Tikrą dramą priminė granitiečių ir „Šviesos“ kova – ilgą laiką pirmavę kauniečiai per paskutines 11 minučių sugebėjo įmesti vos įvartį, o tuo tarpu vilniečiai pasižymėjo 10 kartų ir iškovojo pergalę rezultatu 30:25 (12:17).

Lietuvos čempionas Klaipėdos „Dragūnas“ Varėnoje 16 įvarčių skirtumu 38:22 (16:11) įveikė trečioje vietoje esančią Varėnos „Ūlos“ ekipą. Varėniškiai atkakliai priešintis sugebėjo tik iki pirmojo kėlinio vidurio – 8:7, tačiau netrukus dragūniečiai įmetė penkis be atsako įvarčius ir nuo to laiko diktavo savo žaidimo sąlygas.

Antrajame kėlinyje klaipėdiečiai nemažino apsukų – pradėjo spurtu 5:0 ir komandas jau skyrė dviženklė persvara – 21:11. Varėniškiams atkurti rungtynių intrigos nepavyko.

„Dragūną“ į pergalę vedė po 6 įvarčius įmetę Karolis Stropus ir Igoris Kopišinskis, 5 (2 iš 7 m) pelnė Edvinas Vorobjovas, po 4 – Jonas Truchanovičius ir Arvydas Bučius.

Varėnos komandoje išsiskyrė po 4 įvarčius įmetę Gražvydas Sereičikas ir Remigijus Čepulis (2 iš 7 m), po 3 kartus pasižymėjo Žygimantas Grigėnas ir Arminas Grigėnas.

„Dragūnas“ su 28 taškais (14 pergalių ir 1 pralaimėjimas) išlieka vienvaldžiu lygos lyderiu, o „Ūla“ su 19 taškų (9 pergalės, 1 lygiosios, 5 pralaimėjimai) žengia trečia.

Praėjusio sezono bronzos medalių laimėtojai Alytaus „Almeidos-Stronglaso“ rankininkai Pasvalyje surengė tikrą atakų šou – net 23 įvarčių skirtumu – 41:18 (18:13) sutriuškino Pasvalio „Rankininkas/SM“ ekipą.

Pasvaliečiai pirmą kėlinį dar daugmaž garbingai priešinosi (13:18), tačiau antrą kėlinį pradėjo tiesiog tragiškai – net 14 minučių negalėjo pelnyti įvarčio, o tuo tarpu alytiškiai sužaidė įspūdingą atkarpą 11:0 ir jau akivaizdžiai smaginosi triuškindami varžovus.

Alytaus ekipai 9 įvarčius (1 iš 7 m) įmetė Gintautas Adamkevičius, 8 (1 iš 7 m) – Žygimantas Micevičius, 7 – Robertas Paužuolis, 5 – Rokas Lastauskas. Pasvalio ekipos gretose 4 įvarčiais pasižymėjo Andrius Dobradiejus, 3 – Eligijus Baranauskas, Eligijus Povilionis ir Arnas Tekutis.

„Almeidos-Stronglaso“ rankininkai su 26 taškais (13 pergalių ir 2 pralaimėjimai) turnyro lentelėje užima antrą vietą, pasvaliečiai su 8 taškais (4 pergalės, 11 pralaimėjimų) – aštuntą poziciją.

Šiaulių SM „Dubysos-Gubernijos“ rankininkai išvykos rungtynėse rezultatau 33:29 (17:10) nugalėjo Kauno „LSU-Lūšies“ ekipą.

Šiaulių gretose nesulaikomas buvo Mindaugas Nakvosas, įmetęs 13 (4 iš 7 m) įvarčių ir Gabrielius Virbauskas, pasižymėjęs 8 kartus. LSU komandą bandė gelbėti 7 (2 iš 7 m) įvarčius įmetęs Evaldas Vėta, po 5 pelnė Marius Kairys ir Karolis Dambrauskas.

Šiaulių rankininkai su 12 taškų (6 pergalės, 9 pralaimėjimai) išliko septintoje turnyro lentelės pozicijoje ir ant kulnų lipa šeštoje pozicijoje esančiai HC „Vilnius“ ekipai (14 taškų, 7 pergalės, 7 pralaimėjimai). „LSU-Lūšies“ sąskaitoje, kuri yra absoliuti lygos autsaiderė, vos 2 taškai (1 pergalė, 14 pralaimėjimų).

Itin apmaudų pralaimėjimą namuose prieš turnyrinės lentelės kaimynę Vilniaus VHC „Šviesą“ patyrė Kauno „Granito-Gajos-Kario“ rankininkai – ilgą laiką pirmavę kauniečiai per paskutines 11 minučių sugebėjo įmesti vos įvartį, o tuo tarpu vilniečiai pasižymėjo 10 kartų ir iškovojo pergalę rezultatu 30:25 (12:17).

Granitiečiai pirmą kėlinį laimėjo 5 įvarčių skirtumu – 17:12, o 49 dvikovos minutę jie dar pirmavo 4 įvarčiais – 24:20, tačiau netrukus vilniečiai suaktyvino gynybą ir Kauno rankininkams sunkiai sekėsi juos įveikti – paskutinę 11 minučių atkarpą VHC „Šviesa“ laimėjo net 10:1 ir šventė pergalę.

Vilniaus rankininkus į pergalę vedė Valdas Drabavičius, pasižymėjęs 10 kartų, Artūras Švilpa ir Valdas Drabavičius pelnė po 5 įvarčius, Tomas Bernatavičius – 4.

Iš kauniečių išsiskyrė 7 (1 iš 7 m) įvarčius įmetęs Vaidas Drevinskas, 6 surinko Mindaugas Urbonas, 5 (1 iš 7 m) Edvinas Balčiūnas.

Po šių rungtynių abi ekipos turi surinkusios vienodai – po 18 taškų, tačiau vilniečiai dėl geresnio tarpusavio rungtynių santykio pakilo į ketvirtą turnyro lentelės vietą, nustumdama kauniečius į penktą poziciją. Priminsime, kad 2014 metų lakričio 12 dieną granitiečiai Vilniuje prieš „Šviesą“ pergalę šventė 2 įvarčių skirtumu – 34:32 (14:15), o šįvakar vilniečiai laimėjo 5 įvarčių skirtumu – 30:25 (12:17).

Lietuvos rankinio lygos turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):