„Po taurės varžybų paaiškės galutinė Lietuvos rinktinės sudėtis. Į Europos žaidynes vyks septyni Lietuvos baidarių ir kanojų irkluotojai – šeši vaikinai ir viena mergina. Neseniai vykusiame Europos čempionate iškovojome du bronzos medalius, panašių rezultatų tikimės ir Europos žaidynėse, kuriose ketina dalyvauti visi stipriausi Europos irkluotojai“, - sako Lietuvos baidarių ir kanojų irklavimo federacijos generalinis sekretorius Romas Petrukanecas.

Lietuvos taurės varžybose dalyvaus gegužės pradžioje Europos čempionato prizininkais tapę baidarininkas Ignas Navakauskas ir baidarių dvivietė Aurimas Lankas ir Edvinas Ramanauskas bei į geriausių šešetą patekę kanojininkai Jevgenijus Šuklinas ir Henrikas Žustautas. Būtent pastarųjų sportininkų dvikova yra labiausiai intriguojanti varžybose Trakuose.

„Bus labai įdomu pamatyti olimpinio vicečempiono ir pasaulio jaunimo čempiono dvikovą 200 m sprinto rungtyje. H. Žustautas sėkmingai debiutavo Europos čempionate ir sau neįprastoje 500 m distancijoje užėmė aukštą šeštą vietą. Europos čempionate 200 m distancijoje penktą vietą užėmusio J. Šuklino pranašumas – patirtis ir psichologinis pasirengimas, o tai labai svarbu sprinto distancijoje. Nuspėti nugalėtoją tikrai sunku“, - intrigavo R. Petrukanecas.

Taurės varžybos Trakų Galvės ežero irklavimo trasoje prasidės šeštadienį 11 val. Nuo 15 val. vyks vyrų 1000 m ir moterų 500 m finalai. Sekmadienį irkluotojai varžysis 200 m distancijoje. Varžybų pradžia 10 val., sprinto finalai prasidės 14 val.