Varžybos Šveicarijoje visiškai kitokios nei įprastos irklavimo varžybos. Čia dalyviai startuoja visi kartu. Vyrų varžybose į startą išplaukė net 170, o moterų – 71 valtis, tačiau visi 241 dalyviai startavo vienu metu. Sportininkai turėjo įveikti 9 km atstumą.

Kaip pasakojo M. Valčiukatė, sportininkai treniruotėse kartais įveikia ir dvigubai ilgesnį atstumą, tačiau tokiose varžybos problemų kelia spūstys.

„Vienu metu paleidžia kelis šimtus valčių, visi irkluoja labai glaudžiai, įvyksta nemažai susidūrimų. Aš pati varžybas baigiau su skyle valtyje“, – pasakojo M. Valčiukaitė. – Be to, sunku distancijoje paskirstyti tolygiai jėgas, nes „kamščiuose“ tenka smarkiai numušti tempą, o greitai irkluti gali tik ten, kur valčių būna mažiau.“

Vis dėlto, kaip teigė M. Valčiukaitė, lietuviai savo čempioniškų valčių Šveicarijoje nesulaužė, inventorių gavo vietoje.

Tarp moterų nugalėjo Naujosios Zelandijos irkluotoja Emma Twigg, kiek daugiau nei puse minutės (37:15.57 min.) aplenkusi Lietuvos irkluotoją L. Šaltytę, kurios laikas – 37 min. 52,09 sek.. Trečia liko kiek daugiau nei 8 sekundėmis atsilikusi vokietė Kathrin Morbe.

Šeštą vietą bendrojoje įskaitoje ir pirmą savo U-23 amžiaus grupėje iškovojo M. alčiukaitė, distanciją įveikusi per 38:28,38 min. Tuo tarpu jaunoji Sonata Petrikaitė (43:27,16) užėmė 21-ą vietą, o U-19 amžiaus grupėje buvo šešta. Įdomu, kad trečią vietą užėmusi vokietė K. Morbe irgi varžėsi U-19 grupėje ir parodė puikų rezultatą.

Vyrų varžybose Saulius Ritteris (33:39,68) užėmė 6-ą vietą, į priekį praleisdamas ir du jaunimo amžiaus grupės atstovus. Pirmas šiose lenktynėse buvo kroatas Martinas Damiras (32:40,64), antras – Moritzas Moosas iš Šveicarijos, tuo pačiu laimėjęs auksą U-23 amžiaus grupėje.

Lietuvis A. Kelmelis bendroje įskaitoje užėmė 39-ą vietą, tačiau to užteko, kad lietuvis iškovotų sidabro medalį U-17 amžiaus grupėje. Per 36:15,16 min. trasą įveikęs A. Kelmelis labai nedaug atsiliko nuo amžiaus grupės nugalėtojo Nicko Plauto iš Vokietijos (36:11.58). Čempiono brolį Jamesą Plautą lietuvis aplenkė vos puse sekundės (36:15,63).