2014-2015 metų Lietuvos moterų rankinio lygos čempionatas bus kitoks nei ankstesniais metais: nuspręsta sujungti Lietuvos lygos ir šalies pirmenybių (buvusios I lygos) komandas. Taigi 2014-2015 metų Lietuvos moterų rankinio lygos čempionate dalyvaus devynios ekipos: Kauno „ACME-Žalgiris“, Vilniaus „Eastcon-Tauras-Vilniaus kolegija“, Kauno rajono „HC Garliava SM-Cascada“, Vilniaus „LEU Šviesa-Eglė“, Klaipėdos „Viesulas-Emmedicioto“, Šiaulių „ŠSVM-SM Dubysa“, Utenos DSC, Kauno „Širšės-Gaja-Etnomedijos Intercentras“ ir Alytaus „SRC-Margiris“.

Pasak Lietuvos moterų rankinio lygos direktoriaus Grigorijaus Gutermano, norima pagyvinti šalies čempionatą, pritraukti daugiau kolektyvų ir sudaryti sąlygas visoms joms išbandyti jėgas tarpusavyje.

„Pastaruoju metu ėmė mažėti stipriausioje lygoje rungtyniaujančių komandų, todėl kartu su Lietuvos rankinio federacija priėmėme sprendimą apjungti abi grandis, tuo pačiu sudaryti sąlygas visoms ekipoms parungtyniauti vienoms su kitomis. Pirmame etape visos komandos grumsis dviems ratais – namuose ir išvykoje, po to keturi stipriausieji kolektyvai kausis dėl šalies čempionato medalių, o likusios ekipos spręs Lietuvos pirmenybių apdovanojimų likimą“, – situaciją prieš čempionato startą apibūdino Grigorijus Gutermanas.

Jis pabrėžė, kad daug organizacinių klausimų operatyviai bei kompetentingai padėjo išspręsti naujasis šalies rankinio federacijos generalinis sekretorius Miglius Astrauskas.

Bene solidžiausia sudėtimi naująjį sezoną pasitinka Lietuvos čempionės, rankinio taurės bei supertaurės savininkės Kauno „ACME-Žalgiris“ rankininkės. Jos iš ėsmės išsaugojo pagrindinę sudėtį bei dar pasistiprino Lietuvos rinktinės žaidėja Daiva Būtėnaite iš HC „Garliava“ klubo.

Žalgiriečių komanda taip pat pasipildė panevėžietėmis Laura Žukovaite, Simona Jaškūnaite, Greta Burkaite, jaunąja vartininke Raminta Kripaityte. Tiesa, ekipa turi ir rimtų nuostolių: po traumos dar gydosi ir komandai šiuo metu padėti negali klubo pagrindinė vartininkė Amanda Jasiulevičiūtė, negaluoja ir kita vartininkė Kristina Kvedarienė, todėl „ACME-Žalgiris“ ekipai skaudžiausia bei opiausia yra vartininkių problema. Patyrusių vartininkių vietą bandys lopyti jaunimas: septyniolikmetė Ernesta Mlečkaitė bei penkiolikmetė Raminta Kripaitytė, gali būti, kad po daugelio metų į vartus stos buvusi ilgametė Lietuvos rinktinės vartininkių trenerė Aurika Celiešienė.

Ekipos gretose neliko kairiarankės Ligitos Kašelionytės, o taip pat jaunųjų Alytaus klubo rankininkių, kurios dabar atstovaus savo „Margirio“ klubui. Be to, vargu ar šį sezoną galės savo klubui padėti viena klubo lyderių Neringa Palionytė. Ji praėjusio sezono finiše patyrė sunkią traumą, o dabar ruošiasi motinystei.

Tokios pat sudėties kaip praėjusį sezoną rungtyniaus šalies vicečempionės Vilniaus „Eastcon-Tauras-Vilniaus kolegijos“ rankininkės. Vilnietės išlaikė visas praėjusio sezono žaidėjas ir su nauju entuziazmu stos į mūšį dėl svarbiausiųjų apdovanojimų bei čempionių vardų.

Ekipa jauna, bet jau turinti nemažą patirties bagažą šalies čempionatuose bei taurės turnyruose. Jos vedamos atakų lyderės Gretos Kavaliauskaitės bei jaunosios Erikos Verbovik, o taip pat Editos Kairytės, Klaudijos Šidlauskytės, Eglės Burakauskaitės, Šarūnės Pašakarnytės, Ievos Balčiūtės bei kitų žaidėjų, yra pajėgios įgyvendinti klubo trenerių Andrejaus Perovo ir Alos Senvaitienės komandai keliamus pačius aukščiausius tikslus.

