Antras liko šiemet disko metiko karjerą baigęs olimpinis, pasaulio ir Europos čempionas Virgilijus Alekna (40 tšk.), o trečias – Lietuvos regbio federacijos prezidentas Rytis Davidovičius (30 tšk.), daug prisidedantis prie regbio populiarinimo šalyje.

„Metų proveržio“ nominacijoje LSŽF nariai daugiausiai taškų skyrė šiemet Lietuvos krepšinio lygos vicečempione tapusiai ir sėkmingai Eurolygoje rungtyniaujančiai Klaipėdos „Neptūno“ komandai (65 tšk.). Antrą vietą užėmė šiais metais labiausiai prestižinių daugiadienių dviračių lenktynių „Tour de France“ etapą laimėjęs Ramūnas Navardauskas (54 tšk.), o trečią – Šiaulių „Gintros-Universiteto“ futbolininkės (44 tšk.), šiemet Čempionų lygos varžybose pasiekusios aštuntfinalį.

LSŽF nariai „Metų viltimi“ išrinko 18-metį krepšininką Domantą Sabonį (87 tšk.). Antras liko 19-metis plaukikas Danas Rapšys (67 tšk.), o trečia – 18-metė tenisininkė Akvilė Paražinskaitė (38 tšk.).

Metų sporto renginiu išrinktas Europos regbio-7 čempionato A diviziono turnyras Kaune (78 tšk.). Antrą vietą užėmė „Danske Bank Vilniaus maratonas“ (57 tšk.), o trečią – Europos kiokušin karatė čempionatas Kaune (40 tšk.).

„Metų iniciatyvos“ nominacijoje nugalėjo Lietuvos futbolo federacijos akcija „Atnešk savo širdį“ (56 tšk.). Antroje vietoje – Joniškio krepšinio muziejaus įkūrėjo Leono Karaliūno sudaryta knyga „Per anksti išėjusi…“, skirta krepšininkei Vitalijai Tuomaitei (48 tšk.). Trečia vieta atiteko Lietuvos krepšinio federacijos projektui „Talentų U15 karta“ (45 tšk.).

Metų laureatus Lietuvos sporto žurnalistai renka nuo 2005-ų. Šiemet gautos 54 anketos. Kiekvienoje nominacijoje reikėjo nurodyti po tris kandidatus (I vieta – 3 taškai, II – 2 tšk., o III – 1 tšk.).

„Šių metų LSŽF apdovanojimai šiek tiek skiriasi nuo tų, kuriuos rengėme pastaraisiais metais, nes geriausius Metų sportininkus sausio mėnesį išrinksime kartu su Lietuvos tautiniu olimpiniu komitetu ir Kūno kultūros ir sporto departamentu. Sutarėme, kad tai bus bendra nuomonė, kuri geriausiai atspindės, kas 2014 metais buvo geriausi, – sakė LSŽF prezidentas Gintaras Nenartavičius.

Pasikeitus rinkimų sistemai, LSŽF nusprendė įsteigti penkias nominacijas, kurios apimtų ne tik sportininkus, bet ir sporto žmones bei organizacijas – tuos, kurie dažnai lieka šešėlyje. Džiugu, kad LSŽF nariai labai aktyviai balsavo ir išrinko „Metų renginį“ bei „Metų iniciatyvą“. Renkant Metų sporto viltį ir proveržį daugiausia lėmė rezultatai, o štai „Sporto žurnalistų simpatijų“ nominacija yra bene pati subjektyviausia. Turbūt suprantama, kad buvo atsižvelgta į tai, kaip sportininkai bendrauja su sporto žurnalistais. Nuoširdžiai dėkoju kolegoms ir rėmėjams, kurie prisidėjo prie mūsų renginio.“

Kartu su sportininkais ir sporto organizatoriais buvo pagerbti ir 2014-ų Lietuvos sporto žurnalistikos laureatai – dešimtą kartą įteiktos šviesios atminties kolegų Romos Grinbergienės ir Aleksandro Krukausko premijos, kurias įsteigė loterijų firma „Olifėja“. LSŽF prezidiumo sprendimu R. Grinbergienės premija už ryškiausius metų darbus paskirta dienraščio „Lietuvos rytas“ sporto žurnalistui Kęstučiui Rimkui, o A. Krukausko premija už gyvenimą, pašvęstą sporto žurnalistikai, po mirties skirta Sigitui Beleckui.

UAB „Vaibra“ šiemet įsteigė šviesaus atminimo Vytauto Saulio ir jo sūnaus Vytauto premiją. Ji skirta paskatinti jaunus sporto žurnalistus. Pirma šios premijos laureate tapo portalo Krepsinis.net žurnalistė Gabrielė Miknevičiūtė.

Po ilgos pertraukos surengtas sporto žurnalistų kūrybinis konkursas. Lietuvos žurnalistų sąjungos sporto klubo „Press’as“ įsteigtas prizas už straipsnį „A lygos trenerį supa juodi praeities šešėliai“ (apie Alytaus „Dainavos” trenerio Marco Ragini dalyvavimą Italijos futbolą drebinusiame skandale) atiteko portalo DELFI žurnalistui Mindaugui Augusčiui.

Ligšioliniai LSŽF premijų laureatai:

R. Grinbergienės premija

2005 – Artūras Gimžauskas („Spo“)
2006 – Dovilė Kamarauskienė („Kauno diena“)
2007 – Rita Stankevičiūtė („Lietuvos rytas“, „Krepšinis“)
2008 – Alfredas Pliadis („Olimpinė panorama“, KAM)
2009 – Eglė Šilinskaitė („Lietuvos rytas“, „Lietuvos ryto“ TV)
2010 – Mindaugas Augustis (Delfi.lt)
2011 – Stasys Petkus (LRT)
2012 – Gintarė Grikštaitė (LRT)
2013 – Gintaras Šiuparys („Lietuvos rytas“)

A. Krukausko premija

2005 – Ginas Pinigis
2006 – Regina Mundrytė
2007 – Vytautas Gudelis
2008 – Marytė Marcinkevičiūtė
2009 – Aleksandras Icikavičius
2010 – Virginijus Mundrys
2011 – Algis Matulevičius
2012 – Kazys Kilčiauskas
2013 – Rimgaudas Tirilis