Apie būsimas varžybas papasakojo Lietuvos rinktinės treneris Mindaugas Ežerskis.

- Kalbant apie jaunimo iki 23-ejų metų amžiaus cenzą, Lenkijoje vyks senų tradicijų atgaivinimas ar tai naujas UWW eksperimentas?

- Neteko girdėti, kad ankščiau tuometė Tarptautinė imtynių federacija (FILA) būtų rengusi kontinentinius U23 čempionatus.

- Ar reikalingos tokio pobūdžio varžybos imtynininkams? Iki šiol buvo jaunių iki 18-os, jaunimo iki 20-ies metų ir suaugusiųjų čempionatai. To nepakako?

- Kai kurios sporto šakos rengia čempionatus vos ne pametinukams. Tai - labai reikalingas ir protingas UWW sprendimas. Po perėjimo į suaugusių kategoriją, daug talentingų sportininkų nesulaukia savo valandos ir nustoja sportuoti. Viskas paprasta – nėra rezultatų, nėra finansavimo, o atletus reikia išlaikyti. Medaliai, iškovoti jaunimo čempionatuose, nesuteikia jokių garantijų, kuomet tenka varžytis su suaugusiais.

Atletai dar ilgus metus bręsta, tvirtėja. Šie procesai gali užtrukti penkerius metus ir daugiau. Dabar tokiems, laukiantiems savo valandos, bus savo varžybos, kuriose vėl galės kovoti dėl Europos čempiono arba prizininko titulų.

- Numatyta, kad graikai-romėnai Lenkijoje kovos keturiose svorio kategorijose. Dėl pirmų numerių Eivydo Stankevičiaus (85 kg), Viliaus Laurinaičio (98 kg) ir Manto Knystauto (130 kg), lyg ir viskas aišku. O koks sprendimas bus dėl svorio kategorijos iki 80 kilogramų?

– Paraiškoje yra dvi pavardės. Tai - Julius Matuzevičius ir Benas Keršys. Sausyje vykusiame Lietuvos čempionate finale Benas nugalėjo Julių. Nugalėjo ir … dingo. Jis, tiesiog, nedalyvavo nei viename pasiruošimo sezonui etape. Aš jo nemačiau ir nežinau, kokia B. Keršio sportinė forma, todėl į Lenkiją vyks J. Matuzevičius. Juolab, kad Julius juodai pusę mėnesio arė treniruočių stovykloje Vengrijoje, o sausį vykusiame Paryžiaus „Grand Prix“ turnyre buvo penktas. Beje, norėčiau paminėti, kad svoryje iki 98 kilogramų antru numeriu registruotas Romas Fridrikas.

Europos U23 čempionate moterų imtynių turnyre galynėsis trenerio Aivaro Kaselio auklėtinės Giedrė Blekaitytė (60 kg) ir Danutė Domikaitytė (69 kg).

Laisvųjų imtynių turnyre kovos sunkiasvoris Jonas Rudavičius (125 kg, treneris Sergejus Kasimovas).