Čempionato trečioje turnyro lentelės pozicijoje įsitvirtino Varėnos „Ūla“, iškovojusi dešimtą pergalę (1 lygiosios, 5 nesėkmės). Šįkart varėniškiai išvykos rungtynėse rezultatu 36:29 (18:14) nugalėjo priešpaskutinę vietą čempionate užimančią HC „Utena“ ekipą (1 pergalė, 1 lygiosios, 14 pralaimėjimų).

Utenos rankininkai priešinosi itin atkakliai – beveik visą pirmą kėlinį virė nuožmi – įvartis į įvartį kova, tik kėlinio pabaigoje varėniškiai šiek tiek atitrūko – 18:14.

Antrajame kėlinyje aikštės šeimininkai buvo sumažinę skirtumą iki 2 įvarčių – 20:22, tačiau netrukus „Ūlos“ atstovai vėl sužaidė sėkmingesnę atkarpą (6:0) ir vėl jautėsi saugiau – 28:20. Nuo tos akimirkos HC „Utena“ rankininkams nepavyko atkurti rungtynių intrigos.

„Ūlos“ komandą į pergalę vedė 8 (2 iš 7 m) įvarčius pelnęs Remigijus Čepulis, po 7 surinko Kęstutis Ikasala ir Žygimantas Grigėnas, po 3 – Rimantas Palevičius, Laurynas Petrušis ir Šarūnas Krisiulevičius.

Uteniškius gelbėti bandė 10 (5 iš 7 m) įvarčių pelnęs Arūnas Urbonas, 5 surinko Eigirdas Budrevičius, 4 – Karolis Vilutis, po 3 – Andrius Katinas ir Tomas Čiužas.

Šiaulių „SM Dubysos-Gubernijos“ rankininkai savo žiūrovų akivaizdoje 31:25 (14:12) įveikė turnyro lentelės kaimynę HC „Vilnius“ ekipą.

Vilniečiai pirmojo kėlinio pradžioje pirmavo 6:3, 7:4, 10:7, tačiau šiauliečiai kėlinį baigė keturiais įvarčiai be atsako ir išsiveržė į priekį 14:12. Ir antrajame kėlinyje aikštės šeimininkai kontroliavo situaciją – 18:14, 26:20 - bei pergalės iš rankų nepaleido.

Šiauliečių gretose nesulaikomas buvo Mindaugas Nakvosas, įmetęs 16 (7 iš 7 m) įvarčių, 6 surinko Tautvydas Damašauskas, 4 – Arminas Milaknis.

Vilniečių komandoje išsiskyrė po 7 įvarčius įmetę Kostas Plaušinaitis (2 iš 7 m) ir Martynas Žala, 4 pelnė Domantas Čuplinskas, 3 – Tomas Smalakys, 2 – Jūris Aganauskas.

Vilniečiai (8 pergalės, 8 pralaimėjimai) užima šeštą turnyro lentelės vietą, šiauliečiai (7 pergalės, 9 pralaimėjimai) žengia laipteliu žemiau – septinti.

Antrą pergalę 2014-2015 metų Lietuvos rankinio lygos čempionate iškovojo ir iš paskutinės pozicijos pakilo Kauno „LSU-Lūšies“ rankininkai. Šįkart jie savo žiūrovų akivaizdoje rezultatu 29:23 (14:11) nukovė aštuntoje vietoje esančią Pasvalio „Rankininkas/SM“ ekipą.

Kauniečių ekipą į pergalę vedė Saulius Katkevičius, įmetęs 6 (1 iš 7 m) įvarčius, po 5 pelnė Karolis Dambrauskas (1 iš 7 m) ir Jonas Petrikėjavas, po 4 – Mindaugas Barzdenis ir Evaldas Vėta.

Pasvaliečių gretose išsiskyrė po 6 įvarčius įmetę Petras Očikas ir Eligijus Baranauskas.

