Šeštadienį sportininkai varžėsi katos rungtyje. Tarp vyrų pirmąsias dvi vietas užėmė Kauno klubo „Katana“ atstovai. Čempionu tapo Raimundas Paškauskas, o antrąją vietą užėmė Gintas Gervelis. Trečioji vieta atiteko Pauliui Sasnauskui iš Klaipėdos klubo „Okinava“.

Būtent pastarojo klubo sportininkė Diana Mačiūtė buvo neprilygstama moterų varžybose. Antrąja vieta tarp dailiosios lygties atstovių džiaugėsi Sandra Kringelytė (Jurbarko „Kumite“), trečiąja – Laura Stankevičiūtė (Vilniaus „Budora“).

Geriausius katos rungtyje šeštadienio rytą išsiaiškino ir jauniai (iki 18 metų). Vaikinų varžybose nugalėtoju tapo Kasparas Karalis („Okinava“), pranokęs Edviną Kontautą („Okinava“) ir Paulių Špiliauską (Kauno „Rifas“).

Tarp merginų pirmoji vieta atiteko Ramintai Makackaitei (Marijampolės „Tornadas“), antroji – Ievai Graikšaitei („Okinava“), trečioji – Ugnei Daukšaitei (Klaipėdos „Shodan“).

Šeštadienio popietę jauniai susigrūmė kumitė rungtyje.

Jaunių kumitė rungties prizininkai:

Merginos

-55 kg
1. Ieva Barzdžiūtė („Kariai“)
2. Erika Žeburtovič („Osu“)
3. Viktorija Dambrauskaitė („Rifas“), Raminta Makackaitė („Tornadas“)

-60 kg
1. Dalia Jievaltaitė („Kariai“)
2. Monika Tydikaitė („Shodan“)
3. Rugilė Špakauskaitė („Shodan“), Ieva Graikšaitė („Okinava“)

-65 kg
1. Emilija Gataveckaitė („Spartanika“)
2. Ugnė Vertelytė („Takas“)
3. Adelė Arcimavičiūtė („Shodan“), Agnė Bučytė („Shodan“)

+65 kg
1. Monija Ryžkovaitė („Shodan“)
2. Eglė Jonušaitė („Budora“)
3. Akvilė Laučytė („Shodan“), Laura Pikturnaitė („Shodan“)

Vaikinai

-55 kg
1. Vilius Lipnickas („Shodan“)
2. Arnas Mikuckas („Kumštis“)
3. Tomas Zakarauskas („Budora“), Arvydas Rubinas („Shodan“)

-60 kg
1. Martynas Armonaitis („Kariai“)
2. Ignas Baušys („Oriens“)
3. Olegas Zemlianskis („Shodan“), Andrius Voronovas („Tori“)

-65 kg
1. Paulius Dirda („Kumite“)
2. Vilius Šaltys („Kumite“)
3. Edvinas Juozaitis („Shodan“), Adomas Jankauskis („Stoikas“)

-70 kg
1. Laurynas Vaičikauskas („Shodan“)
2. Laurynas Auglys („Saulės ženklas“)
3. Dominykas Lavrinovičius („Budora“), Julius Kiaušas („Takas“)

-75 kg
1. Ugnius Knystautas („Shodan“)
2. Orestas Abazorius („Saulės ženklas“)
3. Gytis Ruzgys („Shodan“), Ugnius Puplesis („Shodan“)

+75 kg
1. Dovydas Lukaitis („Rifas“)
2. Julius Urbonas („Shodan“)
3. Paulius Laurikėnas („Stoikas“), Kipras Pilka („Tori“)

Po apdovanojimų ceremonijos treneris visi jaunių kovų prizininkai susėdo ant tatamio ir išklausė ilgamečio Lietuvos jaunių rinktinės trenerio Andriaus Macijausko kalbą. Visi Lietuvos čempionais tapę sportininkai užsitikrino vietas Lietuvos jaunių rinktinėje, o tapusieji prizininkais – pretendentais į antrąją kiekvienos svorio kategorijos vietą nacionalinėje komandoje.

A. Macijauskas džiaugiasi, kad čempionate pavyko atsiskleisti keletui naujų veidų.

„Stebėti varžybas buvo labai įdomu. Daugiau nei pusė dalyvių jau yra buvę įvairaus amžiaus rinktinėse, o kita dalis - jose savęs dar neišbandę. Labiau patyrę sportininkai ir dabar išliko aukštai, bet yra ir naujovių. Su trenksu visas kovas laimėjo sunkiasvoris Dovydas Lukaitis. Svorio kategorijoje iki 65 kg jurbarkietis Paulius Dirda pernai per plauką nepateko į rinktinę, bet per metus patobulėjo ir šiandien labai gražiai kovojo, – įspūdžiais dalinosi treneris. – Smagu, kad prizininkų turime iš visų miestų, geografija - labai plati. Ypač gerai sekėsi vėl Klaipėdos „Shodan“ auklėtiniams, kurie pastaraisiais metais dominuoja.“

Sekmadienį kiokušin karatė gerbėjų laukia tikras desertas - suaugusiųjų kumitė varžybos. Atrankos kovos prasidės 12 val., o pusfinaliai ir finalai – 17 val.

Visi Lietuvos čempionai pelnys teisę dalyvauti Europos čempionate, kuris balandžio 17-18 dienomis vyks Lenkijos sostinėje Varšuvoje. Dar po vieną Lietuvos rinktinės narį visose svorio kategorijose bus išrinkta iš šių metų Lietuvos čempionate ir 2013-2014 metais Europos ir pasaulio čempionatuose prizininkais tapusių sportininkų sąrašo.

Prisijunk prie tūkstančių sporto mėgėjų bendruomenės – tapk DELFI Sporto draugu „Facebook“, sužinok šviežiausias naujienas iš sporto arenų, dalinkis įžvalgomis ir komentarais!