Naująjį sezoną gerokai pasikeitusi ir atjaunėjusi pradės Kauno rajono HC „Garliava SM-CASCADA“ komanda. Dabartinės trenerės Ernestos Žilienės ir buvusios – Gintarės Onusaitytės-Rašimienės auklėtinėms Gretai Rinkevičiūtei, Emilijai Aglinskaitei, Eglei Zakarauskaitei, Benitai Šliupaitei ir kitoms bus nemenkas iššūkis grumtis su prityrusiomis varžovėmis.

Joms teks pavaduoti tokias prityrusias klubo žaidėjas kaip Jurgitą Daugėlaitę, Robertą Zarembienę, į „ACME-Žalgiris“ išėjusią Daivą Būtenaitę ir kitas rankininkes, klubo senbuves.

Nežymiai pakito Vilniaus „LEU Šviesa-Eglė“ kolektyvo sudėtis. Po traumų tikėtina netrukus į komandos pagrindą įsilies atakų lyderė Rasa Mikalonytė, labai patyrusi žaidėja Margarita Daublytė, techniškoji Aušrinė Muižytė. Komanda pasipildė šiauliete Deimante Lengvenyte ir iš „Eastcon-Tauras-Vilniaus kolegija“ ekipos perėjusia Elena Dadelyte. Iš praėjusio sezono komandos neliko Jolitos Bogušienės, Joanos Pileckytės ir Evelinos Stukaitės.

Anksčiau išvardintoms ekipoms rimtą konkurenciją sudarys Šiaulių „SM Dubysa-ŠSVM“ komanda. Greta visiškai jaunų žaidėjų keturiolikamečių, penkiolikamečių, šešiolikamečių į mūšį stos ir į čempionato kovas ves šios sporto šakos asės – Lina Abramauskaitė (anksčiau žaidė „ACME-Žalgiris“ komandoje), Indrė Mockevičiūtė-Petrylienė (ilgą laiką rungtyniavo HC „Garliava“ klube) ir pastarosios jaunesnioji sesutė – Urtė Mockevičiūtė.

Beje nebereikalo komandos pavadinime atsirado keturios didžiosios raidės, tai nuo šių metų įsteigtos ir taip vadinamos sporto gimnazijos „inicialai“. Tai Šiaulių sporto vidurinė mokykla. Taigi, šios mokyklos auklėtinėms bus rimtas išbandymas ir unikali galimybė kovoti su geriausiomis šalies sportininkėmis bei kopti meistriškumo laipteliais.

Pernelyg pristatinėti nereikia Utenos DSC ir Kauno RC „Širšės-Gaja-Etnomdijos Interncentras“ komandų. Jos yra žaidusios moterų stipriausioje lygoje bei pelniusios sensacingų pergalių, tačiau per tuos metus tuose kolektyvuose yra ženkliai pasikeitusios sudėtys ir šįkart naujoji jaunoji karta bandys savo laimę Lietuvos moterų rankinio lygoje. Viena aišku, kad jaunoms sporto mokyklų auklėtinėms reikia dar daug treniruotis, grūdintis ir tobulėti, o tai bus gera proga tai padaryti šio čempionato verpetuose.

Ilgą laiką merdėjęs Klaipėdos moterų rankinis paakintas vyrų „Dragūno“ komandos ėmė kopti laiptelis po laiptelio aukštyn. Jau kurį laiką uostamiesčio rankininkės yra vienos stipriausių Lietuvos pirmenybių ekipų. Šiemet jos išbandys jėgas ir bendroje išplėstinėje lygoje. Kaip seksis Klaipėdos „Viesulas-Emmedicioto“ komandai įsitikinsime netolimoje ateityje. Jų ekipos startas spalio 11-12 dienomis Šiauliuose ir Vilniuje.

Panaši situacija ir Alytaus „SRC Margiris“ klube, kurių žaidimo kokybę vertins pajėgiausieji šalies kolektyvai. Dzūkijos sostinės atstovėms, kaip ir kitoms buvusios pirmosios lygos ekipoms, teks sunkus išmėginimas, grumtis su labiau patyrusioms bei vyresnėmis varžovėmis. Jaunosioms rankininkėms bus iš ko mokytis ir siekti meistriškumo aukštumų. Alytiškėms pirmieji susitikimai lėmė Lietuvos čempiones Kauno „ACME-Žalgiris“ rankininkes ir vicečempiones Vilniaus „Eastcon-Tauras-Vilniaus kolegijos“ atstoves.

Prisijunk prie tūkstančių sporto mėgėjų bendruomenės – tapk DELFI Sporto draugu „Facebook“, sužinok šviežiausias naujienas iš sporto arenų, dalinkis įžvalgomis ir komentarais!