Lietuvos rankinio lygos turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

Moterų rankinio lygoje - pirmas Kauno „ACME-Žalgiris“ komandos pralaimėjimas

Šeštadienį po dviejų savaičių pertraukos atnaujintose Lietuvos moterų rankinio lygos pirmojo ketverto čempionato rungtynėse, kaip ir prieš savaitę rankinio taurės turnyro pusfinalyje, tarpusavyje susitiko tos pačios ekipos.

Pirmą pralaimėjimą čempionate patyrusi Kauno „ACME-Žalgiris“ komanda 47:44 (29:23) nusileido Kauno raj. HC „Garliava SM-CASCADA“ rankininkėms.

Dviejų Vilniaus komandų dvikovoje LEU „Šviesa-Eglė“ rezultatu 33:35 (17:18) turėjo pripažinti „Eastcon Tauro-Vilniaus kolegijos“ komandos pranašumą.

Turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

1.Kauno „ACME-Žalgiris“191801875:55236
2.Kauno raj. HC „Garliava SM-CASCADA“191504767:61830
3.Vilniaus „Eastcon Tauras-Vilniaus kolegija191414763:63829
4.Vilniaus LEU „Šviesa-Eglė“19919604:60319

Sekmadienį „ACME-Žalgiris“ susitiks su LEU „Šviesa-Eglė“ bei HC „Garliava SM-CASCADA“ su „Eastcon Tauras-Vilniaus kolegija“.

Lietuvos moterų rankinio lygos antrojo ketverto ekipos, kurios kovojo dėl šalies pirmenybių apdovanojimų, grūmėsi antrose pusfinalio rungtynėse.

Alytuje vietos „SRC-Margiris“ į atlapus kibo Klaipėdos „Viesulo“ komandai. Alytiškės prieš pusantros savaitės uostamiestyje pralaimėjo devyniais įvarčiais. Šįkart Dzūkijos rankininkės buvo pasiryžusios revanšui, bet ilgai pirmavusios privalėjo pripažinti „Viesulo“ ekipos pranašumą rezultatu 29:36(15:13). Klaipėdietės laimėjo pusfinalį iki dviejų pergalių 2:0 ir pateko į finalą.

Šeimininkių komandoje rezultatyvumu kaip paprastai išsiskyrė Laura Kostantinavičiūtė, pelniusi 11 įvarčių.5 taiklūs metimai Irmos Selminavičienės sąskaitoje, po 3 kartus taikliai atakavo Ingrida Dainauskaitė, Virginija Jankauskaienė, Simona Pačkauskaitė ir Gabija Ustilaitė.

„Viesulo“ ekipoje taiklumu pasižymėjo komandos lyderės – Brigita Ivanauskaitė (12 įv.), Dovilė Mižutytė (8 įv.), Deimantė Briedytė (5 įv.), Skirmantė Pociūtė ir Roberta Ivanauskaitė (po 4 įv.).

Antrame pusfinalyje Kaune vietos „Širšės Gajos-Etnomedijos intercentro“ komanda irgi bandė siekti revanšo mače su Šiaulių SM „Dubysos-ŠSVM“ ekipa. Tačiau ilgai pirmavusios kaunietės turėjo pripažinti Šiaulių rankininkių pranašumą rezultatu 23:28(15:13). Pusfinalį rezultatu 2:0 laimėjo SM „Dubysa-ŠSVM“ komanda ir pateko į finalą.

Kaunietėms 8 įvarčius pelnė Eglė Laurinavičiūtė, po 5 – Miglė Lazutkaitė ir Gabija Kleizaitė. Šiaulių komandoje sėkmingiausiai žaidė Neringa Gudaitytė (11 įv.) bei Ramūnė Poškutė (8 įv.).

Finale dėl pirmenybių nugalėtojų vardų susitiks Klaipėdos „Viesulo“ ir Šiaulių SM „Dubysos-ŠSVM“ komandos, o dėl pirmenybių bronzos medalių kausis Alytaus „SRC-Margirio“ ir Kauno „Širšių Gaja-Etnomedijos intercentro“ klubai. Finalai vyks iki dviejų pergalių, o jų pradžia numatyta balandžio mėnesį.