimas, poilsis, o pats renginys – socialinis įvykis, šventė. Jei per trejus metus dalyvių skaičius išaugo nuo 2 iki beveik 8 tūkst. tai reiškia, kad darom kažką gera ir naudinga“, – pasakojo Vilniaus meras.

Prieš bėgimą vyko ir masinis apšilimas, kuriame dalyvavo daugelis startuojančiųjų. Visi užsiregistravusieji gavo dovanų specialius „Nike“ marškinėlius, o finiše visų laukė atminimo medaliai. Nugalėtojai sulaukė ir vertingų „Nike“ bei kitų rėmėjų dovanų.

Varžybose netrūko gerų emocijų – vykų šeimų bėgimas, buvo siekiama masinio makaronų valgymo rekordo. Tarp dalyvių buvo nemažai užsieniečių, o JAV vėliavą nešė šios šalies kariuomenės atstovai.

10 km trasoje – V. Dopolsko ir M. Juodeškaitės triumfas

10 km distancijoje tarp vyrų nepralenkiamas buvo Valdas Dopolskas, trasą įveikęs per 32 min. ir 20 sek. antras liko Andrejus Jegorovas (32 min. 49 sek.), o trečiąja vieta tenkinosi Paulius Bieliūnas, užtrukęs 33 min. ir 19 sek.

„Tikrai tikėjausi laimėti. Šios varžybos buvo labai gera treniruotė. Trasa patiko, joje netrūko įkalnių ir nuokalnių. Esu patenkintas ir savo asmeniniu rezultatu, tokioje trasoje tikrai nesitikėjau jo labai aukšto. Oras bėgimui buvo idealus“, – po finišo kalbėjo nugalėtojas V. Dopolskas.

Dabar jis rengsis Lietuvos taurės varžyboms, kuriose sieks geriausio rezultato, nes nori važiuoti į komandinį Europos čempionatą.

Tuo tarpu tarp moterų pirma buvo JAV gyvenanti, besitreniruojanti ir mokslus kremtanti Monika Juodeškaitė, sugaišusi 35 min. ir 4 sekundes. Antra buvo Milda Vilčinskaitė (35 min. 36 sek.), o trečia - Eglė Krištaponytė (37 min. 37 sek.).

Čempione tapusi M. Juodeškaitė į JAV miestą Oklahomą dėl sporto išvyko prieš keturis metus. Ji taip pat kremta sporto žurnalistikos mokslus. Įveikti Vilniaus trasą jai buvo iššūkis, kadangi JAV ji bėgioja kroso trasomis arba stadione.

„Tai man buvo pirmas bėgimas keliu. Buvo smagu, kadangi teko bėgti vieną didelį ratą. Senai buvau čia, Vilnius pasikeitė per šiuos metus ir nesitikėjau tokio didelio renginio. Dabar vis daugiau žmonių juda, vien dėl to labai smagu“, – džiaugėsi M. Juodeškaitė, po studijų JAV ketinanti grįžti į gimtinę.

Bėgikė sakė, kad prieš išvažiuodama tikrai negalėjo įsivaizduoti, kad prabėgus keturiems metams tiek žmonių dalyvaus bėgimo varžybose. Ji jau rugpjūtį išvyks atgal į JAV, o prieš tai spės sudalyvauti dar keliose varžybose Lietuvoje.

Pusės maratono trasoje – geriausiųjų pergalės

21 km trasoje tarp vyrų triumfavo Remigijus Kančys. Jis pusmaratonį įveikė per 1 val. 9 min. ir 36 sek. Jam įkandin atsekė Mindaugas Viršilas (1 val. 10 min. 45 sek.). Trečias finišavo Vitalijus Afanasjevas (1 val. 15 min. 45 sek.).

„Šiandien tikrai nesiekiau kažkokio aukšto rezultato, bėgau dėl apdovanojimų. Tiesiog buvo gera treniruotė. Su Mindaugu bėgome kartu pirmą ratą. Vėliau aš kiek pabėgau ir išlaikiau tą atstumą“, – kalbėjo R. Kančys.

Šiais metais jis liko patenkintas ir pakeista trasa, taip pat gyrė ir puikų orą bėgimui. Dabar pagrindinis startas jo, kaip ir daugelio bėgikų, laukia Lietuvos taurės varžybose.

„Praktiškai net neėmiau vandens atsigerti. Dabar metas atsigauti, pailsėti, gerai pavalgyti ir grįžti atgal į Kauną“, – geros nuotaikos neslėpė čempionas.

Tuo tarpu aiškinantis nugalėtoją moterų tarpe prireikė fotofinišo – Diana Lobačevskė ir Rasa Drazdauskaitė susitarusios bėgo kartu. Pastaroji ir tapo nugalėtoja, trasoje užtrukusi 1 val. 14 min. ir 46 sek. bei sekunde aplenkusi kolegę. Trečią vietą pelnė Monika Vilčinskaitė (1 val. 26 min. 16 sel.)

„Mums tarpusavyje kovoti reikia tokiose varžybose kaip pasaulio, Europos čempionatai. O čia mes tiesiog pasidarėme šventę sau“, – sakė D. Lobačevskė, po fotofinišo peržiūros turėjusi užleisti pirmą vietą Rasai.

Paklaustos, kada joms pavyko atitrūkti nuo kitų varžovių, moterys nesikuklino: „Nuo pat starto!“.

Kiek vėliau startavo ir šeimos bėgimas bei 5 km distancijos bėgimo dalyviai.