Antradienį „Devils“ ledo ritulininkai svečiuose daugiau nei 18 tūkst. žiūrovų akivaizdoje 3:8 (1:1, 2:4, 0:3) turėjo pripažinti penktą pergalę per aštuonis mačus iškovojusios bei į ketvirtą pozicijoje Rytų konferencijoje pakilusios Pitsbergo „Penguins“ (11 taškų) ekipos pranašumą.

Po 36-erių metų lietuvio įvarčio pačioje mačo pradžioje (0:09) svečiai pirmavo 1:0. Per 14 žaidimo minučių (14:07) D.Zubrus vienintelį kartą taikliai smūgiavo į varžovų vartus, blokavo arenos šeimininko metimą ir išvengė baudos minučių.

Likusių įvarčių autoriais svečių gretose antrojo kėlinio pradžioje tapo Jacobas Josefsonas (22:12) ir Tuomo Ruutu (25:14).

Įvarčius nugalėtojams pelnė Blake'as Comeau (7:17), Jevgenijus Malkinas (28:56), Patricas Hornqvistas (32:42), Craigas Adamsas (37:35), Sidney'is Crosby'is (39:39 ir 56:40), Pascalis Dupuis'as (45:29) bei Steve'as Downie'is (53:47).

„Penguins“ komandos vartininkas Marcas-Andre Fleury'is atrėmė 16, „Devils“ klubo vartininkas Cory'is Schneideris – 18, o pastarąjį pakeitęs Scottas Clemmensenas – 7 varžovų metimus.

Kiti rezultatai:

Bostono „Bruins“Minesotos „Wild“ 3:4
Niujorko „Islanders“Vinipego „Jets“ 3:4
Filadelfijos „Flyers“ Los Andželo „Kings“ 3:2 (po pratęsimo)
Kolambuso „Blue Jackets“ Otavos „Senators“ 2:5
Toronto „Maple Leafs“Bafalo „Sabres“ 4:0
Tampos „Lightning“ – Arizonos „Coyotes“ 7:3
Čikagos „Blackhawks“ Anahaimo „Ducks“ 0:1
Dalaso „Stars“Sent Luiso „Blues“ 3:4 (po pratęsimo)
Kolorado „Avalanche“San Chosė „Sharks“ 2:3 (po baudinių)
Kalgario „Flames“Monrealio „Canadiens“ 1:2 (po baudinių)
Vankuverio „Canucks“Karolinos „Hurricanes“ 4:1

Ledo ritulio čempionato lyderiu tapo Kauno „Baltų ainių“ klubas

Atvirajame Lietuvos ledo ritulio čempionate trečią iš eilės pergalę iškovojo ir čempionato lyderiais tapo Kauno „Baltų ainiai“, kurie namų rungtynėse antradienio vakarą 7:4 (3:2, 1:1, 3:1) nugalėjo Vilniaus „Ober–haus“ ekipą.

Iki šių rungtynių pralaimėjimo skonio nepatyrę kauniečiai buvo laikomi akivaizdžiais dvikovos favoritais, tačiau svečiai manė kitaip. Po Remigijaus Valicko (09:31, dauguma) ir Dominyko Bisturio (11:50, mažuma) įvarčių „Ober–Haus“ pirmavo 2:0.

Tik tuomet įsijungė kauniečių artilerija, kuri per likusį pirmojo kėlinio laiką pelnė tris įvarčius ir kauniečiai jau buvo priekyje 3:2.

Antrame kėlinyje Vitalijus Sevrukas (30:17, dauguma) rezultatą išlygino, tačiau po dviejų kėlinių vėl priekyje buvo kauniečiai 4:3.

Trečio kėlinio pradžioje komandos apsikeitė įvarčiais ir intriga išliko iki pat rungtynių pabaigos, kuomet įvartį pelnė Erminas Gutauskas (56:45) ir kauniečiai galėjo lengviau atsikvėpti – 6:4.

Rungtynių pabaigoje kaunietis Dovydas Streckis užsidirbo pašalinimą iki rungtynių pabaigos už neleistiną veiksmą prie borto, tačiau tai nesutrukdė Mariui Krištanaičiui mažumoje pelnyti dar vieno įvarčio ir Kauno klubui švęsti pergalę rezultatu 7:4.

„Baltų ainiai“ po šios pergalės turnyrinėje lentelėje pakilo į pirmąją vietą.

„Baltų ainiai“ – „Ober–Haus“ 7:4 (3:2, 1:1, 3:1)

„Baltų ainiai“: M. Krištanaitis, R. Guoga po 2, D. Streckis, J. Čiugajus, E. Gutauskas po įvartį.

„Ober–Haus“: R. Valickas, D. Bisturys, V. Sevrukas, R. Bukauskas po 1 įvartį.

Turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pergalės po baudinių serijos, pralaimėjimai po baudinių serijos, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):