Pačiai priklausiusį Lietuvos rekordą R. Meilutytė pagerino 0,07 sekundės, o pasaulio čempionatų - 0,63 sekundės. Pasaulio rekordas nuo 2009 metų lapkričio 15 dienos priklauso amerikietei Jessicai Hardy.

„Ryte pasilikau nemažą rezervą, o dabar norėjau pamatyti, kaip greitai galiu plaukti“, - po moterų 50 m krūtine pusfinalio pasakė olimpinė čempionė R. Meilutytė.

Antrą vietą pusfinalyje užėmė jamaikietė Alia Atkinson (28,99 sek.), trečią rezultatą pasiekė olandė Moniek Nijhuit (29,69).

Pusfinalio rezultatas:

1. Rūta Meilutytė (Lietuva) - 28,81 sek. (Lietuvos ir pasaulio čempionatų rekordas)
8. Emma Reaney (JAV) - 30,32

R. Meilutytė šio plaukimo atrankoje distanciją įveikė per 29,72 sek. ir trečiu geriausiu rezultatu pateko į pusfinalį. Greičiausiai kvalifikacijoje plaukė A. Atkinson (29,48 sek.), o antra buvo M. Nijhuis (29,62 sek.).

Finalas, kuriame varžysis 8 greičiausiai plaukusios sportininkės, vyks ketvirtadienio vakarą – 17 val.

R. Meilutytė Dohoje dar dalyvaus ir 100 m krūtine, 50 m laisvu stiliumi bei 100 m kompleksiniame plaukime.

Danas Rapšys

D. Rapšys antrą kartą pagerino Lietuvos rekordą

19-metis Danas Rapšys dalyvavo vyrų 100 m plaukimo nugara pusfinalyje. Pirmame plaukime lietuvis distancijoje sugaišo 50,95 sek., antrą kartą pagerino Lietuvos rekordą, bet į finalą nepateko. Mūsiškiui, kuris bendroje įskaitoje liko 13-as, iki geriausiųjų aštuntuko ir lietuvių kilmės prancūzo Benjamino Stasiulio rezultato pritrūko tik 0,27 sek.

„Vieną savo Dohoje užsibrėžtų tikslų pasiekiau. Esu labai patenkintas, tačiau tai dar ne riba“, - sakė D. Rapšys.

Pajėgiausias atrankoje buvo brazilas Guilherme Guido (50,12 sek.), aplenkęs japoną Ryosukę Irie (50,16) ir amerikietį Mattą Greversą (50,26).

1. Guilherme Guido (Brazilija) - 50,12 sek.
...
13. Danas Rapšys (Lietuva) - 50,95 (Lietuvos rekordas)

Atrankos varžybose D. Rapšys taip pat užfiksavo Lietuvos rekordą (51,35) ir 14-u rezultatu žengė į pusfinalį. Geriausiai sekėsi jau minėtam amerikiečiui M. Greversui, užtrukusiam tik 50,19 sek.

Rūta Meilutytė

Kiti lietuviai pirmą varžybų dieną liko už pusfinalių borto

Pirmas iš lietuvių Dohos baseineę savo jėgas išbandė 18-metis Povilas Strazdas, kuris vyrų 200 m laisvu stiliumi rungtyje sugaišo 1:47,63 min., atrankos varžybose užėmė 39-ą vietą ir į finalą nepateko. Jis dar galės atsigriebti 100 ir 400 m distancijose laisvu stiliumi.

Europos vicečempionas Giedrius Titenis 100 m distanciją krūtine įveikė per 58,51 sek. ir per plauką neprasibrovė į stipriausių šešioliktuką – liko 17-as. Greičiausias atrankoje buvo britas Adamas Peaty (57,02 sek.).

Europos vicečempionas G. Titenis dar plauks 50 m ir 200 m krūtine.

Vyrų 100 m peteliške atrankos varžybose pasirodė net du Lietuvos atstovai, tačiau abu jie į pusfinalį nepateko: Tadas Duškinas (51,92 sek.) liko 28-as, o P. Strazdas (53,65 sek.) – 46-as. Atrankoje nepralenkiamai plaukė japonas Kosuke Hagino (49,83 sek.).

Katare kovos ir dar vienas lietuvis: Mindaugas Sadauskas dalyvaus 50 ir 100 m laisvu stiliumi ir 50 m peteliške plaukimuose.

Be to, Lietuvos vyrai rungtyniaus 4 po 50 ir 4 po 100 m kombinuotose estafetėse.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (67)